Cep telefon iP değiştirmek için telefonunuzun Ayarlar kısmına gidip Ağ ve İnternet tıklayın ardından Wi-Fi kısmına gelin. IP adresini değiştirmek istediğiniz, bağlı olduğunuz ağa basılı tutup Unut seçeneğini kullanın.

Akıllı telefonlar hemen hemen herkesin elinde var diyebiliriz. Gün içerisinde internet arama motorları üzerinden milyonlarca arama yapılıyor. Bu şekilde telefonumuzun gerekli internet ve bağlantı özelliklerini az çok öğreniyoruz.

Telefon ip adresi gizleme, telefon ip adresini değiştirme, telefon ip adresimi nasıl öğrenirim ve nasıl değiştiririm diyenler için aşağıdaki yöntemler oldukça iyidir. Buradan yola çıkarak engellenmiş sitelere giriş yapabilir ve mac adresini bulma işlemini yapabilirsiniz.

Ip Adresi Nedir?

Ip adresi “İnternet Protokolü” anlamına gelen ve her bilgisayarda bulunan ve cihazın hangi servis sağlayıcısı kullandığını ve servis sağlayıcınızın size belirlemiş olduğu kimlik adresidir. Ip adresi aracılığı ile ağ üzerindeki cihazlar ile veri alışverişi yapabilirsiniz.

Telefon IP Değiştirme

Android ve iOS işlemcili akıllı telefonlarınızın ip adresini öğrenmek değiştirmek için aşağıdaki şu işlemleri adım adım yapmanız gerekmektedir:

telefon ip adresini değiştirme

1- İlk olarak telefonunuzun Ayarlar kısmına girin. Bağlantılar kısmına tıklayın. Wi-Fi butonuna tıklayın. Bağlı olduğunuz Wi-Fi üzerine basılı tutun ve aşağıdaki gibi bir ekran elde edin.

telefon ip adresini değiştirme

2- Ağ ayarlarını yönet kısmından IP ayarları kısmını DHCP’den Statik yapın.

3- Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Ordan IP adresi yazan kısma istediğiniz bir adresi girin ve Kaydet butonuna tıklayın.

4- Buradan gireceğiniz dns adreslerini seçmelisiniz. Bunun için hızlı dns makalemize gidin ve oradan dnsleri alın.

telefon ip adresini değiştirme

Android Telefondan Ip Adresini Öğrenme ve Değiştirme Nasıl Yapılır?

Android Telefondan Ip Adresini Öğrenme 1. Yöntem 

Adroid telefondan ip adresini öğrenmenin ilk yöntemi herhangi bir internet tarayıcını açınız. Açtıktan sonra kullandığınız arama motoruna “ip adresim” yazarak aramaya tıklayın. Çıkan ilk sitelerden herhangi birini açın. Sitede çıkan veri sonucunda ip adresiniz yazacaktır. Bu ilk yöntemle bulabilirsiniz.

Android Telefondan Ip Adresini Öğrenme 2. Yöntem 

Android akıllı telefonunuz üzerinden “Ayarlar” menüsünü açın. Ayarlar menüsünde çıkan Wi-Fi bölümüne girin. Herhangi bağlandığınız bir kablosuz ağın üzerine dokunun. Çıkan ekranda akıllı telefonunuzun yerel ağda olan ip adresiniz yazmaktadır. İp adresi 4 numaradan oluşmaktadır. Örneğin: 12.345.677.810 şeklinde gördüğünüz numaralar akıllı telefonunuzun ip adresinizdir.

Android akıllı telefonunuzun ip adresini değiştirmeniz mümkündür. İp adresinizi değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

Android Telefondan Ip Adresini Değiştirme 3. Yöntem

Android akıllı telefonlarınızdan ip adresi değiştirme işlemi çok basittir. Telefonunuzun “Ayarlar” kısmına girin. Seçeneklerden “Uçak Modu”nu açın. Uçak modunu açmak arama, mesaj gibi özellikleri devre dışı eder.

Acil beklediğiniz arama, mesaj var ise işlemi daha sonra yapın. Uçak modunu açtıktan sonra internet bağlantınız kesilecektir. Uçak modunu yeniden kapatın.

Kapattıktan sonra internete yeniden bağlanacaksınız. Uçak modunu açma ve kapama işlemini yapmadan önce ip adresiniz farklıdır. Yaptıktan sonra size yeni bir ip adresi atanacaktır. Bu yöntem ile adroid telefonunuzdan ip adresinizi değiştirmiş olacaksınız.

iPhone Telefondan Ip Adresi Öğrenme ve Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Birinci Yöntem: Andorid telefondan yaptığımız gibi kullandığınız herhangi bir arama motorunu açın ve ip adresim yazın. Çıkan siteden ip adresinizi öğrenebilirsiniz
  • İkinci Yöntem: iPhone telefondan ip adresi öğrenme işleminin ikinci yöntemi de yukarıda adroid telefondan ip adresi öğrenme işlemiyle hemen hemen aynıdır. iPhone’unuzdan “Ayarlar” menüsüne girin. Wi-Fi seçeneğini açın ve aynı şekilde bağlanmış olduğunuz kablosuz ağın yanındaki “i” kısmına tıklayın. Buradan kablosuz ağın bağlantısını göreceksiniz. Açılan ekranda Ip adresiniz yazmaktadır. Bu şekilde iPhone’unuzdan ip adresinizi öğrenmiş oldunuz.

iPhone Telefondan Ip Adresini Değiştirme

Android telefonda yaptığımız işlemlerin aynısını yaparak değiştirebilirsiniz. Yani uçak modunu açıp kapatın ve ip adresinizi değiştirmiş olun.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER