Hiçbir mesajlaşma uygulaması bir arama fonksiyonu olmadan tamamlanamaz. En dikkat çekici Whatsapp uygulamaları, bir konuşmadan hatırladığınız belirli bir kelimeyi veya cümleyi bulmanızı sağlayan bir arama eklentisi özelliğine sahiptir. Whatsapp kelime arama yapamıyorum sorununun detaylarına bakalım.

Çoğu uygulama bir arama özelliğine sahip olsa da, ileti dizisine sahip değildir. Whatsapp mesaj arama özelliği, tüm konuşmalarınızı bir kerede arama yapmanıza olanak tanır.

Whatsapp aynı rotayı bir süredir takip etti, ancak şimdi Whatsapp’ta bir konuşmayı dizinlerin dışına çıkara ki arama eklentisinde arayabilirsiniz.

Bu yeni bir özelliktir, bu nedenle telefonunuzdaki uygulamayı güncelleyin. Şu anda bu özellik yalnızca mobil iOS sürümüne eklenmiştir. Android kullanıcıları için kullanılabilir bir uygulama güncellemesi olmasına rağmen, bu özellik güncellemeye dahil değildir.

Android kullanıcılarının biraz beklemesi gerekecek. Bu karmaşık bir özellik değil ve şirket yakında eklemek zorunda kalacaktır buna emin olabilirsiniz.

WhatsApp Mesaj Arama Özelliği

Whatsapp’ı açın ve aramak istediğiniz konuşmaya dokunun. Sohbetin adını (bir grup konuşması) veya kişiyi (eğer bire bir konuşmaysa) en üst kısma yazınız. Kişi / grup ayrıntıları ekranında, Sohbet Araması’na dokunun.

Bu sizi sohbet dizesine geri döndürür, ancak en üstte bir arama çubuğu ekleyecektir. Bu arama çubuğunda, konuşma dizisinde aramak üzere bir kelime veya kelime öbeği yazın.

Whatsapp sözcük / ifade seçeneklerini kullanabilirsiniz. Sözcüğün tüm örneklerini taşımak için ekran klavyesinin üstündeki küçük ok düğmelerini kullanın. Whatsapp, konuşma balonunun yanı sıra aradığın kelimeyi de vurgulayacaktır.

Uygulama, kelimenin en son oluşumunu arar ve daha sonra konuşma geçmişi boyunca çalışır. Örneğin, film planlarınızı Eylül 2017’de ve Ağustos 2017’de yaptıysanız, ‘film’ kelimesini aramanız halinde, Eylül ayına kadar sonuçları gösterilecek ve Ağustos ayına geçeceksiniz.

Not: Bu özellik şuan sadece iPhone telefonlarda geçerlidir. Android telefonunuzdan ve eski iPhone sürümlü WhatsApp’ınızdan nasıl mesaj veya kelime arayacağınızı göstereceğiz.

WhatsApp Mesaj Arama Android ve iOS Eski Sürüm

WhatsApp’ı boşaltın

Boşaltma seçeneğini kullanarak WhatsApp’ı yeniden yüklemek, Sonuçları Hazırlama 0 hatasını Sonuç Yok olarak değiştirir, ancak arama yine de çalışmaz!

  • Nasıl Yapılır: Ayarlar -> Genel -> iPhone Depolama Alanı -> WhatsApp -> Uygulamayı Boşaltın -> Uygulamayı Yeniden Yükleyin

– İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın ve aşağıdaki gibi arama çubuğuna dokunun.

whatsapp mesaj arama

– Burada aramak istediğiniz kelimeyi veya hatırladığınız mesajın içerisinden bir kelimeyi girin. Aşağıda size o kelimenin geçtiği mesajları sıralayacaktır.

whatsapp mesaj arama

Whatsapp Mesaj Arama Videolu Anlatım

Arındırılmış Arama

Whatsapp’in zaten tüm görüşmeleri bir kerede arama yapmak için kullanabileceğiniz bir arama işlevi halihazırda vardır. Uygulama, herhangi bir özelliği telafi etmiyor ancak kendi arama özelliğini geliştiriyor.

Belirli bir görüşme yapmak istiyorsanız ve bunun kimin olduğunu hatırlamıyorsanız, bu özellik aramanızı hassaslaştırmanıza olanak tanır.

Ayrıca, alakasız konuşmaları yapmak zorunda kalmayacağınızdan, biraz daha genel arama terimleri kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Arama elbette yalnızca metin tabanlıdır. Görüntülere veya ses kliplerine uygun dosya isimleri eşlik etmediği için onları arayamazsınız. Bir resme eklediğiniz tüm altyazılar aranabilir.

Geri kalanı için şimdilik bir gelişme söz konusu değildir. Ama umarım bu özellik de en yakın zamanda eklenmiş olacaktır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER