En İyi Video Yapma Programı Ücretsiz 2017

Ana Sayfa Haber Yazılım En İyi Video Yapma Programı Ücretsiz 2017
Zeynep Yılmazer   Video düzenleme yazılımının pahalı olması gerekmez. İster deneyimli bir videografiker olun veya film yapımına ilk adımınızı atın, ihtiyacınız olan tüm araçları sağlayacak ücretsiz bir düzenleme aracı muhakkak bulunur. Bu makalemizde sizlere video yapma programı ücretsiz ile ilgili her türlü bilgiye ve video yapma programı ücretsiz listesine ulaşabilirsiniz.

Bir klibin boyutunu küçültmek veya yeni bir film müziği eklemek isterseniz, işi saniyeler içinde tamamlamanıza yardımcı olacak, videoyu çevrim içi yüklemenize veya herhangi bir masaüstü veya mobil ortamda oynatmaya uygun bir biçimde dışa aktarmanıza yardımcı olacak video yapma programı ücretsiz uygulamalar mevcut.

Video Yapma Programı Ücretsiz 2017

Chroma anahtarı (chroma keying) ve renk saptırması (color grading) gibi daha gelişmiş araçlar arıyorsanız alternatif olarak, fiyat etiketi haricinde, premium yazılımlarda bulmayı bekleyebileceğiniz her şeyi sunan gelişmiş programlar da mevcut.

Bununla birlikte, tüm ücretsiz video editörleri eşit şekilde oluşturulmamıştır. Bazıları bitmiş ürünlerin uzunluğunu sınırlar, çok küçük bir düzenleme araçları sunar ya da işinizi dışa aktarırken bir filigran uygular. Burada, sadece en iyi düzenleme yazılımlarını toparladık ve film yapımını kolay ve eğlenceli hale getirdik.

1-Lightworks

video yapma programı ücretsiz

Profesyonel kalitede araçlar, bütçeye bakılmaksızın herkesin erişimindedir. Mevcut en iyi ücretsiz video editörüdür.

+Gelişmiş düzenleme araçları

+Gerçek zamanlı efektler

-Göz korkutucu olabilir

Lightworks, klipleri kesmek için basit bir araçtan çok daha fazlasıdır – pro sürümü The King’s Speech ve Road to Perdition gibi büyük isimler içeren filmler oluşturmak için kullanılmıştır.

Lightworks, herkes için profesyonel video editörü olarak tanımlanır. Gücüne rağmen oldukça mütevazı bir donanımla çalışarak video çekimi ve gelişmiş düzenlemesi ile el ele gidiyor.

Diğer ücretsiz video editörlerini denediyseniz, ara yüzü eskiden alıştığınızdan biraz daha farklı bulabilirsiniz, ancak çeşitli kontrolleri ve pencereleri, çalışma şeklinize uyacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

Lightworks programını ücretsiz indirmek için tıklayın.

2-Shotcut

video yapma programı ücretsiz

Olağan dışı görünebilir, ancak hakim olursanız çok iyi bir şekilde yararlanabilirsiniz.

+Gelişmiş özelleştirilebilir filtreler

+Sezgisel ara yüz

-Dik öğrenme eğrisi

Shotcut, teslim etme yeteneği kapasitesine sahip olan sonuçları elde ederseniz, biraz sabır gerektiren başka bir profesyonel ücretsiz video editörüdür. Biraz olağan dışı bir ara yüz, bu bir Linux uygulaması olarak yaşama başlamış ve Windows’a dönüştürülmesinde pek bir değişiklik olmamıştır.

Başlangıç olarak ara yüz biraz karmaşık görünebilir. Yalnızca bir video yüklemeniz değil, aynı zamanda hangi düzenleme modunu çalışacağınızı ve hangi araçları kullanmak istediğinizi de seçmeniz gerekecek.

Shotcut’ın dik bir öğrenme eğrisine sahip olması gerçeğinden uzaklaşamaz. Birçok filtrenin birisini yalnızca videonuza uygulayarak etkileyici sonuçlar elde etmek mümkündür.

Shotcut programını ücretsiz indirmek için tıklayın.

3-HitFilm Express

video yapma programı ücretsiz

Genişleyebilen güçlü bir ücretsiz video düzenleyicisidir.

+Profesyonel sınıf araçları

+Eklenti aracılığıyla genişletilebilir

-Yüksek sistem gereksinimleri

Hitfilm Express, ücretsiz düzeydeki özellikleri sunan bir video düzenleyicisidir. Temel editör, gelişmiş kesme aletleri, harika ses ve video filtreleri kümesi, katmanlar ve maskeleme, kompozisyon seçenekleri ve yeşil ekran efektleri oluşturmak için renk saptaması ile çok etkileyicidir.

Renk düzeltme, pozlama ayarı, bölünmüş ekran maskeleme ve çeşitli yaratıcı filtreler içeren bir paket için yaklaşık 10 dolardan başlayan ek araçlar da mevcuttur.

Hitfilm Express programını ücretsiz indirmek için tıklayın.

4-VSDC Free Video Editor

video yapma programı ücretsiz

+Doğrusal olmayan video düzenleme

+Ustalığı kolaydır

-Donanım ivmesi yok

VSDC Free Video Editor, yeni başlayanlara veya daha ileri seviyedeki kullanıcılarına uygun manuel seçenekler ile çekimlerini zenginleştirmek isteyenlere çok sayıda efekt ve filtre dizisi sunmaktadır.

VSDC çok yetenekli ve mükemmel sonuçlar verebilir. Doğrusal olmayan bir düzenleyici olarak, klipleri ve diğer öğeleri istediğiniz zaman nerede olursanız olun zaman çizelgesinde konumlandırmanıza ve orada düzenlemenize olanak tanıyan diğer birçok benzer araçla daha farklı bir şekilde çalışır.

Yalnızca birden çok sahne ve geçişle çalışmakla kalmaz, aynı zamanda videolara sprite ve metin eklemek için VSDC’nin biraz garip çalışma şekli ve alışılmadık ara yüzü ile profesyonel kalitede bir film oluşturabilirsiniz.

VSDC’nin son sürümü, ekstra sanatsal efektler de ekler. Ayrı bir Instagram profili ve otomatik görüntü sabitleme de mevcut. O da belirgin şekilde daha hızlı. Yaratıcı video projeleriniz için mükemmel bir seçim olabilir.

VSDC Free Video Editor programını ücretsiz indirmek için tıklayın.

5-Avidemux

video yapma programı ücretsiz

Kesme gibi küçük düzenleme görevleri için erişilebilir ücretsiz bir video düzenleyicisi.

+Temiz ara yüz

+Bir sürü dışa aktarım seçeneği

-Zaman çizelgesi yok

Biçimleri dönüştürme, videoları kırpma, bir klip ekleme ve filtre uygulama gibi temel özelliklerin tümünü içeren bir dizi temel araçtır.

Avidemux, en güçlü ücretsiz video editörünü sunmuyor olsa da, Windows Movie Maker tarzında da değil. Bazı daha gelişmiş seçenekler için araştırmanız gerekebilir, ancak menüleri incelemek için biraz zaman harcayın.

Tamamen video düzenleme konusunda yeniyseniz, sizi eğlendirmek için kullanışlı bir hızlı başlangıç rehberi de mevcut. İhtiyacınız olan bir aracı göremiyorsanız, Avidemux altyazı ve filigran gibi özellikler eklentileri ile de genişletilebilir.

Avidemux programını ücretsiz indirmek için tıklayın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir