Youtube için kamera önerileri arıyorsanız bu makalemiz tam size göre, youtuber olmak isteyenlere kaliteli kamera önerilerini bulabilirsiniz.

Kendi YouTube kanalınızı açmayı planlıyorsanız, kaliteli video çekimi yapmak için öncelikle iyi bir kamerayı elinizin altında bulundurmak zorundasınız.

Herkes, YouTube videoları üretmek için en iyi kameraya sahip olmak ister. Ancak herkesin en iyi kameraların bazılarına sahip olabilecek bütçesi de ne yazık ki bulunmuyor. Youtube için kamera önerisi makalemiz umarım seçiminizde faydalı olur.

Bütçe kısıtlamalarına ve performans gereksinimlerinize bağlı olarak, tercih ettiğiniz kamera tamamen değişebilir. Dolayısıyla, YouTube kanalınıza yatırım yapmak istiyorsanız, her bütçeye göre satın alınabilecek en iyi 10 ucuz kamerayı sizin için araştırdık.

Youtube İçin Kamera Önerisi (2024)

 

Kamera Markası Linki
4K Video Kamera Video Kamera WIFI 48 MP IR Gece Görüş Vlogging Kamera Amazon.com.tr
GOOKAM Action Cam 4K 20MP 40M su altı kamerası, su geçirmez, WiFi aksiyon kamerası Amazon.com.tr
4K Dijital Kamera, 3.2 inç IPS Ekranlı Amazon.com.tr
YEZIHJ Dijital Vlog Kamera 4K Ultra Amazon.com.tr
4K Dijital Kamera Kaydedici, Mikrofon Objektifli YouTube için 48MP Amazon.com.tr

Genel youtube ve vlog kameralarına bakmak için bu linki kullanabilirsiniz: https://www.amazon.com.tr/s?k=vlog+kamerası

1-Nikon D5600 DX-Formatlı DSLR Kamera

YouTube Icin Kamera Onerileri ve Kamera Fiyatlari webhakim

Nikon’un DSLR fotoğraf makinelerini beğeniyorsanız, kesinlikle D5600 DX-Formatlı fotoğraf makinesine de hayran kalacaksınız.

  • YouTube’da vlog yapmayı planlıyorsanız da D5600 yararlanabileceğiniz bir kapaklı dokunmatik ekrana sahip.
  • 1080p’de 60 fps’e kadar video kaydı yapabilen 24.2 MP CMOS sensörle oynuyor.

Bazı inanılmaz videolar çekmenin yanı sıra, kullanıcılar YouTube videolarına ekleyebilecekleri muhteşem fotoğraflar da çekebilecekler.

Bu fiyat noktasında 4K kapasiteli bir DSLR bekleyemezsiniz. Ancak 1080p/60 fps kesinlikle en iyi seçenek olacaktır.

Son olarak, Nikon D5600 üzerindeki pil,yaklaşık olarak 2 saatlik video kaydı sunmak için de yeterince iyi.

Buradan satın alabilirsiniz.

2-Canon EOS 77D DSLR Kamera

Bu cihaz ise Nikon D5600’ın rakibi olarak görünüyor. Youtube için kamera önerisi makalemizde DSLR kameralar içerisinde vlog çekebileceğiniz kameralardandır.

DSLR kameralar konusunda Canon markasına sadık olan ve zaten kendi Canon lenslerine sahip insanlar için oldukça uygun bir cihaz. EOS 77D, performans açısından EOS 70D ve 80D arasında kalıyor.

  • Cihaz, Dual Pixel AF ile 24,2 MP APS-C CMOS sensörüne sahiptir.
  • Sensör 1080p video çekimini yüksek hız 60 fps’de kaydedebilir.
  • Kamera da kapak çıkışı dokunmatik ekrana sahiptir.

D5600’da olduğu gibi EOS 77D de 4K kayıt kapasitesine sahip değildir.

Bu kameradaki pil ise, D5600’ın sunduğu özelliklerden belirgin bir şekilde daha düşük, yaklaşık 90 dakika sürekli video kaydı için sizler için yeterince iyi olacaktır.

Fiyatlandırma açısından ise, EOS 77D, Nikon’a kıyasla oldukça pahalı, bu nedenle sıkı bir bütçeyle uğraşmadığınız sürece, EOS 77D kesinlikle değerli bir yatırım olacaktır.

Buradan satın alabilirsiniz.

3- Nikon D3400 Yeni DSLR Kamera

Bu cihaz, Canon EOS 77D veya Nikon 5600 ile karşılaştırıldığında çok daha uygun fiyatlı bir seçenek. D3400, 60 fps’de Full HD 1080p video kaydı yapabilen 24.2 MP CMOS sensörüne sahip.

Bununla birlikte, bu listede yer alan diğer DSLR kameralar gibi 4K video çekimi yapamıyor. Kamera, Nikon’un üst düzey D810 ve D750 kameralarında bulunan Expeed 4 görüntü işlemcisi ile güçlendirildi, bu nedenle fotoğraf makinesinin performansıyla ilgili hiçbir şüpheniz olmasın.

Daha önce bahsettiğimiz D5600’dan farklı olarak ise, D3400’da bir dokunmatik ekran çıkışı bulunmuyor, bu nedenle YouTube’da vlog yapmayı planlıyorsanız, iyi bir tercih değil.

Pil ömrüyle ilgili olarak, Nikon D3400 fotoğraf makinesindeki pil, 1080p / 60 fps’de yaklaşık 2 saat kesintisiz video kaydı yapabiliyor. Nikon D5600 ve Canon EOS 77D ile elde ettiğiniz tek kitli objektife kıyasla, bu kamera 2 objektif ile geldiğinden katıksız bir şekilde parlıyor.

Buradan satın alabilirsiniz.

YouTube Videoları Çekmek için En İyi Aksiyon Kamerası

aksiyon kamerasi

GoPro Hero5 Siyah Aksiyon Kamerası

YouTube, çeşitli videolar yükleyebileceğiniz bir platformdur. Dolayısıyla, hareketli ve maceralarla dolu kendi kanalınızı oluşturmayı planlıyorsanız, en azından ikincil bir kamera olarak  hareketli bir kamera gereklidir.

Hareketli kameralar söz konusuyken, GoPro Hero 5 Siyah, gayet iyi bir cihazdır. Hero 5 Siyah, 12 MP sensörüyle 30 fps’de 4K video görüntü kaydetme açısından muhteşem bir iş çıkarıyor.

Buna ek olarak, herhangi bir GoPro Hero hareketli kamera için bir ilk olan dokunmatik ekranı da bulunuyor.

Bu aksiyon kamerasını o kadar özel yapan şey ise, bu kamera için mevcut olan çeşitli, farklı montajların avantajlarından yararlanarak kolayca etrafında taşınabileceği ve herhangi bir yere monte edilebilmesinden kaynaklanıyor.

Sağlam bir gövde sayesinde, GoPro Hero 5, bir gövde olmadan 10 metreye kadar suya dayanıklıdır.

Ancak, daha da derinlemesine gitmeyi planlıyorsanız, konutunu ayrı olarak satın almanız gerekecektir.

Pil performansı söz konusu olduğunda, GoPro Hero 5’deki pil, 399 dolarlık fiyat etiketi göz önüne alındığında, oldukça iyi olan 90 dakikalık sürekli 4K video kayıt sizin için oldukça iyi tercih olacaktır.

Buradan satın alabilirsiniz.

Stabilize YouTube Videoları için En İyi Kamera

Stabilize YouTube En Iyi Kamera

DJI Osmo + Taşınabilir Tamamen Stabilize 4K Kamera

Piyasada şu anda dahili görüntü sabitleme yardımı ile dengeli görüntüler vaat eden birçok profesyonel kamera bulunuyor. Ancak bu, DJI Osmo +’nun sunduğu özelliklerle uyuşmuyor.

Bu cihazın sunduğu profesyonel 3 eksenli stabilizasyon sayesinde dengelenmiş 4K görüntüleri sunmaya odaklanmaktadır.

DJI Osmo +, 3.5x optik zoom ve 22x77mm’lik zoom lensi ve 2x dijital kayıpsız yakınlaştırmaya sahip. Ayrıca bu kamera, 12 MP sensör, 30 fps’de 4K Ultra HD video kaydetme kapasitesine sahiptir.

Kullanıcılar ayrıca ücretsiz indirilebilen DJI Go uygulamasını kullanarak, akıllı telefonlarıyla DJI Osmo’daki kamerayı tamamen kontrol edebilecek. YouTube’da etkileyici videolar oluşturmak için kesinlikle mükemmel bir el kamerası.

Tüm bunlara ek olarak, Osmo +, bir dizi montajı ve uzantıları desteklemektedir,böylece hemen hemen her durumda kullanabilirsiniz ve DJO Osmo + ‘nın 680 doların altında bir fiyat etiketi için gerçekten tamamen devrim yaratan bir üründür düşünmeye değer.

Buradan satın alabilirsiniz.

YouTube Videoları Çekmek için En Uygun Bütçeli 4K Mirrorless Kameralar

YouTube Videolari Cekmek icin En Uygun Butceli 4K Mirrorless Kameralar

YouTube videoları çekmek için uygun bütçeli 4K mirrorless kameralar arıyorsanız, işte bazı öneriler:

1- Panasonic Lumix G7 4K Mirrorless Kamera

Mirrorless kameralar, ağır DSLR’lere kıyasla kompakt gövde sayesinde son birkaç yıldır popülerlik kazanmış durumda. Panasonic Lumix G7, sıkı bir bütçe kısıtlamasına sahip olan yeni başlayanları hedef alan uygun fiyatlı bir kamera. Bu, 30 fps’de 4K Ultra HD video kaydedebilen 16 MP, mikro sensöre sahiptir.

Bu fotoğraf makinesinin sunması gereken video kayıt becerisine ek olarak sensör, YouTube videolarında kullanılabilen bazı nefes kesen fotoğraflar çekmek için de harika bir cihaz. Lumix G7’deki pil ömrü 350 atış olarak derecelendirildi, ancak 4K video sürekli olarak kayıt yapıyorsanız kameranın 90 dakika içinde şarj bitmesini bekleyin.

Buradan satın alabilirsiniz.

2- Sony Alpha a6300 Mirrorless Kamera

Bu, listede öne çıkan en pahalı kamera olabilir ve profesyonel kullanım için oldukça uygundur. Bu cihaz, günümüzde mevcut olan bazı orta menzilli DSLR fotoğraf makinelerine bile rakip olabilir.

Lansmanda, bu kamera otofokus hızı söz konusu olduğunda dünyanın en hızlısı olarak değerlendirildi.

A6300, çekimleri mümkün olduğunca detaylı hale getirmek için 6K tam piksellik bir okumadan 30 fps’de 4K Ultra HD video kaydedebilen 24.2 MP APS-C Exmor CMOS sensörüne sahiptir.

  • a6300, otoantikasyon ve pozlama ile kesintisiz modda 11 fps’ye kadar çekim yapabiliyor.
  • Hava ile kapatılan magnezyum alaşım gövdesi kamerayı oldukça dayanıklı hale getirir, bu nedenle cihazın yapım kalitesi ile ilgili hiç bir şüpheniz olmasın.
  • Pil ömrü konusunda, sürekli 4K çekim yapıyorsanız, yaklaşık 80 dakikada şarj bitireceksiniz, bu nedenle ek pil satın aldığınızdan emin olun.

Buradan satın alabilirsiniz.

YouTube Videoları için En Ucuz Kameralar

YouTube Videolari icin En Ucuz Kameralar

1- Panasonic HC-WXF991K 4K Video Kamera

DSLR’ler ve mirrorless kameraların aksine, bu kameralar tamamen çarpıcı fotoğraflar yerine kaliteli görüntüler üretmeye odaklanır ve Panasonic HC-WXF991 de bu konuda istisna değildir.

Bu cihaz, 30 kare / saniye hızında 4K video kaydı yapabiliyor. Leica Decoma objektifi, video çekimlerinizdeki sallanmaları ve darbeleri en aza indirgemek için, 20x optik zoom ve 5 eksenli hibrid optik görüntü sabitleme özelliklerine de sahip.

Cihaz aynı zamanda aşırı pozlanmış ve az pozlanmış çekim koşulları ile oluşturulan yüksek kontrastlı görünümü azaltmak için de bir HDR moduna sahip. Pil ömrüyle ilgili olarak, bu kameranız rekabete kıyasla ortalama sadece bir saat sürekli 4K video kaydı sağlayacaktır.

Buradan satın alabilirsiniz.

2- Sony FDRAX53 / B 4K Video Kamera

 AX53, 30 fps kare hızına sahip net 4K Ultra HD video üretmek için 16,6 MP Exmor R sensörüyle birlikte çalışan bir Carl Zeiss 20x optik zoom lense sahiptir.

Cihaz, XAVC-S kod çözücüsünü kullanıyor ve öncekinden yaklaşık 1.6 kat daha büyük olan pikselleri AX33’e sahip. AX53 ayrıca kayıtlı görüntülerdeki sallanmaları ve darbeleri en aza indirgemek için Sony’nin Denge Optik SteadyShot görüntü sabitleme teknolojisine sahiptir.

Entegre 3 inç LCD dokunmatik panel, çekimlerinizi kolaylıkla kontrol etmek için de kullanılabilir. Kamerada, surround ses deneyimi için beş farklı yönden gelen aktif sesleri kaydeden 5.1 kanallı tümleşik mikrofon bulunuyor.

Pil performansı söz konusu olduğunda, AX53 video kamera, yalnızca bir saatlik sürekli 4K video kaydı için size yeterli olacaktır bu nedenle, daha uzun süre çekmeyi planlıyorsanız, ek pil taşıdığınızdan emin olun. Fiyatlandırma açısından, Panasonic’in sunduğu ürünle karşılaştırıldığında ise biraz daha düşük.

Buradan satın alabilirsiniz.

3- Canon VIXIA HF R800 Yeni Kamera

4K kapasiteli bir kameraya çok fazla para harcamak istemiyorsanız, muhtemelen şu anda YouTube videolarınız için satın alabileceğiniz en iyi ucuz video kameralardan biridir.

Elbette, yukarıdaki önceki video kameralar gibi aynı seviyede bir görsel elde etmeniz mümkün olmayacaktır ancak VIXIA HF R800, 1080p videoları düzgün bir 60 fps’de tam olarak çekebilmektedir.

Ayrıca, çekimlerinizi ve çarpmalarınızı azaltmak için yerleşik Optik Görüntü Sabitleme (OIS) özelliklerine de sahiptir.

HF R800, 32X optik zoom lens ve dijital zoom ile birleştiğinde, bu fiyat aralığında bir video kamera için olağanüstü olan 57X’e kadar yakınlaştırabilir. Pil performansı söz konusu olduğunda, bu kamera yaklaşık 2 saat sürekli kayıt yapabiliyor.

Buradan satın alabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER