Twitter video indirme işlemini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Detaylarına bakalım.

Twitter Video indirme Android ve iOS Uygulaması

Birçok kullanıcı da Twitter video indirme işleminin nasıl yapılacağını merak ediyor.

Biz de android developer ve yazılım mühendisi olarak bu yazımızda Twitter üzerinde denk geldiğiniz ve saklamak istediğiniz herhangi bir videoyu telefonunuza veya bilgisayarınıza nasıl indirebileceğinizi en kısa yoldan göstereceğiz.

twitter video indir

Twitter Video İndirme Uygulaması iOS

Günümüzde hemen hemen hepimiz Twitter gibi sosyal medya uygulamalarını cep telefonumuz üzerinden kullanıyoruz. Bu nedenle Twitter üzerinden indirdiğimiz videoları da genellikle cep telefonumuza kaydetmek istiyoruz.

Son derece yetenekli olan akıllı telefonlarımız bu konuda da bizlere çözüm sunabilecek birçok uygulamaya sahip.

Ancak iPhone kullananlar bilir, iOS işletim sistemine sahip cihazlarda telefonunun depolama alanına iTunes yazılımı olmadan herhangi bir video veya MP3 kaydetmek oldukça zahmetli bir iştir.

Bu nedenle Twitter videolarını doğrudan indirmeyi sağlayacak bir uygulama şuan için bulunmuyor. Ancak yine de uygulama üzerinden Twitter videolarını indirmek için yardımcı uygulamalar kullanmak mümkün.

Şu işlemleri takip edin;

ios Twitter Video indirme

 • Öncelikle App Store üzerinden FoxFM adlı dosya yöneticisini indirin ve telefonunuza kurun.
 • Twitter uygulamasında indireceğiniz videonun bağlantı linkini kopyalayın.
 • FoxFM uygulamasını açın ve sol taraftaki açılır menüyü genişletin. Menüde yer alan Tarayıcı butonuna dokunun.
 • Tarayıcının adres çubuğuna http://twittervideodownloader.com/ adresini yazın ve siteyi açın.
 • Biraz önce kopyaladığınız Twitter video linkini sitenin bağlantı kısmına yapıştırın ve Download butonuna dokunun.
 • Açılan sayfadan video kalitesini seçerek indirme işlemini başlatın. İndirdiğiniz video FoxFM uygulamasının Dosyalarım alanına kaydedilecektir. Bu ekran üzerinden indirdiğiniz videoyu telefonun Galeri kısmına kaydedebilirsiniz.

Twitter Video İndirme Uygulaması Android

Android işletim sisteminin iOS işletim sistemine karşı sahip olduğu en büyük avantaj çok daha geniş uygulama desteğine sahip olmasıdır. Bu fark elbette Twitter videolarını indirme noktasında da karşımıza çıkıyor. iOS cihazlarda Twitter videolarını indirmeyi sağlayan dolaylı yollar bulunuyor ancak Android üzerindeki uygulamalar bu konuda çok daha yetenekli. Şu adımları takip ederek Twitter videolarını Android cihazınıza kolayca indirebilirsiniz;

 • Öncelikle Google Play Store üzerinden Download Twitter Videos adlı uygulamayı indirin ve telefonunuza kurulmasını bekleyin.
 • Uygulamayı açın ve gerekli izinleri verin. Twitter üzerinden indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın. (Videonun üzerine basılı tutarak indirme linkini kopyalayabilirsiniz.)
 • Uygulamayı açın ve üst kısımda yer alan arama çubuğuna indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırın ve sağ alt tarafta yer alan indirme butonuna dokunun.

Twitter Video indirme android

 • İndirme işlemi başlayacak ve size indirilen videonun kalitesi sorulacaktır. İstediğiniz kalite oranını seçin.

Twitter Video indirme

 • Bu işlemden sonra video indirme işlemi tamamlanacak ve galerinize kaydedilecektir.

Twitter Video indirme

Twitter Video İndirme Chrome

Yukarıda bahsettiğimiz işlemlerin tamamı Android ve iPhone cihazlar için geçerli. Ancak birçoğumuz video indirme işlemini bilgisayarımız üzerinden de yapıyoruz. Peki, Chrome tarayıcı üzerinden bilgisayara Twitter videoları nasıl indirilir?

Aslında bu işlem için ek bir program kullanmaya gerek yok. https://www.savetweetvid.com/tr adresine ilerleyin ve sitede yer alan link çubuğuna indirmek istediğiniz Twitter videosunun linkini yapıştırarak İndir seçeneğine tıklayın.

Twitter Video indirme

Ardından açılan sayfada indirmek istediğiniz videonun kalitesini seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Twitter Video indirme

İnternet üzerinden video indirmenin en etkin yolu Internet Download Manager (IDM) adlı indirme yöneticisini kullanmaktır. Bilgisayarınıza IDM kurduğunuz zaman izlediğiniz tüm videoların sağ üst tarafında Bu video dosyasını indir yazan bir buton belirir.

Twitter Video indirme

Bu buton sayesinde ek hiçbir işlem olmadan videoları kolayca indirebilirsiniz. Buna Twitter videoları da dâhildir. IDM hakkındaki tüm detaylara IDM (İnternet Download Manager) Nedir, Nasıl Kullanılır? Başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımda Twitter videoları nasıl indirilir sorusuna ayrıntılı bir şekilde yanıt vermeye çalıştım. İşlemler esnasında bir sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak yardım alabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER