Açılan menüden Grup bilgisi seçeneği seçin. Açılan sayfada kullanıcıların üzerine dokunduğunuzda açılan menüden Kaldır seçeneğini seçip kişileri gruptan atın.

Daha sonra ekranın en altında bulunan Gruptan Çık seçeneği ile sizde gruptan çıkın. Son olarak Grubu sil seçeneği ile Whatsapp grubunu silin.

Bu kısımda WhatsApp grubu kapatma 2 şekilde olabilir, 1. WhatsApp’ta yönetici olarak grubu silme, 2. ise WhatsApp’ta üye olarak grubu silme, ikisini de gösterelim.

WhatsApp Grubunu Yönetici Olarak Silme

WhatsApp grubunu yönetici olarak silmek istiyorsanız, yapmanız gereken işlemler var, hemen bakalım

1- İlk olarak herkes için silmek istediğiniz grubu açın ve grup üyelerini görüntülemek için üst çubuğa dokunun.

whatsapp grubu nasil kapatilir

2- Yönetici olarak, gruptaki herkesi silebilirsiniz. Her üyeyi gruptan ayrı ayrı çıkarmanız gerekmektedir. Bu işlemi yapmak için üyenin adını basılı tutun ve A kişisini çıkart düğmesine basın.

whatsapp'ta grup silme

3- Daha sonra grupta bulunan üyeler için 2. adımı tekrarlayın. Bütün üyeleri gruptan çıkartın. Herkesi kaldırdıktan sonra, WhatsApp grubundan çıkın. Sizde çıktıktan sonra, Sil düğmesini göreceksiniz. Grubu kalıcı olarak kaldırmak için üzerine dokunun.

WhatsApp Grubunu Üye Olarak Silme

Bir grubu sildiğinizde, üyeler birbirleriyle etkileşime giremezler, grubu tamamen silmek için yöneticisi olmanız gerekir. Bunu yazının devamında ele aldık. Ancak, yalnızca kendi telefonunuzdan silmek istediğiniz bir grubun üyesiyseniz, alttaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

1- İlk olarak silmek istediğiniz WhatsApp grubunu açın. Daha sonra grup bilgilerini gösteren üst çubuğa dokunun.

whatsapp grubu nasil kapatilir

2- Ekranı aşağı kaydırın. Gruptan çık seçeneğini göreceksiniz ona tıklayın. Kararınızı onaylamanızı isteyen pencere görünecektir. Çıkış kısmına dokunun.

whatsapp grubu nasil silinir

whatsapp gruptan nasil cikilir

Not: Bu kısımda grubun hala göründüğünü göreceksiniz. Bunun sebebi ise grubun sohbet geçmişinin telefondan gerçekten silinmemesi nedeniyle fakat artık grubun bir üyesi değilsiniz. Gruptan çıktığınızda, artık grup sohbetlerine katılamazsınız.

3- Son olarak aynı ekranda, çıkış düğmesinin artık grubu sil düğmesini göreceksiniz. Grubu silmek için üzerine tıklayın. Son olarak Sil kısmına dokunun.

whatsappta grup nasil kapatilir

Silme düğmesine tıkladığınızda grubu silmek sizin için kalıcı olarak silecektir. Grubun tüm sohbet geçmişini telefonunuzdan silecektir.

Bu arada WhatsApp silinen mesajları geri getirme yöntemine https://webhakim.com/whatsapp-silinen-mesajlari-geri-getirme.html bakabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER