Akıllı telefonlar sahip oldukları oldukça yetenekli işletim sistemi özellikleri ile her geçen hayatımızda daha önemli hale geliyorlar. Öyle ki artık evimizdeki beyaz eşyaları, kombiyi, televizyonu hatta aydınlatmaları bile cep telefonumuzdan kontrol edebilir hale geldik. Televizyon kumandası uygulaması indirmek için yapmanız gerekenler var. Detaylarına bakalım.

Özellikle son zamanlarda iyice yaygınlaşan nesnelerin interneti ile hemen hemen her şey internete bağlanabilir hale gelmeye başladı.

Google tarafından sunulan televizyon kumandası uygulaması da bu bağlamda birçok kullanıcının hayatını kolaylaştırıyor. Siz de akıllı özelliklere sahip bir Android TV’ye sahipseniz telefonunuz aracılığıyla televizyonunuzu kontrol edebilirsiniz.

Televizyon Kumandası Uygulaması İndir

Günümüzde televizyonların çok büyük bir bölümü Android işletim sistemi ile birlikte geliyor.

Google çatısı altında bulunan bu televizyonlar hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilen Android TV Remote Control adlı uygulama ile kontrol edilebiliyor.

televizyon kumandası uygulaması

Uygulama ile televizyonu kontrol edebilmek için hem televizyonun hem de telefonun aynı ağ üzerinde bulunması gerekiyor.

Apple AppStore Android TV 4+ üzerinden kolaylıkla ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor.

Uygulamanın kullanımı da son derece basit. Açılış ekranında uygulama ile televizyonunuzu eşleştirin ve yön tuşları ile touch pad alanını kullanarak televizyonunuzu kontrol edin.

Vestel Telefondan Kumanda Uygulaması

Yerli üretim olması ve diğer markalara göre daha avantajlı fiyatlar sunması nedeniyle ülkemizde Vestel marka TV’ler oldukça sık tercih ediliyor.

Bu TV’lerde ise genellikle Android işletim sistemi yerine Linux tabanlı olan Vestel Smart işletim sistemi kullanılıyor.

televizyon kumandası uygulaması

Elbette Android işletim sistemine sahip olmaması, Vestel markalı cihazları telefondan kontrol etmeye engel değil.

Google Play Store üzerinde yer alan Vestel Smart Remote adlı uygulama ile televizyonunuzu çok kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Uygulamayı Google Play Store üzerinde Vestel Smart Remote araması yaparak indirebilirsiniz.

Televizyon Kumanda Uygulaması iOS

iOS işletim sistemini televizyonda da kullanabilmeyi sağlayan Apple TV platformunu mobil cihazdan kontrol edebilmek için Apple TV Remote uygulamasını kullanmak mümkün.

Televizyon üzerinde web gezinmesi yapmayı sağlayan, klavye ve Mouse kontrolü ile kullanım deneyimini artıran uygulama, Siri ile sesli kontrol sağlaması ile de kullanım zevkini en üst düzeye taşıyor.

Diğer birçok Apple uygulaması gibi Apple TV Remote uygulaması da sadece iPhone tablet ve telefonlarda kullanılabiliyor.

televizyon kumandası uygulaması

Bu yazımızda akıllı tv’lerin cep telefonu üzerinden kontrol edilebilmesini sağlayan uygulamalardan bahsettik. Peki, bu konu hakkında sizin farklı çözümleriniz var mı? Aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizler ile paylaşabilirsiniz.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER