Riot Games tarafından kapalı beta olarak dünyaya öyle bir oyun sunduki, herkes onu konuşmaya başladı. Görsel efektleri, CS Go’yu andıran oyun stili gibi pek çok özelliği barındıran Valorant oyunu sonunda herkesin kullanımına ücretsiz olarak sunuldu. Valorant indirme işlemi için makalemize devam edin.

Valorant Oyunu

Valorant indirme

Valorant, büyük silah çeşitliliğine sahip, ultra nişancılık gerektiren ve benzersiz yetenekler barındıran rekabetçi oyundur. Oyunculara kendi aralarında inanılmaz rekabet sunan müthiş haritalara sahip, birden fazla oyunculu olan oyun, ayrıca 5 vs 5 şeklinde oluşan takım 24 turda mücadele ederek el başına mücadeleleri kazanmaya çalışmaktadır.

İlk olarak bilindiği üzere kapalı beta olarak çıkan oyun, artık ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Oyun herkesin oynayacağı oyun olması sebebi ile neredeyse tüm PC donanımlarında optimize edildi. Riot Games, FPS oyunları arasındaki kalitesi, özel hile engellemesi, sunucu kalitesi, taktiksel nişancılığı ile rekabetçilik tarzında dünyaya meydan okumuş durumda.

Valorant İndirme Nasıl Yapılır?

Oyun yaklaşık 8-9 GB alan kaplamaktadır. Makalenin devamında birçok ayarı bulabilirsiniz.

Valorant indirme linki: https://playvalorant.com/tr-tr/download/

Valorant Oyunu Özellikleri

VALORANT, bütün oyunculara özel 128-tick sunucular ile piyasaya çıktı. Oyunun sunucuları, hızını artırarak bütün oyuncu hareketlerini 128 FPS olacak şekilde ayarladı. Bu demek oluyorki, rakibin lag yaşasa, interneti yavaş olsa bile otomatik olarak 128 FPS şeklinde olacak.

Diğer yandan dünya üzerinde oyunculara %70’ine 35 mili saniyede çok düşük ping hizmeti sunmayı planlamaktadır.

Valorant sistem gereksinimleri bu noktada bir adım öne çıkıyor. Ayrıca Riot Games, ”Riot Direct” ismi ile internet hizmet sağlayıcıları ile denklik düzenlemeleri konusunda çalışıyor.

Riot Direct çalışma prensibinde ana taşıyıcılardan oluşan global ağı her yere bunu sağlamayı planlıyor, özellikle sıkıntılı yönlendirmeleri düzeltmesi, ping ayarlamaları, yük dengeleme ile yeni devreler ekleme hususunda Valorant oyunu gereken tüm özeni göstermeye çalışıyor.

Valorant Oyununun Hileye Karşı Çözümü

Hile konusunda en gelişmiş oyunlar bile çözümler aramaktadırlar. Riot Games ise hile karşıtı teknoloji ve özel hile tespit sistemiyle oyunun başından buna çözüm bulmuş gibi gözüküyor.

Riot Games, geliştirdiği hile tespit sistemi Vanguard ile devamlı güncellenen tespit yöntemlerine ve hilecileri anında bulma ve banlama yeteneklerine sahip olacak. Ayrıca, hile yapan tespit edildiği anda oyun direkt olarak sona eriyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER