Akıllı telefon üzerinden bilgisayarı kapatma Android ve iPhone olmak üzere sizlere detaylarını anlatacağız. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık bu işlemler çok basit oldu. Hemen detaylarına bakalım.

Akıllı Telefondan Bilgisayarı Kapatma Nasıl Yapılır ?

Eğer telefonunuzdan bilgisayarınızı kapatmak isterseniz, kesin olarak mümkün çünkü telefonunuz ve bilgisayarınız birbirleriyle kolaylıkla bağlanabilir.

Ancak bunun arkasında doğru uygulamaları yüklemenize ihtiyacınız var ve bu makalemizde telefondan bilgisayarı kapatma olayını anlatacağız.

iPhone üzerinden Bilgisayarı Kapatmak

Telefonunuzdan bilgisayarınızı kapatmanıza izin veren birçok uygulama var. Eğer telefonunuz bir iPhone ise Uzaktan Kumanda’yı kullanmanızı tavsiye ederiz. iOS için ücretsiz ve ücretli bir uygulamaya sahip.

Ücretsiz versiyonu, kapatmayı zamanlamaya, yeniden başlatma, kilitleme vb. izin vermez ve reklamları içerir.

Eğer ihtiyacınız olan sadece telefonunuzdan bilgisayarınızı kapatmak ise, bu uygulama yeterli olacaktır. Masaüstü istemcisi ücretsizdir. Bu iOS işletim sistemleri için kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

telefondan bilgisayarı kapatma webhakim

Windows veya Mac istemcisi için Remote Off indirin ve kurun. Yapılandırmanız gerek hiçbir şey yok. Sadece bilgisayarınız ve telefonunuzun aynı ağda olduğundan emin olun.

iPhone’unuzda Off Remote kurun ve çalıştırın. Eğer masaüstü istemcisinde çalıştırdıysanız otomatik olarak bilgisayarınızı bulacak.

Kapatma, kilitleme, Uyku, Hazırda Bekletme veya Yeniden Başlatmayı seçin ve komutu gönderin. Komut gerçekleştirilmeden önce sisteminizin ekranında küçük bir geri sayım görüntülenir.  İsterseniz geri sayımı devre dışı bırakabilirsiniz.

Android Üzerinden Bilgisayarı Kapatmak

Eğer bilgisayarınız bir Windows işletim sistemine sahip ise, Mac değilse ( os işletim sistemli değilse) Android telefonunuzdan bilgisayarınızı kapatmak kolaydır.

Eğer Mac kullanıyorsanız ve Android telefona sahipseniz, daha az seçeneğiniz var. Bununla birlikte, Android telefonunuzdan bilgisayarınızı kapatmanıza izin veren uygulamalar yine de var.

Unified Remote kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Windows veya Mac istemcisine uygulamayı indirin ve Android uygulamayı kurun.

Eğer, önceki önerdiğimizi beğenmediyseniz kullanabileceğiniz bir iOS uygulaması daha var.

webhakim telefondan pc kaaptma

  1. Masaüstünüzde sunucu uygulamasını çalıştırın ve telefonunuzda uygulamayı başlatın. Sisteminizde seçin ve güç seçeneklerine tıklayın.
  2. Burada, bilgisayarınızı kapatabilir, bilgisayarı yeniden başlatabilir, uyutabilir veya bilgisayarınızı hazırda bekletebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER