Youtube kanal engelleme ile artık görmeyi istemediğiniz kanalları ve videolarını bir daha görmeyeceksiniz.

Youtube kanal engellemelerini nasıl yaparım, diyorsanız birlikte bakalım.

YouTube Kanal Engelleme Nasıl Yapılır?

Sürekli ekranınıza gelen can sıkıcısı kanalları bir daha görmek istemiyorsanız, uygulamalar yardımı ile kanalları engelleyebilirsiniz.

Google Chrome arama motorunu kullanıcısı iseniz, ilk olarak video blocker uygulamasını indirelim.

Daha sonra engellemek istediğimiz kanalın herhangi bir videosunun üstüne gelip sağa tıkladıktan sonra, block video from this channel seçelim artık video ve kanal gözükmeyecektir.

Youtube Kanal Engelleme PC

youtube kanal engelleme PC webhakim

Youtube da kanal engelleme pc den nasıl yapılır? gelin birlikte bakalım.

1- İlk olarak engellemek istediğiniz sayfayı açın.

youtube kanal engelleme webhakim

2- Daha sonra hakkında kısmını açın, sonra bayrak simgesine basın.

3- Kullanıcıyı engelleye basın, daha sonra Gönder’e tıklayın.

Youtube Kanal Engelleme Mobil

youtube kanal engelleme mobil webhakim

Youtube kanal engellemeyi mobil üzerinden kolayca yapabilirsiniz, aşağıdaki adımları takip edelim.

1- İlk olarak Youtube uygulamasında oturumu açın.

2- Daha sonra etkinlik kısmından, Bildirimler kısmına gidin.

3- Sonra paylaşılanlar kısmına basın.

4- Engelleyeceğiniz kişiyi seçin, daha sonra alt tarafta küçük pencere gösterilir.

5- Son olarak da engellemeyi seçin.

YouTube Kanal Engelleme Programı

youtube kanal engelleme programi

Akıllı telefonlar için YouTube uygulamasında bir Youtube kanalını tamamen engellemenin güvenilir bir yolunu bulamıyorsanız.

Oysaki masa üstünde, videoları ve kanalları engellemek için Chrome, Firefox ve Opera için Video Engelleyici uzantısından yararlanabilirsiniz.

Kanalları Video Blocker İle Engellemek Google Chrome

youtube kanal engelleme

Bilgisayara kuralım, eklentiyi. Buradaki linkten video blocker’ı indirebilirsiniz.

youtube kanal engelleme

Engelleme işlemi çok basittir. Bir kanalda sevmediğiniz bir videoyu gördüğünüzde sağ tıklayın ve Block videos from this channel işaretini seçin. Hepsi bu kadar; Söz konusu kanaldan gelecek videoların hepsi engellenecektir.

youtube kanal engelleme

Özel Tipte Videoları ve Youtube Kanal Engelleme

Video Blocker istenmeyen video ve kanalların engellenmesi için anahtar kelimeleri ve istenmeyen kanalları manuel olarak eklemenizi de sağlar.

Bunu yapmak için Video Blocker uzantısı düğmesine tıklayın ve (Add) ‘’Ekle’’ bölümüne gidin. Burada kanal ve videoları engellemenin 3 yolunu bulacaksınız. Bunlar: ( Channel Item, Wildcard, Keyword),’’Kanal öğesi, Joker karakter, Anahtar Kelime ‘’

youtube kanal engelleme

(Channel item) Kanal ögesi: Bu seçenek seçildiğinde, videoların engelleneceği kanalın adını (büyük/ küçük harfe duyarlı olarak) girmeniz gerekir. Kanalın adını Kopyala Yapıştır yapmak daha iyidir ama kendiniz de yazabilirsiniz.

(Wildcart) Joker karakter: Kanal ögesinin aynı olmakla beraber büyük/ küçük harfe duyarlı değildir. Buraya girilen her sözcük aranır ve eğer sözcük arama sırasında rastlanan kanalla uyumlu ise kanal hemen engellenir. Bu seçenek aynı tipteki kanalların hepsini engellemek için mükemmel bir çözümdür.

(Keyword) Anahtar Kelime: Bu seçenek özel belirlenen anahtar kelimeyi içeren bütün videoları seçer.(Büyük/ küçük harf duyarlı değildir). Sadece anahtar kelimeyi girmenizle beraber Video Blocker anahtar kelimeyi içeren bütün öneri ve aramaları seçerek engelleyecektir.

Youtube Kanal Engelleme Firefox

Youtube’da kanal engellemek istiyorsanız ve  Firefox arama motoru kullanıyorsanız, yapmanız gereken ilk olarak video blocker firefox user uygulamasını indirelim.

Daha sonra engellemek istediğiniz kanalın videolarına gelin ve sağa tıklayın video blocker seçeneğini seçin ve engelleyin. Artık bir daha videoları ve kanalı görmeyeceksiniz.

Youtube Kanal Engelleme Opera

Youtube’da kanal engellemek artık çok kolay, rahatsız edici kanalları hemen engelleyebilirsiniz. Opera arama motoru kullanıyorsanız, yapmanız gereken ilk olarak video blocker opera  uygulamasını indirelim.

Daha sonra engellemek istediğiniz kanalın videolarına gelin. Sağa tıklayın video blocker seçeneğini seçin ve engelleyin. Kanal engellenmiş olacaktır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER