Akıllı telefonlar kişisel araçlardır. Mesajlaşma ve sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi kişisel mesajlarımız ve bilgilerimiz bu araçlarda bulunmaktadır.

Android cihazlar, en iyi uygulama kilidi için iOS’un aksine, uygulamaları bir şifre, PIN, parmak izi tarayıcısı veya bazı benzersiz yollarla kilitlemenize izin veren bir dizi harika uygulama içermektedir.

Uygulama kilitleyici hassas verilerimizin çoğunun depolandığı bankacılık uygulamaları da yer alabilmektedir.

Ayrıca, akıllı telefonumuzun galeri uygulamasına kaydedilen yüzlerce kişisel fotoğraf ve videoyu da barındırmaktadır.

En İyi Uygulama Kilidi

En iyi uygulama kilitleme programı tüm listesine bakalım.

1- AppLock

uygulama kilitleyici

Uygulama kilitleme programları arasında olan AppLock, 100 milyondan fazla yüklemeyle Play Store’daki en popüler uygulama sınırlayıcılarındandır.

Bu uygulama, Android içinde, en iyi App Lockers (Uygulama Sınırlayıcıları) arasında gösterilmesinin birkaç sebebe borçludur.

AppLock ile, uygulamaları kilitleyebilir ve çeşitli Android cihazları WiFi, Bluetooth, mobil veri vb. arasında geçiş yapabilirsiniz.

Gelen aramaları veya hemen hemen her Android öğesini kilitleyebilirsiniz. Ayrıca iş, ev vb. Için çeşitli kilit profilleri ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca, uygulamanın belirli bir saatte veya yerde durmasını da kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. AppLock ayrıca, olağan Android uyarılarından biri olan “uygulama durdu” yazan bir uyarı mesajı gibi bir eklenti eklemenize izin verir.

Ayrıca, uygulamayı gizlemeyi, kaldırmayı, önlemeyi ve yeniden kilitleme için erteleme süresi ekleme ve ayarlamayı da seçebilirsiniz.

Ayrıca bir güç tasarrufu modu da içermektedir; bu nedenle AppLock’u kullanmayı düşünüyorsanız; uygulamanın cihazınızın pilinin boşalması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Uygulama, uygulama kilitleme ile birlikte bir fotoğraf ve video deposu ve eklentiler için destek de getirmektedir. AppLock kesinlikle zengin özelliklere sahip bir uygulamadır ve kusursuz çalışmaktadır.

Uygulama reklamları içermektedir ancak nadirdir ve müdahaleci olmayan türdendir (Kısıtlayabilir ve skip (hemen geç) yapabilirsiniz). Applock android uygulama kilitleme listelerinde bir numaradır.

Daha fazla ve diğer uygulamaları görmek için tıklayın.

2- Privicy Knight Applock

en iyi uygulama kilidi

Alibaba grubu tarafından tasarlanan Privicy Knight Applock, çok popüler olmayan ama kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir reklamsız ve tamamen ücretsiz uygulama sınırlayıcısıdır.

Bu uygulama, uygulamaları PIN / desen, parmak izi, yüz algılama gibi farklı yöntemlerle veya kilidini açmak, sallamak veya dokunmak gibi kilidini kapatmak için kullanılabilmektedir.

Uygulamalarla birlikte, Privacy Knight ile gelen aramaları kilitleyebilirsiniz.

Uygulamanın kaldırılmasını önlemek için bazı seçenekler vardır. Bildirim ön izlemesini WhatsApp ve gizli arama gibi uygulamalardan gizleyerek uygulamayı çevirmeli olarak gizleyebilirsiniz.

Bunun yanında, uygulama yanlış şifre giren davetsiz misafirlerin fotoğraflarını da çekmektedir.

Uygulama aynı zamanda bir fotoğraf ve video deposu, gizlilik sorunlarını kontrol etme ve tarayıcı geçmişini temizleme gibi ek özellikler de içermektedir.

3- Norton App Lock

uygulama kilitleyici

Şanslısınız ki, popüler anti-virüs üreticisi Norton’u duymuşsunuzdur. Şirket, Android için oldukça iyi bir uygulama kilitleyici sunuyor.

Norton App Lock, işe yarayan ücretsiz ve reklamsız bir uygulama sınırlayıcısı arıyorsanız, iyi bir seçim olabilecek çok basit bir uygulama sınırlayıcısıdır.

Norton App Lock ile, uygulamaları parmak izi, PIN veya desenle kilitleyebilirsiniz. Burada çok seçenek yok ancak kaldırma işleminden yönetici ayrıcalıkları sağlayarak dosyalarınızı ve datalarınızı koruyabilirsiniz.

Yanlış PIN veya desen giren davetsiz misafirlerin fotoğraflarını yakalayan gizli bir tepe özelliğinin yanı sıra birkaç kurtarma e-postası belirleme seçenekleri de bulunmaktadır.

iOS için İNDİR

4- Hexlock Uygulama Kilidi

uygulama kilitleyici

Hexlock App Lock, güzel arayüzü ve kullanışlı özellikleri nedeniyle çok fazla ilgi gören Android için oldukça yeni bir uygulama sınırlayıcısı olarak bilinir. Uygulama, PIN ve deseni yedekleme olarak kullanarak, uygulamaları parmak izi ile kilitlemenizi sağlar.

İş, Ev, Parti, Ebeveyn, Okul vb. Gibi önceden ayarlanmış çeşitli profiller var ve bunları düzenleyebilir veya kendi profillerinizi oluşturabilirsiniz.

Hexlock, cihazınızın bağlı olduğu Kablosuz ağa dayalı bir profili otomatik olarak etkinleştirmenizi sağlar.

Bunun dışında, uygulama fotoğrafları yakalar ve uygulamaları açmaya çalışan davetsiz misafirlerin yerlerini kaydeder.

Ayrıca, kaldırma önlemeyi, uygulama yeniden kilitleme gecikmesini ve daha fazlasını ayarlamak için çeşitli seçenekler de vardır.

Hexlock, müdahaleci olmayan reklamlar içeriyor olsa da bunları bir uygulama içi satın alma aracıyla kaldırabilirsiniz.

5- App Locker: Fingerprint & Pin

uygulama kilitleyici

App Locker, “Uygulama Sınırlayıcısı” Android için oluşturulmuş birçok uygulama sınırlayıcısından biridir. Uygulama çok popüler değildir ve nedenini anlamak da pek zor değil.

Çünkü;  oldukça modası geçmiş bir kullanıcı arayüzü kullanılmakta, ancak geçmişe bakarsanız, gerçekten benzersiz özelliklere de rastlayabilirsiniz.

Bilinen uygulama kilitleme özelliklerinin yanı sıra, App Locker, özel kilit ayarlarını uygulama içerisinde yapmanıza izin verir.

Böylece, bir uygulamanın parmak izine birincil kilitleme yöntemini, deseni başka bir uygulamanın birincil yöntemi olarak atayabilirsiniz.

Bunun dışında uygulama, bir kilitlenme kapağı seçmenizi, uygulamanın yeniden açılmasının geri sayımını ayarlamanızı ve daha fazlasını yapmanızı sağlar.

Reklamları içerir, ancak uygulamaların tam sürümünü satın alarak reklamları kaldırabilirsiniz.

6- Keepsafe App Lock

Keepsafe App Lock

Keepsafe App Lock uygulaması bu listede bulunan en basit app sınırlayıcılarından biridir. Uygulama muhteşem bir Material Design UI’ya sahiptir ve PIN, desen ve parmak izlerini desteklemektedir.

Uygulamaların ne zaman yeniden kilitleneceğini belirlemek, uygulamaların kaldırılmasını önlemek ve PIN dokunmalarını gizlemek için gecikme seçenekleri vardır.

Uygulamayı geçici olarak devre dışı bırakmak istiyorsanız, uygulama birkaç saat boyunca devre dışı bırakmanızı sağlar.

Uygulama ücretsiz bir sürümde mevcuttur, ancak reklamları içerir; ancak, uygulamadaki reklamları kaldırmak için bir uygulama içi satın alma yapabilirsiniz.

Uygulama kilitleyici özetleyen şey bu, uygulamayı uzun süre kullandım, istediğim sonucu aldım ve her yönü ile oldukça basit bir programdı.

7- FingerSecurity

uygulama kilitleyici

FingerSecurity, muhteşem özellikleri sayesinde Android için en iyi uygulama kilitleyicilerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Zengin özelliklere sahip bu uygulama, uygulamaları parmak izi ile kilitlemenize olanak tanır ve uygulamanın bölümlerinin ve uygulamanın verilerin son kullanıcılar ekranında görünür olmadığından emin olmak için gelişmiş koruma özelliklerini etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, kaldırmaları önlemek için gelişmiş güvenlik seçeneği de vardır.

Uygulama aynı zamanda, uygulamaların yeniden kilitlenmesinin gecikmesi için bir zaman aşımını ayarlamanızı ve parmak izi göstergesini temalamak için bazı özel seçenekleri de ihtiva ettiği bilinmelidir.

Uygulama ücretsiz bir sürümde mevcuttur, ancak oldukça sınırlı bir demo kullanım şeklinde düşünülebilir.

Bununla birlikte, kilitli sayfanın arka planını değiştirme özelliği gibi daha fazla tema kazandıran Premium sürümünü elde edebilirsiniz.

Aynı zamanda, güvenli yerleri ayarlamak, davetsiz misafirleri tespit etmek, taklit bir kaza oluşturmak ve daha pek çok seçenek getirir.

Genel olarak, uygulama kesinlikle bir ton özellikle doludur, ancak benim kullanımımda, birkaç performans sıkışması yaşadım, bu yüzden aklınızda bulundurmanız gereken bir şey.

8- AppLock – Finger Print

uygulama kilitleyici

AppLock – Finger Print, Android’te bir başka popüler uygulama kilitleyicisidir. Bunu da gerçekten de hak etmektedir.

Çünkü bir sürü harika özellik barındırmaktadır. Parmak izi tarayıcısı, PIN desteği var ve farklı uygulamalar için farklı şifreler ayarlayabilirsiniz.

Profiller de oluşturabilir ve uygulama kilidinin belirli bir saatte mi yoksa WiFi ve Bluetooth bağlantısına dayandığından emin olabilirsiniz.

Uygulamalarla birlikte, app locker ayrıca sistem ayarlarını, ana ekranı, rotasyonu ve daha fazlasını kilitlemenizi sağlar.

Üstelik, uygulamayı gizleme, bir telefonun SMS yoluyla uzaktan kilidini açma, “Observer” adından da anlaşılacağı üzere başarısız kilit açma girişimleri hakkında fotoğraf çeken özelliklere sahip.

Parmak izi reklamları içerir, ancak bunları bir uygulama içi satın alma işlemiyle kaldırabilirsiniz. Genel olarak, bir sürü seçenekle uğraşmayı seviyorsanız bu uygulamaya sahip olmak isteyeceksinizdir.

9- MaxLock

uygulama kilitleyici

MaxLock yalnızca köklü Android cihazlar için harika bir uygulama yöneticisidir. Bu üzücü, ancak köklü bir Android cihazınız varsa, MaxLock ile bazı mükemmel özellikler elde edersiniz.

Uygulama Xposed alt yapısına dayanıyor, dolayısıyla cihazınızda Xposed yüklü olması kesinlikle gerekiyor. MaxLock tamamen ücretsiz ve reklamsız bir uygulamadır.

Birçok programdan farklı olarak, performans ve pil ayrıntılarını size detaylı olarak verir. Kilitleme yöntemleri, parmak izi, PIN, desen ve vuruş kodunu içerir.

Açık kaynaklı uygulama, çok sayıda özelleştirme seçeneği, sahte çarpma özelliği, kolayca devre dışı bırakması için bir MasterSwitch’i, yeni pencerelerdeki uygulamaların küçük resimlerini kaldırma becerisini ve daha fazlasını içeriyor.

Bir bağış yoluyla elde edebileceğiniz, uygulamanın bir Premium sürümü de var. I.Mod (yeniden kilitlemenin gecikmesi için ek süre), başarısız olan kilit açma girişimlerinin kayıtları ve kilitli uygulamalar listesini yedekleme / geri yükleme becerisi gibi özelliklere sahip olduğunu da ekleyelim.

10- CM AppLock

CM AppLock

Cheetah Mobile tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen CM AppLock’un, günümüzde diğer App Lockers’lardan pek bir farkı yok.

Bunu söylerken, CM AppLock’un hala en iyi uygulamalardan biri olduğu gerçeğini de göz ardı etmemiz gerekmektedir.

Uygulama, uygulama kilidini açmayı desteklemekte WiFi, Bluetooth gibi uygulamaları ve ayarları kilitleyebilmenizi sağlamaktadır.

Ayrıca, CM AppLock yeniden kilitlemede bir gecikme zamanı ayarlamanıza izin verir ve 3 yanlış girişimde bulunulduğunda bir saldırganın bir selfie’ini yakalama imkanını verir.

Artı, fotoğraflarınızdan kilit sayfasının arka planını seçebilir.

Uygulamanın içindeki temalardan birini alabilirsiniz. CM AppLock ücretsiz ve reklamsız, bu yüzden deneyebilirsiniz.

Android için En İyi Uygulama Kilitleyicisi ile Kişisel Uygulamalarınızı Kilitleyin

Play Store’da bir sürü app lockers uygulaması var, ancak yukarıda bahsedilen 10 App Lockers, kesinlikle Android’de kullanabileceğiniz en iyi uygulama kilitleyicilerindendir.

Hepsi parmak izi tarayıcıyı desteklemekte ve hepsi de benzersiz özellikler sunmaktadır. Bu nedenle size en uygun uygulamayı gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.

Dolayısıyla, Android akıllı telefonunuzdaki bu uygulama kilitleyicilerini deneyin ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildiriniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER