Artık WhatsApp aramaları sırasında IP adresinizi gizleyebilirsiniz.

Geleneksel olarak, WhatsApp aramaları doğrudan bağlantılara dayanıyordu. Bu tür bir bağlantı hızlı olsa da IP adresinizi açığa çıkarabilirdi. Ancak WhatsApp’ın yeni özelliği, sesli ve görüntülü aramalar sırasında IP adresinizi gizlemenize olanak tanıyacak.

WhatsApp Aramaları Sırasında Konumunuzu Korumak İçin Ne Yapmalısınız? (WhatsApp Konum Gizleme)

Meta’ya göre WhatsApp, Aramalarda IP Adresini Koru özelliğini tanıttı. Bu, çağrınızı WhatsApp sunucuları üzerinden ileterek IP adresinizi gizleyebilen bir özelliktir. Bu özelliğin yalnızca WhatsApp’ın son sürümlerinde kullanılabileceğini belirtmek gerekir.

Bu nedenle App Store veya Google Play Store’a gidin, WhatsApp’ı arama çubuğuna yazın ve güncellemelerin olup olmadığına bakın.

WhatsApp uygulamanız güncel olduğundan, arama yaparken konumunuzu şu şekilde gizleyebilirsiniz:

  1. WhatsApp’ı açtıktan sonra Ayarlar’a gidin.
  2. Gelişmiş’e ulaşana kadar Gizlilik’e dokunun. Buna tıklayın.
  3. Bu noktada, aramalar sırasında IP adresini koru seçeneğini açın.

Bu özelliği etkinleştirdiğinizde görüşmenizin kalitesinin düşebileceğini belirtmek önemlidir. Eşler arası bağlantıların daha hızlı olması bunun nedenidir.

Bu ayar, internet servis sağlayıcıları ve genel coğrafi bölgeleri gibi IP adresleriyle ilgili bilgileri ifşa etmek istemeyebilecek güvenli kullanıcılara yöneliktir.

WhatsApp’ta gizliliğinizi korumak artık her zamankinden daha kolay

Platformun aramalarınızı sunucusu üzerinden geri göndermesine izin vermek için IP koruma özelliğini basitçe değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, WhatsApp aramaları sırasında konumunuzu gizlemenin bağlantınızı yavaşlatabileceğini unutmayın.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER