Youtube bilindiği üzere dünyada çok popüler olan uygulamaların başında gelmektedir. İnsanların kolayca videolarını izlediği içerikler üretip yükleye bildiği platformda, bir kanal sahibi olmak ise artık çok basit. Peki youtube kanal isimleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz? bir göz atalım.

Televizyonların bile iştahını kabartan Youtube video platformu hemen herkesin gözdesi olmuş durumda. Eskiden insanlar bir kanala çıkmak için ne kadar çaba harcadığını bilmeyen yoktur, hatta ünlü olmak için kanalların peşinden sürüklenir giderdik.

Youtube genel algıları yıkarak kanal açmayı çok basitleştirdi ve dolayısı ile ürettiğiniz içerik eğer çok izlenir ve izleyen kitlede bunu beğenir paylaşımlarda bulunursa, Enes Batur gibi ünlü kervanına katılabilirsiniz. Peki ilk olarak kanal ismini seçerken ne yapmamız gerek ona bakalım.

Youtube Kanal Adı Nasıl Belirlenir?

Youtube Kanal Ismi webhakim

Youtube kanal adı seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları hemen hemen hepsini belirttik, eğer kafanıza takılan bir soru olursa aşağıya yorum kısmına belirtebilirsiniz. Ayrıca youtube kanal isimleri belirlerken zorlanıyorsanız buraya tıklayarak youtube kanal isimlerini çok fazlasını görebilirsiniz.

Youtube kanal isimlerine buradan https://webhakim.com/youtube-kanal-isimleri.html bakabilirsiniz.

1- Benzersiz Olsun

Kanalın isminin jenerik ve göze çarpmasını istiyorsanız, değişik ve benzersiz olmasına dikkat etmelisiniz. Birçok kanalın arasından sıyrılıp akılda kalıcı olmanız gerekmektedir.

2- Kısa Olmalı

Uzun ve karmaşık şekilde olan ve kanalınız ile alakalı olmayan şeyler çok kısa sürede unutulabilir. 2 yada en fazla 3 kelime olsun.

3- Hecelemesi Kolay Olsun

Hecelemesi kolay olsun, kafiyeli olsun ki akılda çok daha kalıcı olsun. Karmaşık ve düz olmasın, net olsun. Zor olmasın basit ve şık olsun.

4- Büyük Harfler Olsun

İsimden birden fazla büyük harf varsa ve iki kelime ise baş harfleri büyük olsun. Adınızın okunabilirliği sayesinde akılda kalıcı olur.

5- Sayı Olmasın

Size ait özel bir nedeniniz yoksa, sayı kullanmaktan kaçının. Rakamlar kanalın iyi görünmesini engelleyebilir. Rakamları marka ile kullanabilirsiniz.

6- Bilgi

Youtube kanalınızın ismi ne hakkında içerik ürettiğinize dair bilgi vermesi güzel olur. İnsanları kanalınızın ismi söylendiği, zaman kanal ne hakkında içerik üretiyor diye bilgi vermesi gerekir. 2 kelime ile kanal ismi açacaksanız en azından biri kanal hakkında bilgi versin.

7- Duygulara Hitap Edin

İlk duyulduğunda karşıya bir his aktarması önemlidir. Karşıdaki kişinin etkilenmesini sağlayın.

8- Genel İsim Bulmaya Çalışın

İlk spesifik olarak başlanan içerik üretimi daha sonraları farklı konulara yönelebilir. Bu yüzden kendinizi kısıtlamayın ve geniş düşünün.

Youtube Kanal Adı Değiştirme

Youtube kanal adını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Youtube bu hakkı size tanımakta yalnız ileride aboneler için sıkıntı olabilir yada bilinirlik açısından abone kaybına uğrayabilirsiniz. Youtube kanal adı nasıl değiştirilir birlikte bakalım.

  • İlk olarak Youtube’a girerek sağ üst köşedeki resminizin üstüne tıklayın.
  • Ardından Kanalım yazısına tıklayın.
  • Daha sonra kanalınızın karşısında duran yuvarlak anahtar işaretine tıklayın.
  • Kanalınızın ismi çıkacak kalem işaretine tıklayın.
  • Son olarak yazmak istediğiniz yeni kanal ismini girin.

Not: Youtube kanal ismini değiştirdikten sonra 3 ay süre ile isim değiştirme yapamazsınız.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER