WhatsApp facebook bağlantısı kapatma ile ilgili bir çok kullanıcı problem yaşamaktadır. Dünyada facebook ve WhatsApp kullanıcısı bilindiği üzere 1 milyarın üzerindedir, hal böyle olunca kimse bilgilerini paylaşmak istememektedir.

Bu durum bazı kullanıcılar için asla onaylanmayacak bir durum, zira WhatsApp ve Facebook bağlantısı özel bilgilerinde iki sosyal ağın birbirine karışması ve açık hedef pozisyonuna gelmesi demektir.

Whatsapp Facebook Bağlantısını Kapatma Android

Güncellemeden sonra gelen bu Facebook ve WhatsApp bağlantısını yukarıda da bahsettiğimiz gibi tamamen kapatmak mümkün değil. Ancak, veri paylaşımını durdurmanın en azından az bir kısmını kapatmanın bir yolu var.

  1. WhatsApp’da, ayarlar menüsünü görüntülemek için 3 nokta menü düğmesine tıklayın ve “Ayarlar” düğmesine dokunun.Whatsapp Facebook Bağlantısını Kapatma
  2. “Hesap” üzerine dokunun. Whatsapp Facebook Bağlantısını Kapatma
  3. Hesap ayarları’nda ” Hesap bilgilerimi paylaş ” yazan onay kutusunun işaretini kaldırabilirsiniz.Whatsapp Facebook Bağlantısını Kapatma

WhatsApp Facebook Bağlantısı Kapatma iOS

Burada benzer bir yöntem söz konusudur. Bir o kadar da basittir. Gelin birlikte bakalım.

  • Ayarlar kısmına girelim.
  • Hesap Bölümüne giriş yapalım.
  • Altta Hesap Bilgilerini Paylaş seçeceğini göreceksiniz.

Bu seçeceği işaretlediğinizde bilgileriniz kullanılmayacak. Daha sonra uyarı mesajı gelecektir, uyarı mesajına ”Paylaşma” dediğinizde zaman bilgiler paylaşılmayacaktır.

WhatsApp’ın Veri Paylaşımı Politikasından Ayrılma Ve Facebook Reklamlarının WhatsApp’ta Yayınlanması

Gerçekten de, aslında reklamlara karşı değilim, ancak işletmelerin mesajlaşma tüketicilerine erişmesine metin mesajlarından nefret ettiğim şeyler var ve muhtemelen WhatsApp’tan da nefret edecektir. İletişim kurmak ve arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurmak için kullandığımız bir platformda reklamlar almamız ne kadar mantıklı?

Her zaman olduğu gibi, WhatsApp’ın Şartları ve Koşulları’na olan bu köklü değişme konusundaki düşüncelerinizi dinlemek istiyoruz.

Ayrıca WhatsApp, Facebook ve veri paylaşımı politikalarımız hakkındaki düşüncelerimize eklemek istediğiniz bir şey varsa ve bu konuda sizin herhangi bir çözümünüz var ise aşağıya bize yorum olarak belirtebilirsiniz. Böyle büyük bir platformda reklam yayınlanması sizce ne kadar doğru ? Lütfen bize görüşlerinizi aşağıya yorum yaparak bildiriniz.

Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 yıl önce

Facebook WhatsApp bağlantısı yok WhatsApp tusu eklemek istiyorum marketplace

Anonim 4 yıl önce

Samsung kullanıyorum bende de gözükmüyor

Anonim 4 yıl önce

Bu paylaşım insanların özel durumlarıyla ilgili bilgileri saklama ve paylaşma olanağı verdiği için korkutuyor.

Anonim 4 yıl önce

Whatsappta hesap bilgilerini paylaş dediğiniz kısım yok ois (Apple) için soruyorum