Dünyadaki en popüler oyunlar sıralamasına giren InnerSloth’un online gizemli oyununun, Twitch ve diğer platformlarda yayıncılar ve izleyiciler arasında bir hit olduğu kanıtlandı. Tabi böyle oyunların başına bazen talihsizlikler geliyor ve hatalar veriyor, bunlardan biri olan among us disconnected from server hatası nasıl düzeltilir bakalım.

Among Us Disconnected From Server Problem Nasıl Düzeltilir?

Oyuncular, bir oyuna katıldıktan sonra “Sunucuyla bağlantısı kesildi” sorunuyla ilgili vakaları bildiriyorlar.

Hata, herhangi bir oyuna girmenizi engeller. Bunun olmasının birkaç sebebi var. En olası neden, sunucularda sorun yaşanmasıdır. Hemen aşağıda sizler için çözüm yollarını derledik. 

Aramızdaki sunucuların kapalı olup olmadığını nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmek için gönderimizi görüntüleyebilirsiniz. Belirli bölgeler, özellikle Kuzey Amerika, büyük bir oyuncu akışı yaşıyor. InnerSloth ekibi, resmi hesaplarından bir Tweette bundan bahsetmektedir:

1- Oyundaki Sunucuyu Değiştirin.

sunucu degistirin among us disconnect

Among Us oyununda sunucu değiştirerek hatayı giderebilirsiniz. Sunucu değiştirmek için;

  • İlk olarak oyunun ana sayfasında bulunan Online kısmına tıklayın.
  • Sağ alt tarafta bulunan ve şu anki serverin isminin altında yazılı olduğu Dünya simgesine tıklayın.
  • Son olarak ise bölge ismine tıklayın ve sunucuyu değişmiş olacaktır.

2- Mobil Veri Kullanımını Kullanıp Hatayı Çözebilirsiniz

mobil veri

Mobil veri ile oyuna girip hatanın neden kaynaklandığını bulabilirsiniz. Burada mobil veri sürekli kullanmak değil önemli olan hatanın internetten kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek eğer mobil veride çalışıp internette çalışmıyorsa interneti güçlendirmeniz gerekmektedir. Buradan interneti hızlandırma yöntemleri kısmına bakabilirsiniz.

3- Windows Sorun Gidericiyi Kullanarak Çözme

windows sorunu

Windows sorun giderici ile sorunları çözebilirsiniz. Windows işletim sistemi tarafından kullanıcılara sağlanan internet bağlantıları ile ilgili sorunları çözmeye yardımcı olmaktadır. Bu sayede hatayı düzeltebilirsiniz.

  • Windows arama çubuğu kısmına Ayarlar daha sonra Güncelleştirme ve Güvenlik kısmına tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekrandan sol kısımdan bulunan Sorun Gider kısmına tıklayın.
  • Son olarak açılan pencerede İnternet Bağlantıları kısmına bulun hataları sorgulamayı başlatın.

4- Modeme Reset Atın

modem baglanti sorunu

Modeme reset atmayı deneyin. Modeme reset atın ve 1 dakika bir süre bekleyin ve yine bilgisayara reset atın ve oyuna girmeyi deneyin.

5- Oyunun En Güncel Sürümünü Oynayın

guncel oynayin

Aslında en önemli faktörlerden biri budur. Oyun yapımcıları dahi oyunu güncel olarak oynamanızı önermektedir. Steam üzerinden giriş yaptıktan sonra oyunu güncel tutmayı unutmayın. Bu şekilde sorun çözülmüş olacaktır.

6- Steam Güncel Tutun

among us disconnect problem hatasi

Steam üzerinden güncelleme gördüğünüz takdirde kesin olarak güncellemeyi unutmayın. Steam güncelleyin daha sonra kapatıp tekrar açın ve oyuna girin.

7- Problemin Windows Kaynaklı Olup Olmadığını Bulun

steam

Önemli faktörlerden biri de Windows üzerinden bir problemin olup olmadığını öğrenmektir. Windows güncellemeleri yaparak hatayı tespit edip çözebilirsiniz.

8- İnternet Bağlantısı

Internet Baglantisi

Başka bir işlem ise internet bağlantınızın doğru şekilde çalıştığından emin olmaktır. İnternet bağlantısı iyi olmak zorundadır. Kontrol edin. Buradan Wifi güçlendirici işlemini yapabilirsiniz.

Among us you disconnected from the server reliable packet 1 hatasını düzeltmenin yollarına baktık, yine takıldığınız bir şey olursa bize sorun.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 3 yıl önce

lar

Anonim 4 yıl önce

bunu düşünemeyen