İyi bir nedeniniz olmadığı sürece Windows Güvenlik Duvarı'nı devre dışı bırakmayın, ancak aynı işlevleri yerine getiren başka bir güvenlik programınız varsa, Windows Güvenlik Duvarını kapatmanızda hiçbir problem yoktur.

Windows Güvenlik Duvarı, yetkisiz kullanıcıların bilgisayarınızdaki dosya ve kaynaklara erişmesinin engellenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bilgisayarınızın güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, bir güvenlik duvarı mutlaka sisteminizde aktif olmalıdır.

Ne yazık ki, Windows Güvenlik Duvarı güvenilir olmaktan uzaktır ve özellikle başka bir güvenlik duvarı programı yüklüyse sisteme zarar verip kasılmalara neden olabilir. Bu yüzden bazı kullanıcılar Windows 10 Güvenlik Duvarı Kapatma işlemini yapmaktadırlar.

İyi bir nedeniniz olmadığı sürece Windows Güvenlik Duvarı’nı devre dışı bırakmayın, ancak aynı işlevleri yerine getiren başka bir güvenlik programınız varsa, Windows Güvenlik Duvarını kapatmanızda hiçbir problem yoktur.

Windows Güvenlik Duvarı’nın devre dışı bırakılması kolaydır ve işlem genellikle 10 dakikadan daha kısa sürer

Windows 10 Güvenlik Duvarını Kapatma İşlemi

  1. Denetim Masası’nı açın.
  2. Seçin Sistem ve Güvenlik bağlantısını.
  3. Windows Güvenlik Duvarı’nı seçin.
  4. “Windows Güvenlik Duvarı” ekranının sol tarafında, Windows Güvenlik Duvarı’nı aç veya Kapat’ı seçin.
  5. Windows Güvenlik Duvarı’nı Kapat’ın yanındaki balonu seçin (önerilmez) .
  6. Windows Güvenlik Duvarı’nı yalnızca özel ağlar için, sadece genel ağlar için veya her ikisi için devre dışı bırakabilirsiniz. Her iki ağ türü için de Windows Güvenlik Duvarı’nı devre dışı bırakmak için, hem özel hem de genel bölümde “Windows Güvenlik Duvarını Kapat (önerilmez)” seçeneğini seçtiğinizden emin olmalısınız.
  7. Değişiklikleri kaydetmek için Tamam düğmesine tıklayın veya dokunun.

Artık Windows ile birlikte gelen varsayılan güvenlik duvarını devre dışı bıraktınız. Sisteminiz ağ saldırılarına ve virüslere karşı artık daha savunmasız. Kesinlik bir güvenlik ve koruma paketini bilgisayarınıza kurmanızı tavsiye ediyoruz.

Piyasadaki hemen hemen bütün antivirüs yazılımları kendi güvenlik duvarları ile birlikte gelmektedir. Sisteminizi Windows Güvenlik Duvarını devre dışı bırakmanıza rağmen korumaya devam etmek istiyorsanız Avast, Avira, McAfee, BitDefender, Kaspersky gibi üstün koruma sunan şirketlerin yazılımlarını kullanabilirsiniz.

Windows Güvenlik Duvarını devre dışı bırakma veya yeni kurduğunuz bir antivirüs programının güvenlik duvarını etkinleştirme konularında problem yaşamanız durumunda aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede yanıt verilecektir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!