Valorant 2 Haziran günü tüm dünyaya ücretsiz olarak sunulmuştu. Dolayısı ile sunucuları bir anda dolmaya başladı. Oyuna girmek isteyen isteyen oyuncular bir anda Hata kodu 59 ile karşılaştılar. Bu hata nasıl çözülür.Böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız detaylarına bakalım.

VALORANT Sunucuları Gitti Mi?

valorant hata kodu 59

Riot Games Lol oyununun yapımcısı tarafından geliştirilen oyun, 2 Haziran’da tüm dünyadaki oyuncuları ücretsiz olarak sunulmuştu. Hal böyle olunca 18:00 sularında bir anda sunucuları gitti. Oyuna girmek isteyen oyuncular hata kodu:59 ile karşılaştılar. Hatanın hangi sebepten ötürü olduğu bilinmezken, Riot Games kısa bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada:

Geçtiğimiz saatlerde belirlenen hataları çözmek için sunuculara çok acil bakım çalışması yapıyoruz. Problemin bir saat içinde yada daha kısa sürede çözülmesini bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Valorant sunucu durumu kontrol sayfası: https://status.riotgames.com/?locale=tr_TR&product=all

Diğer Hata Çözümleri için bu kodları kullanabilirsiniz

ipconfig/release

ipconfig/all

ipconfig/flush

ipconfig/renew

netsh int ip set dns

netsh winsock reset

Valorant Hata Kodu 59 Çözümü

Valorant bilindiği üzere kapalı beta olarak oyunculara sunulmuştu. Oyuncular bu yüzden oyunu dört gözle bekliyordu. Oyunda bir anda ücretsiz olarak sunulunca bir anda çöktü. Peki hata kodu 59 çözümü var mı? Riot Games sunuculardaki sorunu çözdükten sonra oyuna tekrar girebileceksiniz.

Valorant sunucularının 19.00 sularında aktifleştirilmesi bekleniyor. Yani şu anda beklemekten başka çare yoktur.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!