Bir milyardan fazla insanın kullandığı mesajlaşma istemcisi WhatsApp, 2014’te onu geri kazanan şirket olan Facebook’la bazı kullanıcı verilerini paylaşmaya başlayacağını duyurdu. Özellik çoğu ülkede aktif olmuş durumda ve WhatsApp, Facebook ile bağlantılı bir durumdadır. Bu makalemizde sizlere Whatsapp Facebook Bağlantısını Kapatma hakkında bilgi verip, Whatsapp Facebook Bağlantısını Kapatma nasıl kontrol altına alabilirsiniz ondan bahsedeceğiz.

Ancak bu durum bazı kullanıcılar için asla onaylanmayacak bir durum, zira WhatsApp ve Facebook bağlantısı özel bilgilerinde iki sosyal ağın birbirine karışması ve açık hedef pozisyonuna gelmesi demektir.

Whatsapp Facebook Bağlantısını Kapatma

WhatsApp ve Facebook arasında bu veri paylaşımını tamamen engelleyecek bir yol bulunmamakla birlikte, bu veri paylaşımı politikasının bir kısmının devre dışı bırakılmasının bir yolu vardır.

Bunun yalnızca bir kısmının devre dışı bırakılması olduğuna dikkat edin, tamamen devre dışı bırakmanın bir yolu yoktur. Kısmen devreden çıkarma yalnızca Facebook reklam hedeflemesini engelleyecektir. Devre dışı bırakmanın tek yolu, WhatsApp’ı tamamen kullanmayı bırakmaktır; bu da herkes için bir seçenek değildir.

WhatsApp Veri Paylaşımını Devre Dışı Bırakmak

Güncellemeden sonra gelen bu Facebook ve WhatsApp bağlantısını yukarıda da bahsettiğimiz gibi tamamen kapatmak mümkün değil. Ancak, veri paylaşımınu durdurmanın en azından az bir kısmını kapatmanın bir yolu var.

  1. WhatsApp’da, ayarlar menüsünü görüntülemek için 3 nokta menü düğmesine tıklayın ve “Ayarlar” düğmesine dokunun.Whatsapp Facebook Bağlantısını Kapatma
  2. “Hesap” üzerine dokunun. Whatsapp Facebook Bağlantısını Kapatma
  3. Hesap ayarları’nda ” Hesap bilgilerimi paylaş ” yazan onay kutusunun işaretini kaldırabilirsiniz.Whatsapp Facebook Bağlantısını Kapatma

WhatsApp’ın Veri Paylaşımı Politikasından Ayrılma Ve Facebook Reklamlarının WhatsApp’ta Yayınlanması

Gerçekten de, aslında reklamlara karşı değilim, ancak işletmelerin mesajlaşma tüketicilerine erişmesine metin mesajlarından nefret ettiğim şeyler var ve muhtemelen WhatsApp’tan da nefret edecektir. İletişim kurmak ve arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurmak için kullandığımız bir platformda reklamlar almamız ne kadar mantıklı ?

Her zaman olduğu gibi, WhatsApp’ın Şartları ve Koşulları’na olan bu köklü değişme konusundaki düşüncelerinizi dinlemek istiyoruz. Ayrıca WhatsApp, Facebook ve veri paylaşımı politikalarımız hakkındaki düşüncelerimize eklemek istediğiniz birşey varsa ve bu konuda sizin herhangi bir çözümünüz var ise aşağıya bize yorum olarak belirtebilirsiniz. Böyle büyük bir platformda reklam yayınlanması sizce ne kadar doğru ? Lütfen bize görüşlerinizi aşağıya yorum yaparak bildiriniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!