Valorant FPS arttırma yöntemleri ile artık oyunları kasmadan seri bir şekilde oynayabileceksiniz. Bilindiği gibi Valorant, Riot Games şirketinin çıkarmış olduğu efsanevi oyunlardan biridir.

Kapalı beta ile oyuncuların karşısına gelen oyun Twitch platformunda 1 milyonun üzerine çıkarak rekorları alt üst etmişti.

Çoğu kişinin düşürmek için uğraştığı bu Valorant oyununun FPS yükseltmesi nasıl yapılır hatta Unlost gibi, birlikte bakalım.

Valorant Fps Arttırma ve Drop Sorununa Çözümler Videosu

Yeni çıkan Valorant oyununda eğer fps drop sorunu yaşıyorsanız bu video size çözüm olabilir.

Valorant fps boost (Fps Arttırma)

Valorant fps boost veya fps arttırma işlemi için oyun ekibimiz güzel bir video hazırladı. Oyun için ayarlarınızı yapabilirsiniz.

VALORANT FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

Valorant FPS Arttirma Nasil Yapilir

Valorant fps arttırma yöntemlerini genel hatları ile sizler için derledik, hepsine tek tek bakalım.

1- Oyunu yeniden başlatın veya yeniden yükleyin

Valorant oyunu açtıktan sonra tekrar başlatmanızda fayda vardır. Bilgisayarınızın açık olduğu süreçte diğer çalışan uygulamalar ve programlar Valorant oyununu yavaşlatabilir ve performans eksikliğine sebep olabilir.

2- RIOT Sunucu Durumunu Kontrol Edin

Milyonlarca oyuncunun oynadığı oyunda sadece sizden kaynaklı sorunlar olmayabilir. Valorant yani Riot sunucusundan da kaynaklanabilir.

Diğer oyuncular ile iletişime geçip Valorant yada Riot hesaplarını kontrol edip sorunun sadece sizde olup olmadığına bakabilirsiniz.

Böylece sorun sizde değilse, boş yere uğraşmamış olursunuz, sunucularının düzeltilmesini bekleyebilirsiniz.

3- Oyunu Optimize Edin

Valorant ve Geforce Experience ile optimize edin. NVIDIA kullananlar için özel olacak ama bunu yapmanızda fayda vardır.

Geforce Experience uygulamasını indirin. Valorant oyununu seçin bütün ayarları optimize edin.

4- Windows 10 Oyun Modunu Açın

Windows 10 oyun modunu açın ve bilgisayar ayarlarına gidin oyun kısmından açın, Valorant girdikten sonra Windows+G tuşlarına basarak oyun modu ayarlarına erişin ve ayarlayın.

5- Kenar Yumuşatma Detaylarını Ayarlanı Kapatın

Kenar yumuşatma ayarlarını kapatırsanız, FPS çok daha artacaktır. Bu ayarları kapattıktan sonra FPS en azından çok olmasa da artacaktır.

6- Tam Ekran Olarak Oynayın

Valorant oyununu tam ekranda oynayın. Bunu yaptığınız takdirde tüm oyunlarda dahil FPS artışını göz görülür bir artışın olduğunu görebilirsiniz.

7- Grafik Ayarlarını Düşürün

Grafik ayarlarını düşük seviyede oynamak FPS arttırmada çok işinize yarayacaktır. Manuel yada otomatik olarak ayarlarınızı düşük seviyede oynadığınızda FPS artışı göreceksiniz.

Grafik ayarlarını ayarlamak için sol üst tarafta V logosuna tıklayın. Açılan kısımda mini menüde ”Ayarlar” tarafına girerek üstte 4.sıradaki ”Video” sekmesine tıklayın. Daha sonra ”Grafik Seçenekleri” kısmına giderek ayarları düşürebilirsiniz.

8- Arka Plan Uygulamalarını Kapatın

Hangi oyun olursa olsun oyun oynarken arka planda çalışan uygulamalar varsa RAM kullanımı daha çok artıracaktır. Görev Yöneticisi’ni açın ve gereksiz çalışan hizmetleri kapatarak RAM kullanımını temizleyin.

Valorant oyununa özellikle FPS yükseltmesine katkı sağlayacaktır.

9- Quick CPU ile İşlemci Hızınızı Arttırın

Oyun bilgisayarları için birebir olan bu program ile CPU hızınızı arttırabilirsiniz. Genelde FPS oyuncularının çoğunun kullandığı bu program (bizde dahil) çok işinize yarayacak. Programı indirdikten sonra “Nihai Performans” alanını seçin. İşlem bu kadar.

Programı indirmek için tıklayabilirsiniz.

Yorumlar (7)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 3 yıl önce

Adımları uygulayın fps 30-50 artacaktır

Anonim 3 yıl önce

Quick CPU yu indirdim niai performans yaptım uygulamanın arkada açık olmasına gerek varmı ? yanıtınızı bekliyorum.

    Mustafa 3 yıl önce

    Görev yöneticisi>performans>CPU bakın aradaki farka açık veya kapalı olduğunda fark ediyor mu, ona göre davranın. Teşekkürler.

Anonim 3 yıl önce

sa oyun seçim ekranında donuyor oyun bulmak için başla diyorum ya süre saymıyor yada sayıyorsa da bende göstermiyor ceza alıyorum. çok nadirde olsa oyun içinde donuyor pc komple resetlemeden çalışmıyor.
normalde hersey güzeldi güncellemeden sonra başladı başka oyunlarda hiç sorun yok sadece valorantta ne yapmam laızm bilgisi olan var mı ?

Anonim 4 yıl önce

arkadaşlar burada özel ayarlar ile fps yükseltebilirsiniz ben böyle yaptım 60 fps den 100 fps e çıktım tavsiye ederim

Anonim 4 yıl önce

Bana birdaha bişey gönder meyin 😠😲👎

    Mustafa İyitütüncü 4 yıl önce

    Nasıl