Twitter Gif Kaydetme Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa Haber Sosyal Medya Twitter Gif Kaydetme Nasıl Yapılır?
  Bugünlerde ya da bu devirde GIF’lerin ne kadar popüler olduğunu söylemeye gerek duymuyorum. Hangi sosyal medya ağında olursanız olun; özet akışı yada bilgilendirmelerde GIF’ler ile karşılaşmak mümkün. Bu yazımızda sizlere bu gifleri nasıl telefona kaydedeceğinizden, twitter gif kaydetme ve twitter’da gif nasıl indirilir gibi konulara değineceğiz.

Twitter Gif Kaydetme

Twitter hesaplarında; kullanıcılar için kendilerini 140 karakterde düzgünce ifade edebilmeleri gerçekten çok zor olmaktadır. Bunun sonucu olarak kullanıcılar tweet’lerinde GIF kullanmaktadırlar. Ayrıca hiç kimse GIF’lerin çok eğlenceli olduğunu inkar edemez. Bu özellikleri nedeniyle GIF’ler Twitter ‘da ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Fakat Twitter’ da GIF kullanımında bir problem oluşmaktadır. Servis GIF’leri telefonunuza indirmenize izin vermemektedir. Twitter hesabıma gelen GIF’leri kaç kez telefonuma indirmeye çalıştığımı ve başarısız olduğumu hatırlayamıyorum.

Twitter’da Gif Nasıl İndirilir ?

GIF’leri nasıl indireceğimizden önce, neden Twitter ‘dan GIF’leri doğal olarak indiremediğimizi anlayalım. Sebep çok basit. GIF’leri Twitterdan indiremiyoruz çünkü onlar hiçbir şekilde GIF değil. Şaşırdınız mı? Üzülmeyin ben de ilk öğrendiğimde şaşırmıştım . Evet onlar teknik olarak GIF değil çünkü onları yüklediğiniz zaman , Twitter MP4 ‘e dönüştürüyor. Twitter’ın bunu yapmakta iki önemli avantajı var. Birincisi GIF’ler , MP4 kadar sıkıştırılamaz.

GIF’leri MP4’e çevirmek Twitter ‘da dosyanın sıkıştırılarak daha hızlı yüklenmesini sağlar . Aynı zamanda kullanıcılar MP4’leri izlerken veya dinlerken ara verebilirler , GIF ‘ler ile bunu yapamazlar. Daha az yer tuttuğu ve dahi iyi kontrol edildiği için Twitter GFI’leri MP4 ‘e çevirmektedir. Bu nedenle GIF’leri Twitter’dan indiremezsiniz çünkü teknik olarak onlar GIF değil video dosyası.

Twitter Gif Kaydetme Android

1. İlk ihtiyacınız olan GIF’i Twitter’dan indirmek için gerekli uygulamadır. Bunun için pek çok Android yazılımları var fakat en iyi çalışan uygulama “Tweet2gif“. Bağlantının üzerine tıklayın ve uygulamayı indirerek yükleyin.
2. Şimdi Twitter uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz bir GIF bulun. GIF’i bulduğunuz zaman, daha fazla seçeneğine basın ( alt ok butonu ) ve bağlantıyı (link’i ) Tweet’e kopyalayın.

twitter gif kaydetme
3. Şimdi Tweet2giff uygulamasını açın ve bağlantıyı (link’i) uygulamanın URL bölümüne yapıştırın. Sadece yapıştır tuşuna da bassanız , URL otomatik olarak yapışır ; ya da bilinen yolla boş alana uzun tıklayarak yapıştır’ı da seçebilirsiniz.

twitter gif kaydetme 4. Bundan sonraki basamak çok kolay. Sadece (‘’Download GIF ‘) GIF İndir’ e tıklayın. GIF cihazınıza indirilecektir. GIF bir kere yüklendikten sonra uygulama sayfasında onay ‘ı göreceksiniz. GIF’i Gallery ‘de bulabilirsiniz. (ya da onun yerine hangi yazılımda bulmak istiyorsanız orada bulabilirsiniz ).
İşte GIF’leri Twitter’dan telefonunuza indirmek bu kadar kolay, sadece birkaç ekstra basamak gerekiyor, hepsi o kadar.

twitter gif kaydetme

Twitter Gif Kaydetme iOS

GIF’leri Twitter’dan İphone’a indirme işlemi Android’e indirme işlemine benzemektedir . İphone ‘da GIF’leri indirmek için uygulanacak basamaklar aşağıdadır.

1. ‘’GIFwrapped ‘’ uygulamasını indirin ve yükleyin.
2. Twitter uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz herhangi bir GIF bulun . Tıpkı android’deki gibi daha fazla seçeneğine basın ( alt ok butonu ) şimdi ve (‘’Share Tweet via.. ‘’ ) Tweet’i paylaşın.. ‘ seçeneğine basın.
3.Bu aşamada (link’i ) bağlantıyı ( ‘’Copy Link to Tweet ‘’) ‘’Bağlantıyı Tweet’e Kopyala ‘’‘ya basarak kopyalamayı yapın.
4. GIFwrapped uygulamasını açın ve alt sırada yer alan ‘’Search ‘’ Ara tuşuna basın . Burada (search ) arama alanına basın ve ( Use the Clipboard’ ) Klasörü kullan’a tıklayın . O zaman ikinci basamakta kopyaladığınız bağlantı yapıştırılacaktır.
5. GIF’ler yüklenirken birkaç saniye bekleyin .Bir kere yüklenince ( open ) Aç’ a basarak açın. En üst sağ köşede bulunan ( share ) Paylaş butonuna basın ve paylaşılan sıralama seçeneklerini açın.
6.Şimdi ( Share Image ) Görüntüyü Paylaş’a ve ( Save Image ) Görüntüyü Kaydet’e tıklayın. Bu işlemle GIF telefonunuza kaydedilir.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Takip et  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir