Instagram’da engellediğinden şüpheleniyor musunuz? Instagram varsayılan olarak sizi engelleyen kişilerin listesini görmenize izin vermez. Aslında, birisi sizi engellediğinde platform sizi bilgilendirmez bile. Bu yazıda, Instagram engelleyenleri görme işleminin en kolay yöntemlerine değineceğiz.

Engelleyenleri öğrenmek için bazı önemli ipuçları

Birinin sizi engellediğini anlamanın en kolay ve hızlı yolu, kişinin profilini ziyaret etmek ve “Takip Ediliyor” yerine “Takip Et” butonunu görmemektir.

Eğer daha önce takip ettiğiniz birinin profiline gittiğinizde bu değişiklikle karşılaşırsanız, sizi engellemiş demektir.

İnstagram Engelleyenleri Görme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Birini engellediğinizde veya engellendiğinizde Instagram’a bildirimde bulunmaya gerek yoktur.
 • Engelleme, kalıcı bir çözümdür. Birini engelledikten sonra onu tekrar takip edebilmeniz için engeli önce kaldırmanız gerekir.
 • Uygulamalara kesinlikle güvenmeyin! Kullanıcı deneyimi için en iyi yol uygulama değildir. Hesabınızın şifresini girdiğinizde uygulama sahipleri bunu görebilir ve hesabınızı izinsiz olarak kullanabilirler.

Instagram Engelleyenleri Görme Uygulamaları

Birinin sizi Instagram’da engelleyip engellemediğini merak ediyorsanız, bu durumu öğrenmek için başvurabileceğiniz bazı yöntemler ve uygulamalar vardır. İşte Instagram’da engelleyenleri görme uygulamaları listesi.

1) Follower Analytics Uygulaması

Follower Analytics programı ile instagram beni engelleyenler görme işlemini rahatça yapabilirsiniz.

Follower Analytics

Instagram Engelleyenleri Görme

ÜCRETSİZ
BOYUT: 7,2 MB
YÜKLEME SAYISI: 500.00+
GÜNCEL SÜRÜM: 1.9.1 / 9 Ekim 2019

En çok beğeni aldığın saat gibi özellikleri görebildiğiniz uygulama olan Follower Analytics, kolay kullanımı ile kullanıcıların beğenisini toplamıştır.

Uygulamayı indirin: Reports Pro

Güncelleme: Follower Analytics uygulamasını artık kullanamıyorsanız engelleyenleri gösterdiğini iddia eden yeni bir uygulama mevcut aşağıdan uygulama sayfasına gidebilirsiniz.

2) Reports+ iOS Uygulaması

instagram engelleyenleri görme

Reports+ programı ile de iOS cihazlarda instagram’da engelleyenleri görebilirsiniz.

 • Uygulamayı aşağıdaki Uygulama Sayfası butonundan ios için indirin.
 • Reports+ uygulamasını kuralım ve giriş yapın.
 • Uygulamada Engelleyenler kısmı var. Bu kısma giriş yapın.
 • Açılan alandan sizleri kimin engellediğini görebilirsiniz.
 • Instagram engelleyen kişinin profilini görme

Güncelleme: Arkadaşlar uygulama ücretsiz ancak bazı kullanıcılar instagram da engelleyenleri görme ücretsiz için programın ücret talep ettiğini yazmış, sizler için yeni bir ios için uygulama bulduk. Bu uygulamayı denebilirsiniz.

Çok güzel yorumları var, hatta alta resimde ekledik yapılan yorumun, belki işinize daha fazla yarar. Uygulama https://apps.apple.com/us/app/blockers-spy-for-instagram/id991809759 bu arkadaşlar, resmi siteden indirebilirsiniz.

3) Followers For iPhone

Followers For iPhone

Arkadaşlar bu uygulama ise ücretsiz ancak sadece kimin takip ettiğini ve etmediğini görebiliyorsunuz ücretsiz olarak.

Yorumlardan da anladığımız üzere uygulama ücretsiz ancak uygulama içi satın alımı istiyor. Dilerseniz bu uygulamaya da bakabilirsiniz. Bu tarz uygulamalar genelde sizi geçmişe ait değilde kullanmaya başladığınız andan itibaren engelleyenleri vb. gösteriyor. Bunu belirtmek istedik. Sizleri kandırmak isteyen ve para talep eden uygulamalar bu sektörde oldukça fazla.

Sosyal medya ekibimiz bu uygulamaları dikkatli kullanmanız gerektiğini belirtiyor. Hesabınız ile giriş yapacaksanız bile kullandıktan sonra hemen şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bizim için sizin güvenliğiniz önemli, bizlere yorumlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

https://apps.apple.com/au/app/followers-track-for-instagram/id597077652
instagram engelleyenleri görme

4) Mesajlar bölümüne bakın

Birinin sizi Instagram’da engelleyip engellemediğini anlamanın bir yolu daha bulunmaktadır.

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. DM bölümüne erişmek için sağa kaydırma işlemi yapın.
 3. Sizi engellemiş olabilecek kişiyle olan sohbeti bulmaya çalışın.
 4. Eğer sohbet bulunamıyorsa, muhtemelen engellenmiş olabilirsiniz.

Bu yöntemde, karşıdaki kişinin profil resmi de görünmeyebilir.

Sekmeyi açın.

Bilgisayarınızda kullandığınız tarayıcınızı açın. Örneğin, chrome veya firefox gibi.instagram engelleyenleri görme bilgisayardan

Kısayol ile pencereye kullanıcı adını girin.

Açılan pencere üzerinden CTRL, Shift ve N tuşlarına birlikte basın. (Gizli sekme açılacaktır.)instagram engelleyenleri görme bilgisayardan

Kişinin hesap adını girin.

Yeni gizli sekmede https://www.instagram.com/webhakim/ bu linki kopyalayın ve webhakim yazan yere sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin hesap adını bulun ve onu girin.

Hesap açık ise

Eğer hesap normal bir şekilde açıldı ise bu kullanıcının sizi engellediği anlamına gelir. Kendi hesabınızdan da kontrol edin ve orda erişim yoksa muhtemelen sizi engellemiştir.

Her zaman aynı olmaz.

Bazen bu tarz olaylarda kişi, hesap adını değiştirmiş olabilir veya hesabını kapatmış da olabilir.

Diğer Alternatifler

Instagram’da sizi kimin engellediğini öğrenmenin en güvenli yolu, platformun kendi özelliklerini ve yöntemlerini kullanmaktır. Üçüncü taraf uygulamalardan kaçınarak aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Manuel Kontrol

Yukarıda belirtilen profil araması, eski yorum, beğenilerin kontrolü ve mesaj geçmişi yöntemlerini kullanarak manuel olarak kontrol yapabilirsiniz.

Arkadaşlardan Yardım

Ortak arkadaşlarınızdan, şüphelendiğiniz kişinin profilini kontrol etmelerini isteyebilirsiniz. Eğer arkadaşınız bu kişinin profilini görebiliyorsa ve siz göremiyorsanız, büyük olasılıkla engellenmişsinizdir.

Mobil Üzerinden Engellendiğini Kontrol Etme

 1. Instagram kullanıcı adınız ve şifreniz ile birlikte Instagram hesabınıza girin.
 2. Engellediğini düşündüğünüz kişinin ismini arama kısmına yazıp aratın.
 3. Hesabı bulup fotoğrafları görüntüleyebiliyorsanız kullanıcı sizi engellememiş demektir.

Bazı üçüncü taraf uygulamaları veya web siteleri, hesabınızı takip etmeyen veya sizi engelleyen kullanıcıları listeleyebilirler. Ancak, bu uygulamaların güvenliği veya doğruluğu garanti edilemez. Ayrıca, bu uygulamaların çoğunun Instagram’ın kullanım koşullarına aykırı olduğunu ve hesabınızın engellenmesine veya kapatılmasına neden olabileceğini unutmayın.

Instagram’da kimlerin sizi engellediğini görmek yerine, başka kullanıcılarla iletişiminizi sürdürmek için pozitif bir yaklaşım benimsemeyi düşünebilirsiniz. Instagram’da daha fazla kişiyle etkileşime girmek, içerik paylaşmak ve takipçi sayınızı artırmak için aktif olun ve toplulukta yer edinin.

Instagram’da engelli olduğumu nasıl anlarım?

Bir kişi sizi Instagram üzerinden engellediğinde, artık birbirinizin profillerini göremezsiniz. Ayrıca, engellenen kişinin aktiflik durumunu veya son görülme bilgilerini göremez, profil fotoğrafını göremezsiniz.

Arama kısmında engellediğiniz kişinin hesabı karşınıza çıkmaz ve mesajlarınız ona ulaşmaz. Bu durumlar, sizi engelleyen kullanıcı ile iletişiminizin kesildiği anlamına gelir.

Instagram’da kendi kendine engel kalkar mı?

Instagram’da biri tarafından engellendiyseniz, bu engel maalesef otomatik olarak kalkmaz. Engellemenin kalkması tamamen karşıdaki kişiye bağlıdır.

O kişi sizi engellediyse tekrar manuel olarak engelinizi kaldırması gerekiyor. Aksi halde engeli kaldırmanın farklı bir yolu yoktur.

Peki, Instagram Beni Engelleyenleri Görme Nasıl Yaparım?

Birinin sizi engellediğini kesin olarak bilmenin tek yolu, ona doğrudan mesaj göndermeyi denemektir. Mesaj gönderilemezse veya “Mesaj Gönderilemedi” hatasıyla karşılaşırsanız, büyük ihtimalle engellenmişsinizdir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER