Whatsapp çevrimiçi kapatma ilk olarak Ayarlar kısmına tıklayın. Gizlilik kısmına tıklayın. Durum adımlarını takip ediniz.

Daha sonra buradan kişilerim seçiliyse tüm kişileriniz çevrim içi olup olmadığınızı görebiliyor demektir. Buradan kişiler yerine hiç kimse yazanı tercih ediniz. Bu şekilde çevrim içi özelliğini kapatmış olursunuz.

WhatsApp’ta çevrimiçi durumunuzu kapatmanın bir doğrudan seçeneği bulunmamaktadır. Ancak, bazı kullanıcılar çevrimiçi görünmemek için bazı yöntemler kullanabilirler:

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma

WhatsApp çevrimiçi görünüm nasıl gizlenir, sizlere detaylı olarak farklı işletim sistemlerinde göstereceğiz.

WhatsApp Mavi Tik Kapatma İphone

  • WhatsApp açarak sağ alt köşedeki “Ayarlar” bölümüne dokunun
  • Sonra “Hesap” yazısına dokunun
  • En sonda ”Gizlilik” kısmına dokunup en altındaki ”Okundu Bilgisi” kısmının üzerine dokunarak oradaki kısmı pasif hale getirin.

WhatsApp Mavi Tık Kapatma Anroid

  • WhatsApp’ı uygulamasını açtıktan sonra alt tarafta ”Ayarlar” bölümüne gidin.
  • Daha sonra ”Hesap” kısmına basınız.
  • Son olarak ”Gizlilik” kısmına dokunduktan sonra ”Okundu Bilgisi” seçeneğini pasif hale getirin.

Whatsapp Görüldü Kapatma Video

WhatsApp Mesajlarını Karşı Tarafın Haberi Olmadan Okumanın Başka Yolu Var mı?

Whatsapp Görüldü Kapatma

Biliyorsunuz ki, ne teknolojiye yetişebiliyoruz, nede uygulamaların yapmış olduğu güncellemelere, gün geçmiyor ki bir yenilik daha gelmesin.

WhatsApp uygulamasının getirdiği mavi tık özelliği ile artık karşı tarafın gönderdiği mesaj okundu olarak karşı tarafa mavi tık aracılığı ile bilgi vermekte.

Sorun şu ki, yorgun olabiliyoruz, işimiz olabiliyor, mesajı da okumak istiyoruz, ama cevap yazmak istemiyoruz, bu kez mesajı okuyoruz cevap yazmıyoruz.

Karşı taraf diyor ki mesajı görmüş cevap yazmamış, bizde işin biraz kurnazlığına kaçarak hem mesajı okumak istiyoruz, hem de karşı tarafın haberi olmasında, en azından mesajı görmemiş desin diye aklımızdan geçiyoruz, aslında bunun içinde bir iki yolu daha var.

  • Telefonu uçak moduna alabilirsiniz.
  • İnterneti wifi veya veriyi kapatın daha sonra okuyabilirsiniz.
  • WhatsApp widget’i kullanıp gelen mesaj olduğunda bu uygulama üzerinden okuyabilirsiniz.

SONUÇ

Bu yöntemler, çevrimiçi durumunuzu gizlemek için bazı seçenekler sunar, ancak bazılarının dezavantajları olabilir. Örneğin, diğer internet hizmetlerine erişiminizi kesebilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER