Kendi videolarınız için ekran görüntüsü ve kayıtları kapatmak mümkün müdür?

Birinin TikTok içeriğini ekran görüntüsü almak veya kayıt yapmak istiyor musunuz, ancak bunun fark edilmesinden endişe mi ediyorsunuz? Yoksa bir içerik oluşturucu olarak, TikTok’un başkaları çalışmalarınızı ekran görüntüsü alarak veya kayıt yaparak kopyaladığında sizi uyarıp uyarlamayacağını mı merak ediyorsunuz? Bu rehberde bu soruları yanıtlıyoruz. Hadi başlayalım.

TikTok Ekran Görüntüsü veya Ekran Kaydı Bildirimi Gönderir mi?

TikTok'ta Ekran Görüntüsü veya Ekran Kaydı Alındığında Bildirim Gider mi?

TikTok, birinin içeriğini ekran görüntüsü aldığınızda veya ekran kaydı yaptığınızda herhangi bir bildirim göndermez. Snapchat, birinin içeriğini ekran görüntüsü aldığınızda veya ekran kaydı yaptığınızda insanları uyarırken, TikTok bu tür durumlarda herhangi bir bildirim göndermez. Bu da demek oluyor ki TikTok’ta içerikleri istediğiniz gibi ekran görüntüsü alabilir veya kaydedebilirsiniz, çünkü bunu yaptığınızda insanların bundan haberdar olma korkusu olmaz.

TikTok’ta birinin videolarınızın ekran görüntüsü alıp almadığını veya ekran kaydı yaptığını size bildirir mi?

TikTok'ta Ekran Görüntüsü veya Ekran Kaydı Alındığında Bildirim Gider mi?

Ancak TikTok’ta bir içerik oluşturucuysanız, platformun sizin videolarınızın ekran görüntüsü alındığında veya ekran kaydı yapıldığında size herhangi bir bildirim göndermediğini öğrenmek sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Hesabınıza erişimi olan herhangi bir kullanıcı, çalışmalarınızın kopyalarını sizin hiçbir şeyden haberdar olmadan özgürce oluşturabilir.

TikTok Videolarınızda Ekran Görüntüsünü veya Ekran Kaydını Devre Dışı Bırakabilir misiniz?

Hayır, TikTok içeriğinizin ekran görüntüsü alınmasını veya ekran kaydı yapılmasını engelleyemezsiniz. Bununla birlikte, TikTok hesabınızın güvenliğini artırmak için bazı önlemler alabilirsiniz. Örneğin, videolarınızın izleyici kitlesini seçerek sadece belirli kişilerin bunları izleyebileceğini seçebilirsiniz. Bu, rastgele yabancıların içeriğinizi kopyalamasını önler.

Ancak, hesabınızı TikTok’ta biraz daha gizli hale getirmenin yolu mevcut.

Hesabınızı Özel Hale Getirin

Yayınladığınız içeriğin sadece takipçilerinizin görebilmesini sağlamak için TikTok hesabınızı özel yapabilirsiniz. Bu, içeriğinizi seçtiğiniz kişilerle paylaşmanızı sağlar ve yeni takipçileriniz içeriğinizi görmek için sizin onayınızı beklemek zorunda kalır.

Bu değişikliği yapmak için telefonunuzda TikTok’u başlatın, Profil’e gidin, ardından üç yatay çizgiye dokunun ve Ayarlar ve Gizlilik > Gizlilik’e gidin. Şimdi “Özel Hesap” seçeneğini aktifleştirin.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER