Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte avantajı olduğu kadar, o kadar da dezavantajları bulunmaktadır. Akıllı telefonlar hayatımıza çok hızlı bir şekilde giriş yaptı ve neredeyse vücudumuzun bir parçası haline geldi. Ne yapıyorsak her an yanımızda bulunmakta. Bizimle iç içe olan telefonlarımızda yıllardır herkesin bir kerede olsa düşündüğü soru var, akıllı telefonum dinleniyor mu? bu sorunun cevabını merak ediyorsanız, birlikte bakalım.

Telefonun dinlendiğini nasıl anlarım diyorsanız, burada yapmanız gereken *#21# tuşlayın ve arama tuşuna basın. Burada nelerin engelli nelerin aktif olduğuna bakabilirsiniz.

Ayrıca da telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini anlayabilirsiniz.

Akıllı Telefonunuzun Dinlendiğini Nasıl Anlarsınız?

Telefonun dinlendigini nasil anlarim

Telefonun dinlendiğini nasıl anlarım diyorsanız, aşağıdaki verdiğimiz kodlardan, bakarak bulabilirsiniz.

Ayrıca telefonunuzda, mesajlarınızda yönlendirme var mı varsa da nasıl iptal edebilirsiniz. Hepsine birlikte bakalım.

1- Telefonum, Mesajlarım Yönlendiriliyor yada Dinleniyor Mu?

Burada yapmanız gereken *#21# tuşlayın ve arama tuşuna basın.

Burada nelerin engelli nelerin aktif olduğuna bakabilirsiniz. Ayrıca da telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini anlayabilirsiniz.

akilli telefonunuzun dinlendigini nasil anlarsiniz

2- Telefonunuzda Yönlendirme Varsa Nereye Yönlendirme Yapılmışsa Görebilirsiniz

Burada ise *#62# tuşlayın ve arama tuşuna basın. Telefonunuzun nereye yönlendirme yapılmışsa bunu görebilirsiniz. Operatör numarasına yönlendirilmiş olabilir.

Cebimin dinlendigini nasil anlarim

3- Evrensel Kod İle Tüm Yönlendirmelerinizi İptal Edebilirsiniz!

Telefon yönlendirme iptal kodu ##002# bu kod ile tüm yönlendirmelerinizi iptal edebilirsiniz.

telefon yonlendirme iptal kodu

4- Telefon Imei Öğrenme Kodu

Telefon imei öğrenme kodu *#06# telefonunuzun imei öğrenme kodudur. Bu kodu yazın ve arama tuşuna basın.

Bu kodun öğrenilmesi önemlidir. Çünkü ileri ki, zamanda telefonunuzun başına bir şey gelirse hemen bulabilirsiniz. Bu yüzden bu imei kodunu alın ve saklayın.

Dinlendiğinizi Anlamanın Diğer Yolları

Akıllı telefondan dinleniyorsanız karşınıza anormal durumlar gelebilir. Bunları sizler için teker teker araştırdık birlikte bakalım.

1- Akıllı telefonunuzun şarjına dikkat edin, eğer herhangi bir dinleme olayı varsa çok kısa süre içinde bitecektir. Aniden birileri dinlemeyi etkinleştiriyorsa şarj hızla tükenecektir.

2- Telefon eğer dinleniyorsa aniden kızmaya hatta ateş gibi olmaya başlar.

3- Telefon aniden kendi kendine açılıp kapanıyorsa dinleniyor olabilirsiniz. Telefonu kapatmaya çalıştığınızda zorlukla kapanacaktır.

4- Gelen SMS’lere dikkat edin mesajlarınız kodlanmış olabilir.

5- Herhangi bir konuşma yaptığınızda telefonda eko olduğuna dikkat edin. Telefon konuşurken yankı da yapabilir.

6- Telefonu elinizdeyken bilgisayara, televizyona tutun eğer telefon sanki biri ile konuşuyorken gibi ses ve cızırtı geliyorsa dinleniyor olabilirsiniz.

Cep telefonu dinleme nasıl anlaşılır?

Akıllı cihazlarda özellikle cızırtı ve yankı duyuyorsanız, dinleniyor olabilirsiniz. Konuşmalarınız derinden geliyorsa ve sürekli konuşmalarda aynı şey olursa o zaman dinleniyor olabilirsiniz.

Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Yusra 2 ay önce

Bu kodlardan birisini girdim telefona bir şey oldu google açmamaya başladı e postalara bakamıyorum çözümü var mı

Anonim 2 ay önce

Bu kodlardan birisini girdim telefona bir şey oldu google açmamaya başladı e postalara bakamıyorum çözümü var mı

    Mustafa 2 ay önce

    normalde öyle bir şey olmuyor farklı bir şey mi yaptınız acaba

Anonim 3 sene önce

YASA DIŞI HERŞEYE KARŞIYIZ!!!
Telefonunuzun dinlendiğini (ortam dinlenmesi) anlamanin en kolay yolunu size açiklayayim. Ilk önce Telefonunuz çok ısınıyor mu? Şarzı normalden çabuk mu bitiyor? Bilhassa yasa dışı ortam dinlemelerinde çok etkili. Akıllı Telefonunuza ” Call Recorder” apk indirin ve kurun, ve apk yi seçerken kayit yerinin şifreli olanini ve kayıtları Buluta kopyalayanı seçin nedenini en sonunda açıklayacağim. Bu Call Recorderler yasa dışı ortam dinlemeleri yapıldığında, telefonla görüşme yapılıyormuş gibi kayıt yapmaya başlarlar. Yasa dışı dinlemeleri en kolay bu şekilde öğrenmiş olursunuz. Yasa dışı olduğundan Her kayıt bir delil olabilir.
Gelelim Şifre ve bulut olayina, bu olay onları sadece yavaşlatır ve işlerini zorlaştirir. Nedeni ise yasa dişi ortam dinlemenin püf noktasi olan bir kuçuk elektronik Makine. Bu alet sizin telefonunuza kendini baz istasyonu olarak tanitir, baz istasyonunada kendini telefon olarak tanitir. Yani baz istasyon ile sizin telefonunuzun arasina girer. Sadece dinlemekle kalinmaz Wifi açiksa bu durumda tüm FB, Whatsap, sosyal medya, yazışmalariniz da görülür. Call recorder ayarlarini yaparken ve şifre belirlerken Wifiniz kapali kalsin. Dediğim gibi sadece işlerini zorlaştirir, engellemez!
YASA DIŞI HERŞEYE KARŞIYIZ!!! 👍