Watch dogs benzeri oyunlar listesini makalemizde bulabilirsiniz. Size açık dünya oyun deneyimi sunmayı başaran piyasada birçok oyun var. Bununla birlikte Ubisoft’un Watch Dogs ve Watch Dogs 2 video oyunları da, benzersiz korsanlık unsurları ve misyon çeşitliliği ile diğer oyunlardan üstün gözüküyor. Watch dogs tarzı oyunlar listesine bakalım.

Watch Dogs Benzeri Oyunlar 2022

İlk oyunu için yapılan tüm olumsuz eleştirilere rağmen Ubisoft, Watch Dogs 2 ile güçlü bir şekilde geri dönüş yaptı.

Ubisoft’un her iki oyununu oynamaktan zevk alanlar için ve Watch Dogs/ Watch Dogs 2 bu türde benzer oyunları denemek istiyorsanız işte size oynamanız gereken bu tarzda 15 oyun önerisi.

1- Grand Theft Auto V (PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360)

Rockstar Games tarafından geliştirilen Grand Theft Auto V, tüm zamanların en çok satan video oyunlarından biridir ve 80 milyon kopyayı 4 yıldan daha kısa bir sürede satmayı başarmış bir oyundur.

Oyuncular, Watch Dogs’daki gibi arabaları, trafik işaretlerini, köprüleri ve telefonları kesemezlerse de, GTA V, üç farklı suçlu olarak oynamanıza izin verir ve oynamak istediğiniz göreve de karar verebilirsiniz.

Watch Dogs ve San Francisco’daki devamı niteliğindeki, Chicago kurulumuna benzer şekilde oyuncular, Los Santos ve Blaine County’nin devasa açık dünyasına girerler.

GTA Online adı verilen, aynı haritada oyuncuların kendi iradeleri ile seyahat edebildikleri ve etkileşim kurabildikleri, aynı zamanda yerel çetelere saldırmak, bankaları soymak, dolandırıcılık yapmak gibi birçok etkinliğe katılabilecekleri çok oyunculu bir oyundur.

Fiyat: 19.99 Dolar’dan başlıyor.

2- Sleeping Dogs (PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360)

Sleeping Dogs, oyuncuyu tüm oyun boyunca devreye sokan açık aksiyon ve macera oyunudur. Tehlikeli Triad organizasyonuna sızmak ve onları içeriden yok etmek için gizli bir polis olan Wei Shen olarak oynuyorsunuz.

Oyun açık dünyada olmasına rağmen, hikayedeki belirli kilometre taşlarına ulaşılıncaya kadar haritadaki bazı alanlara erişilemez kılacaktır. Ayrıca oyuncular, sokak yarışı, araba kaçırma, dövüş kulübü ve hatta bir karaoke bar ziyareti gibi sıradan etkinliklere de katılabilecekler. Oyun Watch Dogs gibi çok oyunculu bir bileşenden yoksun olsa da, puanları karşılaştırmak için hala çevrim içi leaderboard’lara sahip.

Fiyat: 16,13 Dolar’dan başlıyor (PS3, Xbox 360, PC için) /  13,98 dolar (PS4, Xbox One için)

3- Saints Row IV (PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360)

Saints Row IV, seride dördüncü başlık ve farklı bir yaklaşım benimseyen bir açık aksiyon macera oyunudur. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak ve seçildikten sonra görünüşte dünyanın en güçlü ve popüler organizasyonu haline gelen sokak çetesi olan 3. Street Saints’in lideri olarak da oynuyorsunuz.

Oyun, Watch Dogs’a benzer şekilde, Saints Row IV’ün başka bir oyuncuyla takvime girmesine ve yabancı istilacıları oynamasına izin veren bir işbirliği modu var. Oyun ayrıca, kahramanlıktan ziyade insanüstü yeteneklere sahip olmanız dışında, Watch Dogs’a oldukça da benzer.

Fiyat: 7.99 Dolar’dan başlıyor ( PS3, Xbox 360, PC için) /  21.24 dolar( PS4, Xbox One için)

4- Red Dead Redemption (PS3, Xbox 360)

Red Dead Redemption, Rockstar San Diego ile Rockstar North tarafından geliştirilip, Rockstar Games tarafından yayımlanan, üçüncü şahıs nişancı perspektifine sahip, açık uçlu aksiyon-macera türündeki Western video oyunudur.

Federal ajanlar ailesini tehdit ettikten sonra silah almak zorunda kalan eski bir kanun kaçağı John Marston olarak oynuyorsunuz. Marston, bir yandan karanlık geçmişini gömmeye çabalarken, oyuncular epik bir Amerikan Batı ve Meksika ortamında hayatta kalmak için savaşacaklar. Red Dead Redemprtion, bu listede yer alan diğer oyunlardan tamamen farklıdır, ancak oyunun açık dünyadaki özelliklerini karşılaştırdığınızda, Watch Dogs ve Watch Dogs 2’ye oldukça benzerdir.

Fiyat: 14.99 Dolar’dan başlıyor ( PS3, Xbox 360)

5- Far Cry 4 (PC, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360)

Far Cry 4, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen, Ubisoft tarafından yayımlanan video oyunudur. Birinci kişi shooters hayranı iseniz, kesinlikle Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen bu açık-dünya aksiyon-macera video oyununu da çok beğeneceksiniz. Bu, çok beğenilen ve eleştirmenlerce alkışlanan Far Cry serinin dördüncüsüdür.

Oyun, Watch Dogs franchise’ine oldukça benzese de, bir metropol şehrinde korsan olarak savaşmayacaksınız. Bunun yerine, kral Pagan Min rejimi altında mücadele eden Himalayaların nefes kesici, geniş ve vahşi bir bölgesi olan Kyrat’da,  Ajay Gale olarak oynuyorsunuz. Far Cry 4 aynı zamanda Watch Dogs 2 gibi “Guns for Hire” olarak bilinen iki kişilik co-op multiplayer moduna sahiptir. Ayrıca, Far Cry 5 adlı oyunun devamı gelecek sene başında Şubat ayında çıkacak.

Fiyat: 9.35 Dolar’dan başlıyor.

6- Infamous Second Son (PS4)

Infamous Second Son, Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen PS4 konsoluna özel bir oyundur. Oyuncular bu oyunun en güçlü yönlerinden biri olan karakteri iyi veya kötü karma oynamayı seçebilirler. Hikaye görevlerini oynamazken oyuncular Seattle’ı keşfederek ve D.U.P gizli ajanlarını öldürmek ve grafiti lekelerini etiketlemek gibi aktiviteleri tamamlayarak kendilerini meşgul edebilirler.

Fiyat:32.99 Dolar’dan başlıyor.

7- Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands (PC, PS4, Xbox One)

Listenin başında, Ubisoft’un şimdiye kadar yapılmış en büyük açık dünya oyunlarından biri olarak tanımladığı, bir taktik üçüncü kişi shooter video oyunudur. Oyun, dağlar, ormanlar ve çöller gibi çeşitli ortamlarda geçmektedir.

Bu oyunun çarpıcı özelliği ise, tüm oyunun solo oynamasına veya 4 kişilik co-op şekilde oynamasına olanak tanır. İşbirliği deneyimi, watch dogs benzeri oyunlara eklenebilir. Söylenenlere göre, bu oyunun sunduğu görseller de bugüne kadar gördüğümüz en iyi oyunlardan biridir.

Fiyat:30.88 Dolar’dan başlıyor.

8- Batman: Arkham Knight (PC, PS4, Xbox One)

Batman: Arkham Knight, Rocksteady Studios tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından ise yayımcılığı yapılmış olan bir video oyunudur. Batman: Arkham serisinin dördüncü serisinde Gotham şehrinin açık dünyasını keşfetmekten hoşlanacaksınız. Batmobile de dahil olmak üzere Batman’ın sunduğu araçların her birini kullanabilirsiniz.

Süper kahraman genel yetenek türünü Watch Dogs franchise’a benzeyen korsanlık yetenekleri de var. İpuçları toplamak ve failleri tespit etmek için suç mahallerini araştırıp suçları gerçek zamanlı olarak Batman’ın Dedektif Vizyonu’nu kullanarak yeniden inşa edebileceksiniz.

Fiyat:19.99 Dolar’dan başlıyor.

9- Mad Max (PC, PS4, Xbox One için)

Mad Max film, franchise’ine dayanan açık aksiyon macera video oyunu da var. Oyun, çöller, kanyonlar ve mağaralar aracılığıyla Mad Max’in kendisi gibi keşfedilmenize izin veren geniş bir kıyamet sonrası çorak topraklarda kurulmuştur. Otomobiller hayatta kalmanın anahtarıdır ve haydutların çetelerini yıkmak için araç önlemleri kullanıyor olacaksınız.

Max’in Magnum Opus’u yaratmak için tehlikeli araziyi temizlerken, oyuncular hain görevlerle karşı karşıya kalırlar. Oyun dinamik bir gece-gündüz döngüsü, hava durumu sistemi ve araziyi etkileyebilecek çevresel tehlikeler de içermektedir. Watch Dogs’da, Chicago ve San Francisco’nun açık dünyasını keşfetmekten hoşlanıyorsanız, Mad Max’in sunduğu şeylerden de kesinlikle etkileneceksiniz.

Fiyat: 17.50 Dolar’dan başlıyor (PS4, Xbox One için) / 13.97 dolar (PC için)

10- Fallout 4 (PC, PS4, Xbox One)

Bethesda Softworks tarafından geliştirilen ve yayınlanan, büyük ölçüde popüler Fallout serisinin dördüncü oyunudur. Bir yeraltı nükleer serpinti sığınağı olan Vault 111’de uzun vadede kriyojenik bir duraklamanın ardından ortaya çıkan “Yalnız Hayatta Kalma Süresi”(Sole Survivor) rolünü üstleniyorsunuz.

Oyuncular, nükleer soykırımdan 210 yıl sonra ABD ve Çin arasındaki doğal kaynakların savaşıyla sonuçlanan 2287’de, kıyamet sonrası bir araziyi keşfedecek. Sole Survivor olarak yalnızca Wasteland’ın yeniden inşa edilip kaderini belirleyebileceksiniz. Oyun,yılın 50 Oyunu ödülünün galibi, bu nedenle hem Watch Dogs hem de Watch Dogs 2’den daha fazla bu açık-dünya oyununun keyfini çıkarma şansınız yüksek.

Fiyat: 19.99 Dolar’dan başlıyor.

11- Just Cause 3 (PC, PS4, Xbox One)

Bu, Just Cause serisinin üçüncü serisi olan başka bir açık aksiyon macera oyunudur. Just Cause 2 olaylarından sonra Medici’nin vatanına geri dönerken Rico Rodriguez olarak oynuyorsunuz. Rico, Sebastiano Di Ravello’nun kontrolünü elinde tutan adamlarını aşağılarken, oyuncular büyük bir özgürlükle Akdeniz’in büyük cennetini keşfedebilecekler. Ayrıca sürat tekneleri, jetler, helikopterler, turbo yakıtlı spor otomobilleri ve süper bisikletler de dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz birkaç araç da var.

Fiyat:27.86 Dolar’dan başlıyor

12- Assassin’s Creed Syndicate (PC, PS4, Xbox One)

Hırslı bir oyuncu olmasanız bile muhtemelen Ubisoft’un Assassin’s Creed oyunlarını duymuşsunuzdur.  Her iki Watch Dogs oyununda da Chicago ve San Francisco’da dolaşırken benzer şekilde, Londra şehrini keşfediyor olacaksınız, ancak yılın 1868 olduğuna dikkat çekiyorsunuz, bu nedenle retro tarzı bir ortam sizi bekliyor. Oyun öncelikle, düşmanları algılanmadan birer birer yere düşürmek için uygun mekaniğe sahip, gizli tabanlı bir yaklaşıma odaklanmaktadır. Syndicate, şövalyeleri avlamak ve şehri serbest bırakmak için iki karakteri, yani Jacob ve Evie Frye’yi kontrol etmenizi sağlar.

Fiyat:24.99 Dolar’dan başlıyor.

13- Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PC, PS4, PS3, Xbox 360)

Hideo Kojima tarafından geliştirilen ve Konami tarafından yayınlanan, inanılmaz derecede popüler olan video oyundur. Oyun, 1984 yılında, önceki oyunun olaylarından dokuz yıl sonra, Metal Gear Solid V: Ground Zeroes olarak belirlendi. Sovyet ve Angola-Zaire sınır bölgesi tarafından işgal edilen ve kuvvetlerini imha eden, Afganistan’a giren paralı bir “Venom” Snake rolünü üstleneceksin, Ground Zeroes’da.

Oyun, dikkat çekici öykü anlatımı ve sürükleyici taktik oyunuyla büyük beğeni topladı. Bu, Ground Zero’ların bir devamı olduğundan, Konami ayrıca, bu oyunları içeren bir Metal Gear Solid V: Definitive Experience’ı da piyasaya sürdü.

Fiyat: 19.99 dolar

14- Mafia III (PC, PS4, Xbox One)

Listenin başında, Watch Dogs ve Watch Dogs 2 gibi üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan açık aksiyon macera video oyunu var. Adından da anlaşılacağı üzere, bu Mafia serisinin üçüncü serisidir. İtalyan mafyası tarafından öldürülen ailen için intikam alma arayışı içinde olan Vietnam Savaşı gazisi Lincoln Clay rolünü üstleniyorsunuz.

Oyun, 1968’de New Bordeaux kentinde kuruldu. Oyuncular, tüm silahları yanarak ya da daha yavaş, daha sakin bir yaklaşımı kullanarak düşmanları tarafından hiç fark edilmemelerini sağlayacakları gibi kendi oyun tarzlarını seçebilirler.

Fiyat:19.99 dolar

15- Prototype 2 (PC, PS3, Xbox 360)

Listenin son kısmında, bu listede yer alan PS4’e özel Infamous Second Son’a benzeyen bir oyunumuz daha var. Prototip 2’de oyuncular, The Prototype olarak da bilinen Alex Mercer’ın neden olduğu viral salgın nedeniyle şimdi New York şehrini keşfedecekler. Bu, Watch Dogs oyunlarında Chicago ve San Francisco’yu nasıl keşfettiğinizle oldukça benzerdir.

Blacklight Virüsünü yok etmek için bir arayış içinde olan James Heller olarak oynuyorsun. Oyuncular, süper insan yeteneklerine sahip olacaklar. Seçilebilir olan, çoğunlukla ana soruna yan ekip veya uzantılar olan belirli görevler de vardır.

Fiyat: 8.49 dolar

Watch dogs benzeri oyunlar listesine eklemek istediğiniz farklı oyunlar var ise yorum olarak bize bildirebilirsiniz. Bizim eklemek istediğimiz sleeping dogs tarzı oyunlarıda bu makale içerisinde bulabileceğinizdir. Gerekirse yorumlarda kendi fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER