Whatsapp gelen arama ekranda görünmüyor hatası ile karşılaştıysanız bu sorunu çözmenin pratik yollarının bulunduğunu bilmelisiniz. Whatsapp, günümüzde iletişimdeki en yaygın kullanılan uygulamalardan biridir ve birçok kişi için temel iletişim aracı olarak oldukça popüler bir konumda yer alır. Bununla birlikte kimi zaman karşılaşılan teknik sorunlar kullanıcıları rahatsız eder. Whatsapp gelen arama ekranda görünmüyor hatası bu sorunlar arasında ilk sıralarda yer alır. Şimdi gelin bu sorunun nasıl oluştuğuna ve çözümünün nasıl olduğuna birlikte bakalım!

İlk Önce Mutlaka Sorunun Kaynağını Öğrenmelisiniz!

Gelen arama ekranda görünmüyor sorunu yaşıyorsanız, mutlaka bu sorunun kaynağının ne olduğunu bilmelisiniz. Whatsapp’ta gelen arama ekranda görünmüyor hatası farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. İşte gelen aramaların ekranda görünmemesinin öne çıkan nedenleri;

  • Whatsapp sürümünün güncel değilse
  • İnternet bağlantınızda var olan problemler varsa
  • Cihazınızın ya da uygulananın ayalarından kaynaklı sorunlar mevcutsa

Whatsapp uygulamanızın güncel olmaması, çeşitli hatalara neden olabiliyor.  Dolayısıyla aramanın ekranda görünmemesi durumunda ilk önce sürümünüzün güncel olup olmadığına bakmanız gerekir. Yine stabil bir internet bağlantısının olmaması veya sinyal zayıflığı, aramaların düzgün bir şekilde alınmasını engeller. Bir de whatsapp ayarlarınızın yanlış yapılandırılması, arama bildirimlerinin görüntülenmemesine neden olur. Sıralanan nedenleri kontrol etmeniz, aramanın ekranda görünmemesi sorunun giderilmesini mümkün kılar.

Whatsapp Gelen Arama Ekranda Görünmüyor Hatası Çözümleri

Whatsapp Gelen Arama Ekranda Görünmüyor

Whatsapp gelen arama ekranında görünmeyen hatasını basit adımlarla düzeltebilirsiniz. Burada hatanın kaynağını tespit etmeniz; sorunun çözümü için de kritik bir öneme sahiptir. Özellikle sorunun nedenini tespit ettikten sonra aşağıda sıraladığımız çözümleri denemeniz işe yarayacaktır;

  • Whatsapp sürümünüzü güncellemelisiniz
  • İnternet bağlantınızın kontrolünü yapmalısınız
  • Bildirim ayarlarınızı mutlaka gözden geçirmelisiniz
  • Telefonunuzun ayarlarını kontrol etmelisiniz
  • Whatsapp uygulamasını yeniden yüklemelisiniz

Bildirim ayarlarınızı mutlaka gözden geçirin

Whatsapp Gelen Arama Ekranda Görünmüyor

Whatsapp ayarlarınızı kontrol ederek, arama bildirimleriyle ilgili herhangi bir sorunu çözebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Bildirimler bölümünden arama bildirimleri ile ilgili seçenekleri gözden geçirmeniz yeterli olur.

Whatsapp sürümünüzü güncelleyin

Gelen arama ekranda görünmüyor hatasını yaşıyorsanız ilk başta, Whatsapp uygulamanızı en son sürüme güncellemelisiniz. Bu adım; genellikle hataların giderilmesine olanak tanır. Bunun için App Store veya Google Play Store üzerinden güncellemeleri kontrol ederek; gerekirse uygulamanızı güncellemelisiniz.

İnternet bağlantınızın kontrolünü yapın

İnternet bağlantınızın sağlam olup olmadığını kontrol etmeniz; bu sorunun giderilmesinde kritik bir öneme sahiptir. Şayet Wi-Fi kullanıyorsanız sinyal gücünü mutlaka kontrol etmenizde fayda var. Eper mobil veri kullanıyorsanız, sinyal gücünü ve veri kullanımınızı kontrol ederek; internet bağlantınızın mevcut durumundan emin olabilirsiniz.

Telefonunuzun ayarlarını kontrol edin

Telefonunuzun genel ayarlarında, bildirimleri engelleyen veya kısıtlayan bir şey olup olmadığını kontrol etmeniz, gelen arama görünmüyor hatasının çözüm yollarından birisidir. Çünkü pil tasarrufu modu veya uçuş modu gibi ayarlar, bildirim alımını etkiler.

Whatsapp uygulamasını yeniden yükleyin

Eğer açıkladığımız yöntemleri uygulanmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, Whatsapp uygulamasını kaldırıp ve tekrar yüklemelisiniz. Burada uygulamayı kaldırmadan öncesinde yedek almanızı unutmamalısınız. 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER