Yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının çok büyük bir bölümü, bilgisayar açılır açılmaz ilk olarak Youtube’a giriyor. Peki, durum şekildeyken Youtube açılmazsa. Çoğu kullanıcı çeşitli şekiller de Youtube’a giremiyor. Hatta bazı kullanıcılar Youtube girmiyor yada Youtube açılmıyor diye dert yanmaktadır. Detaylarına bakalım.

Bilgisayarda youtube açılmıyor, dinlediğimiz müzikler, takip ettiğimiz diziler, çeşitli belgeseller ve gündelik olayların hemen hemen tamamı Youtube üzerinden takip edilebiliyor.

Youtube Açılmıyor

Youtube’un hayatımıza bu denli nüfuz ettiği bugünlerde, bu siteye erişememek biz kullanıcılar için can sıkıcı olabiliyor. Biz de bu yazımızda Youtube açılmıyor sorununun çözümünden bahsedeceğiz.

Youtube Açılmıyor ise Bu Adımları Deneyin!

Youtube, dünyanın en güçlü sunucu altyapılarından birini kullanıyor. Özellikle de sitenin arkasında Google gibi dev bir kuruluşun olması, dünya çapında Youtube’un sürekli erişilebilir olmasını sağlıyor.

Şayet Youtube’a giremiyorum diyorsanız, problem çok büyük ihtimalle sisteminizden, internet bağlantınızdan veya kullandığınız cihazdan kaynaklanıyordur.

Bilgisayarda Youtube Açılmıyor Çözümü

Zaman zaman Youtube ve diğer Google servisleri, dünya çapında erişim sorunları yaratabilir. Bu durumlarda yapılması gereken şey, servislerin tekrardan kullanılabilir hale gelmesini beklemektir.

[wps_note size=”17″ background=”#fae588″ color=”#333333″ radius=”3″]Youtube’un çalışır durumda olduğunu kontrol etmek için bu adrese tıklayın. Şöyle bir ekran ile karşılaşıyorsanız, Youtube sunucuları sağlıklı olarak çalışıyor ancak erişim problemi sizin tarafınızda meydana geliyor demektir.[/wps_note]

Youtube Açılmıyor
 • Tarayıcı Geçmişini Temizleyin

Girdiğimiz her web sitesi bilgisayarımızda çerez adı verilen dosyalar oluştururlar. Youtube’da diğer siteler gibi reklam hizmetleri için çerez yapısını kullanır. Ancak zaman zaman bu yapıların bir hayli çoğalması, siteye erişimi engeller veya bağlantıyı yavaşlatır. Bu nedenle youtube açılmıyor diyorsanız ilk olarak kullandığınız tarayıcının tüm geçmişini temizleyin.

Youtube Açılmıyor
 • Tarayıcıyı Güncelleyin

Eskiden Youtube da dahil olmak üzere tüm video oynatma siteleri video oynatmak için Flash Player eklentisine ihtiyaç duyuyordu. Ancak birçok açık keşfedilen Flash Player artık Youtube tarafından kullanılmıyor.

Youtube ise gücünü HTML5 gibi güncel teknolojilerden alıyor. Tarayıcıya gömülü olarak kullanılan bu teknolojilerin sağlıklı çalışabilmesi için zaman zaman güncelleme işleminin yapılması gerekiyor.

Youtube Açılmıyor
 • Uzantıları Kontrol Edin

Özellikle Chrome veya Firefox kullanıyorsanız, bağlantı parametrelerini kontrol eden ve değiştiren birçok eklentiye sahip olabilirsiniz. Bu eklentilerin bazıları zaman zaman Youtube ile bağlantı problemlerinin oluşmasına neden olabilir.

Buna en çok da reklam engelleme ve VPN eklentileri neden olur. İlgili eklentileri devre dışı bıraktıktan sonra Youtube’a tekrar erişmeyi deneyebilirsiniz.

Youtube Açılmıyor
 • İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Yukarıdaki işlemlere rağmen Youtube erişim sorununuz devam ediyorsa internet bağlantınızda problem olabilir. Youtube’a erişirken meydana gelen internet problemlerinin birçoğu DNS kaynaklıdır.

Bazı DNS adresleri Youtube web sitesi olan www.youtube.com adresini çözümleyemezler. Bu da dns probe finished no internet hatası ile karşılaşmamıza neden olur. Bu sorunu düzeltmek için Wi-Fi veya Ethernet simgesine sağ tıklayın ve “Sorunları gider” seçeneğini seçin.

Windows, tüm ağ ayarlarınızı kontrol edecektir. “Belirli bir web sitesine veya ağdaki bir klasöre erişemiyorum” seçeneğine tıklayın ve açılan alana www.youtube.com yazarak ilerleyin. Windows, Youtube’a ait DNS önbelleğini temizleyecektir.

Youtube Açılmıyor

Arından ise Google’ın kendi DNS adresleri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 adreslerini kullanın. DNS değiştirme işlemine ve güncel DNS adreslerine Hızlı DNS Adresleri adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Cep Telefonunda Youtube Açılmıyor Çözümü

Her ne kadar birçoğumuz Youtube videolarını büyük ekranlı bilgisayarlarımızda seyretmekten hoşlansak da taşınabilir olması nedeniyle cep telefonlarında Youtube kullanımı da son derece yüksektir.

Ancak zaman zaman Youtube uygulaması doğru çalışmayabilir. Yazımızın bu kısmında ise Youtube Mobil uygulamasının açılmadığı zamanlarda yapılması gereken işlemleri göstereceğiz.

 • Youtube Uygulamasını Güncelleyin

Güncel bir uygulamaya sahip olmak, erişim sorunlarını çözmenin yanında yeni özelliklerin kullanılabilmesinin de önünü açar. Cep telefonunuzda Youtube açılmıyorsa öncelikle Google Play Store veya AppStore üzerinden güncelleme kontrolü yapın.

Youtube Açılmıyor
 • Uygulama Dosyalarını Temizleyin

Özellikle de Android üzerinde zaman zaman uygulamalarda açılma veya erişim sorunları oluşur. Bu durumda yapılması gereken ilk şeylerden biri, uygulamaya ait sistem dosyalarının temizlenmesidir.

Bu işlemi yapmak için öncelikle Ayarlar ekranına girin ve Uygulamalar sekmesini seçin. Bu listeden Youtube uygulamasını bulun ve üzerine tıklayın. Açılan ekranda “Depolama” alanını bulun ve içine girerek “Veriyi Sil” seçeneğini seçin.

Youtube Açılmıyor

Bu işlem, cihazınızda Youtube uygulamasına ait olan dosyaların tamamını temizleyecektir.

Genel Youtube Açılmıyor Çözümlerine de Bakalım

Tüm bu işlemlere rağmen sorun devam ediyorsa aşağıdaki genel çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

1- DNS Değiştirme

Youtube açılmıyorsa en etkili çözüm yollarından biri DNS ayarlarını değiştirmektedir. Bilgisayarınızda yapacağınız bir iki işlem ile youtube sorununu çözebilirsiniz.

İşletim sisteminize göre DNS değiştirme işlemi farklılık gösterebilir vereceğimiz bağlantılardan hangi işletim sistemini kullanıyorsanız tıklayın ve kolayca DNS ayarlarını değiştirin.

# Dns değiştirmeden önce genelde biliyorsunuz ki Youtube kendi çöküyor veya sistemi kapatıyorlar. İlk önce proxy siteleri makalemize gidin oradan deneyin. Muhtemelen giriş yapabileceksiniz ancak yapamazsanız diğer yöntemleri deneyin.

2- Chrome Sıfırlama

Youtube’da diğer uygulamalar gibi bazen sıkıntılar yaşayabilmektedir. Bunu sorunu çözmenin kısa bir yolu ise chrome sıfırlamaktan geçmektedir.

 • İlk olarak Google’ a girip sağ üstte üç nokta üst üstte duran sembole tıklayın.
 • Ardından Ayarlar kısmına tıklayın.
Youtube Neden Açılmıyor
 • Daha sonra solda bulunan Gelişmiş kısmına tıklayalım.
Youtube Neden Açılmıyor
 • Son olarak da en altta bulunan sıfırla ve temizle kısmına tıklayın. Bu kadar artık açılacaktır.
Youtube Neden Açılmıyor

3- Youtube Güncellemeleri

Youtube sürekli kendini geliştiren uygulamaların başında gelmektedir. Bazen hızına yetişmek çok zor olmaktadır. Buda teknik problemlere yol açabilmektedir.

Bu yüzden Youtube güncellemelerine dikkat etmeli ve güncellemeleri zamanında yapmalıyız. Google Play üzerinden de yeni bir güncelleme var mı yok mu diye kontrol etmekte fayda vardır.

4- Cihazı Açıp Kapatmayı Deneyin

Günlerin bazen nasıl geçtiğini anlamıyoruz ve aylardır telefonumuz açık kalabiliyor, günlük şarj ediyoruz ve kullanıyoruz, bazen haftalar sürüyor telefonu kapatmıyoruz.

Aslında 2 veya 3 günde telefonu açıp kapatmamız gerekiyor, Youtube açılmıyorsa bu yöntem ile Youtube uygulamasını çalıştırabilirsiniz, telefonunuzu açıp kapatmayı deneyin.

5- Mobilden Verileri Silin

Youtube’a girmekte sorun yaşıyorsanız yada youtube mobilde açılmıyorsa göstereceğimiz bir iki işlem ile youtube uygulamasına girebilirsiniz.

 • İlk olarak telefonunuzdan Ayarlar kısmına girin.
 • Youtube uygulaması gelin ve Depolamalar kısmına girin.
 • Ardından verileri silin.
 • Son olarak işlemi yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatın.

Büyük ihtimalle youtube çalışacaktır. Bu genellikle karşılaşılan sorunların başında gelmektedir ama bu şekilde işlemi uygulayarak youtube giriş yapabilirsiniz.

6- Modem Resetleyin, Açıp Kapatın

Youtube’un kendi sunucularından kaynaklanan problemlerde olmak ile birlikte, bazen modem üzerinden de sıkıntılar yaşana bilmektedir. Modeminizi açıp kapatmayı denemenizde yarar vardır, çünkü bazen potlarda internet erişimini engelleyebilmektedir.

Modemi kapattıktan sonra ortalama 30 saniye gibi bir süre bekleyip tekrar açtığınızda bağlantı farklı bir pot üzerinden aktarılacağı için sorun büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.

Tüm bu adımlara rağmen Youtube açılmıyorsa sistem güncellemelerini kontrol edin ve cihazınızın ağ ayalarını sıfırlamayı deneyin.

Bu yazımızda hem Windows PC’lerde hem de mobil cihazlarda yaşanabilecek youtube açılmıyor sorununa dair çözüm önerileri sunduk. Tüm bu adımlara rağmen siteye erişmekte problem yaşarsanız, yorum sekmesini kullanarak bizlerden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

nazli 4 yıl önce

YouTube bende acilmiyor actimda yazyorlarki YouTube UN yeni bir surumu var gogle play den hemen yukle yazyorlar boyle olyor aşaya basyom gereksiz yazyor
boyle herb cikar nnolur yazdim edin😢

Anonim 4 yıl önce

YouTube bende acilmiyor actimda yazyorlarki YouTube UN yeni bir surumu var gogle play den hemen yukle yazyorlar boyle olyor aşaya basyom gereksiz yazyor
boyle herb cikar nnolur yazdim edin😢