Dünyanın en popüler müzik kanalı iTunes, Spotify veya Radyo 1 değil YouTube’un ta kendisi. Bu muhteşem platformda youtube müzik indirme programı mevcut ve bunların en yaygın olanını sizinle paylaşacağız. Evet! YouTube’a her dakika üç yüz saat video yükleniyor ve bu videonun büyük kısmı müzik. Ancak akıllı telefonlar veya iPod’lar gibi taşınabilir cihazlarda dinlemek için ideal olmayan bir müzik formatında indirilmesi büyük bir problem olarak göze çarpabilir. Fakat bu, onu indiremeyeceğimiz veya biçimi değiştiremeyeceğimiz anlamına gelmez. Youtube müzik indirme programı, istediğiniz şekilde mp3 ve mp4 formatına çevirip, youtube’dan müzik indirme olanağı sağlamaktadır. Bu arada youtube anasayfasında istemediğiniz kanalları anasayfanızda görmek istemiyorsanız youtube kanal engelleme yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Youtube müzik indirme programı makalemize dilerseniz başlayalım.

Youtube Müzik indirme Programı

Bu eğiticide kullanacağımız aTube Catcher gibi YouTube müzik indirme uygulamaları, çok çeşitli dosya formatlarını desteklemektedir. Müzik için en yaygın kullanılan format, akıllı telefonlardan taşınabilir müzik setlerine hemen hemen her şeyde çalışan MP3’dir. ATube Catcher’ı kullanarak müzik indirirken, sonuçlarınız MP3 olarak kaydedilecektir. Bu yeni bir müzik formatı değil, ancak bugüne kadar en çok desteklenen müzik biçimi.

MP3’ler, dosya kalitesini azaltmak için ses kalitesini ayarlayan farklı bit hızlarında kaydedilebilir veya tersini de düşünebilirsiniz. aTube Catcher’ın müzik indirme programı, dosyaları indirmek adına  320Kbps’den 64Kbps’e kadar beş seçenek sunuyor; bu da sizin için büyük bir avantaj olacak gibi görünüyor.

Göz Ardı Edilen Durum: Nedir ve Hangi Durumlarda İyi Sonuç Verir?

MP3, dosya boyutlarını ayarlamak için kayıplı sıkıştırma denilen bir şey kullanır, böylece orijinalinin yaklaşık 1/12’lik bir dosya boyutuyla CD kalitesine oldukça yakın ses çıkaran bir sonuç elde edilebilir.

Bu harika fakat bilgisayarınızın kulaklarınızın kaçırmayacağını düşündüğü şeylerden kurtulmasını gerektiriyor ve daha agresif bir şekilde ses kalitesinin kötüleşmesini sağlıyor – bu yüzden 128Kbps MP3 256Kbps’lik bir boyutun yarısı kadar Ayrıca farkedilir derecede düşük kaliteli çıktılar almanızı sağlayabilir.

YouTube müzik için doğru bit oranını seçme

Renkli bir TV’de siyah beyaz bir film izlemek sizin için büyük bir olay olmayabilir ve ses dönüştürücünüzün ayarlarını maksimum bit hızlarına getirmek için gereken bir durum olmayabilir ancak bu durum renkli ve büyük kontrast gerektiren filmler için farklı olabilir. Ve bunun için daha yüksek bit hızları/ rate’i gerekebilir.

Çoğu durumda, bir YouTube videosunda duyacağınız müzik 128 ila 192kbps’lik bir AAC akışıdır – YouTube, video yükleyicilerin stereo ses için 384kbps’lik bir bit hızı kullanmalarını önerse de maalesef bu durum çoğu zaman karşılanamıyor. Bu, geleceği önleme amaçlı olabilir veya Google’ın kendi müzik sıkıştırmasından en iyi sonucu almanız olabilir, ancak her iki durumda da M4A / AAC dosyaları oluşturduğunuzda 192kbps’nin ötesine geçme veya MP3’ler için yaklaşık 256kbps’lik bir ilerleme anlamına gelmektedir.

YouTube’dan Müzik İndirmek Yasal mı?

Bu çok güzel bir soru. Kesin olarak, YouTube’un yayın yapma konusundaki içeriğini yalnızca akış için kullanabileceğinizi ve indirmenin etik olmayacağını, Kullanım Koşullarında ve Gizlilik İlkelerinde belirtmesi, bu konuda ki soru işaretlerini de ortadan kaldırmaktadır. Zira birçok sanatçı, YouTube’un reklamlarına gelirlerinden dolayı bağımlıdır; bu nedenle, yaptığınız herhangi bir reklamsız oynatma bunlardan mahrum kalmak anlamına gelecek ve etik olmayan davranış sergilediğinizi gösterecektir.

Yasal olarak müzik indirmek için telif hakkı sahibinden izin alınmanız gerekir. Onların profilinin Hakkında bölümünde veya YouTube kanallarıyla onlarla iletişime geçebilirsiniz. Aksi durumda, sizi bazı Youtube Bağlayıcı Hakları ihlalinden kaynaklı “Şutlamalar” ya da Hukuksal bir takım davalar bekliyor olabilecektir.

Evet bunların hepsini geçtiğinizi varsayalım ve Reklamsız ya da Maddi beklenti olmadan yüklenen bir videoyu nasıl indirebileceğinize geçelim:

Youtube Müzik indirme Programı

  1. aTube Catcher’ı Kurun

Youtube müzik indirme programı

YouTube’dan müzik indirirken, aTube Catcher‘ı diğerlerine değişmek artık zor olacaktır, en azından bir kere yüklendikten sonra. Çünkü, bu program gerçekten de harika bir seçenek. Ama birçok ücretsiz uygulamada olduğu gibi, kurulum sırasında kabul ettiğiniz şeyleri izlemek önemlidir: Bu durumda  aTube Catcher size Teoma uygulamasını yüklemek isteyip istemediğinizi sorar ve tarayıcı ayarlarınızı değiştirir. Yükleyici burada çok yanıltıcıdır ve iki kutudan birini işaretlemediysen, devam edemeyebilirsiniz. İptal düğmesini tıklayın; başka bir yazılım teklifi görürseniz ; Reddet’i tıklayın ve artık istediğiniz uygulamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.

Ücretsiz olarak Youtube’dan mp3 indirmek için tıklayın.

  1. Doğru Müziği Bulun

ATube Catcher piyasaya çıktığında birden fazla seçenek sunulur ancak müzik için ihtiyacınız olan ikisi, Bulduğunuz bir videonun adresini yapıştırmanıza olanak tanıyan Videol Bul ve şarkıları YouTube’da aramak için kullanabileceğiniz Müzik klasörüdür…

Bu örnekte kendi müziğimizi kullanacağız ve legal bir şekilde indirmek için kendimize izin verdik, çünkü böyle daha etik bir şey yapmış olacağız. Videoları Bul düğmesini kullanmak istiyorsanız, web tarayıcısından videonun adresini seçin. Kopyalamak için [Ctrl] + [C] tuşunu kullanın. Daha sonra bunu URL del Video kutusuna yapıştırabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, istediğiniz dosya biçimini ve kalitesini seçmek için Çıktı Profili’ni tıklayın. Yararlı bir şekilde, liste son derece iyi etiketlenmiştir. Burada orijinal dosyayı kapacağız.

  1. Doğru sürümü bulun

YouTube, ona erişen çeşitli cihazlarla baş edebilmek için her bir videonun birden fazla versiyonunu sunuyor: Hızlı geniş bantlı bir 27 inçlik PC için ideal olan şey, bir 3G mobil veri bağlantısında bir akıllı telefonu boğacaktır. Burada, MP4, WebM veya 3GPPP seçenekli olduğunu görürsünüz. Sonuncuyu görmezden gelin. Gerçekten düşük spesifik cep telefonları için ve MP4 için gidin. WebM barında, daha küçük dosya boyutları arasında bariz bir fark yoktur, ancak MP4 biraz daha iyi görünebilir.

  1. Kolay Yol Mu

Ne istediğini zaten biliyorsan ve şu anda herhangi bir karışıklık olmadan indirmek istiyorsan, aTube Catcher, tüm faff’i atlayıp uygulama içinden YouTube’da arama yapmanızı sağlar. Başlangıçta, Müzik parçasını tıklayın, parçayı bulmanıza yardımcı olması için birkaç sözcük girin ve ardından Ara düğmesine tıklayın. Ardından, uygulamadaki parçayı dinleyebilir ve duyduğunuz şeyleri beğendiyseniz, Seçilenleri İndir’i tıklayarak indirmeye başlayabilirsiniz.

  1. Ne İstediğinizi Belirtin!

Konumunu değiştirebilir veya isterseniz MP3 dosyasını yeniden adlandırabilirsiniz, ancak buradaki önemli olan bit hızıdır; bitmiş MP3 dosyası için ses kalitesini ayarlamayı deneyin. Kaliteli ses düzeyi için 192Kbps, biraz daha iyisi için 256Kbps öneririz; 320Kbps’de özgün ses büyük olasılıkla yeterince yüksek kaliteli olmadığı için isteneni veremeyecektir.

Parça indirilecek ve birkaç saniye sonra herhangi bir müzik uygulamasından çalmaya veya herhangi bir cihaza aktarmaya hazır olacak. İşlemi istediğiniz kadar şarkı ve video için tekrarlayabilirsiniz.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Youtube Dönüştürücü 2 sene önce

Çok iyi çalışıyor, teşekkürler