VCF dosyasını Excele aktarma işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Microsoft Excel kullanarak dışa aktardığınız kişilerin listesini görüntüleyebilirsiniz.

Özellikle Android cihazlara format atılmadan önce kişilerin yedeklenmesine ihtiyaç duyulur. Format esnasında tüm kişilerin VCF biçiminde daha sonradan tekrar yüklenmek üzere yedeklenmesi özellikle de kalabalık rehbere sahip olan birçok kişi için çok önemlidir.

VCF Dosyası Açma İşlemi

vcf dosyasi acma excel

VCF dosyasını açmanın en kolay yolu bilgisayar ile birlikte gelen Not Defterini kullanmak veya Note++ gibi gelişmiş bir txt programı kullanmaktır. Bu metin yazım programları ile VCF dosyalarının içeriğini kolayca açabilirsiniz.

Ancak çoğu VCF dosyasında onlarca hatta yüzlerce kayıt vardır. Verilerin çok daha okunaklı ve anlaşılır olabilmesi için VCF dosyası açma esnasında Excel kullanmak da sıkça tercih edilen bir yöntemdir. VCF dosyası nasıl açılır? diyorsanız bu adımları takip edin.

Öncelikle Masaüstünde yeni bir boş Excel dosyası oluşturun. Bu dosyayı açın ve içeriğini görmek istediğiniz VCF dosyasını sürükleyerek bu Excel dosyasının içerisine bırakın. Excel, VCF dosyasını otomatik olarak tarayacak ve içerisinde yer alan bilgileri tablo halinde gösterecektir.

VCF Dosyası Açma

VCF Dosyası Açma İşlemi Programsız

Son yıllarda çok daha hızlı bir şekilde gelişim gösteren internet teknolojileri, dosyaları nasıl açıp düzenleyebileceğimiz konusunda da ciddi değişiklikler oluşmasının önünü açtı.

Öyle ki artık web ortamında slaytlar hazırlayabiliyoruz, müzik, resim ve video düzenleme gibi gündelik işlemlerimizi herhangi bir program yüklemeden gerçekleştirebiliyoruz. Benzer şekilde VCF dosyası açma işlemi için de kullanabileceğimiz fonksiyonel bir site bulunuyor.

Birçok dosya formatı için destek veren HerokuApp Cloud Platformu, VCF dosyalarının da açılabilmesi için oldukça kullanışlı özellikler sunuyor. Heroku üzerinden VCF dosyası açma işlemi için şu adımları izleyin;

Öncelikle bu linke tıklayarak Heroku VCF web sitesine ilerleyin.

VCF Dosyası Açma

Resimde gösterilen “Dosyaları Seç” butonuna tıklayın ve açmak istediğiniz vcf dosyasını seçin (birden fazla VCF dosyası seçebilirsiniz) ve ardından alt kısımda yer alan Convert butonuna tıklayın. Dosya okuma işlemi tamamlandıktan sonra “View and Print” butonuna basın. Şöyle bir ekran ile karşılaşacaksınız;

VCF Dosyası Açma

Bu ekran üzerinden VCF dosyanızın içeriğine ait tüm bilgileri görebilirsiniz. İsterseniz “Print” butonuna tıklayarak bilgilerin çıktısını da doğrudan alabilirsiniz.

VCF dosyaları, bazı zamanlarda iletişim gereksinimlerimiz için son derece önem taşıyabilir. Bu nedenle Android cihazınızda yer alan kişiler listenizi zaman zaman yedekleyerek dışarı aktarmanızı öneririz.

Buna ek olarak vcf dosyası açma işlemi esnasında herhangi bir sorun yaşarsanız veya merak ettiğiniz farklı bir konu varsa yorum sekmesini kullanarak yardım alabilirsiniz.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 10 ay önce

vcf dosyanızı “Heroku VCF” ve diğer online sitelere sakın yüklemeyin! Rehberinizdeki kişi bilgilerini forex, bet gibi dolandırıcı firmalara data olarak satıyorlar. Siz de sürekli olarak aranıp rahatsız ediliyorsunuz. “Bedava peynir fare kapanında olur”