Android’den iPhone’a rehber aktarma işlemi Android bir cihazdan iPhone cihaza geçiş yapan her kullanıcının belki de ihtiyaç duyduğu ilk şeydir.

Iphone rehber aktarma da elbette numaraları teker teker de kaydetmek bir seçenektir ancak onlarca hatta yüzlerce rehber kaydına sahip kişiler için bu yöntem işkenceye dönüşebilir. Biz de bu yazımızda Androidden iPhone rehber aktarma işleminin nasıl yapılacağını birçok farklı yoldan göstereceğiz.

Google Hesabınız ile Rehberinizdeki Kişileri Aktarın!

Android cihazların tam manası ile kullanılabilmesi için mutlaka bir Google hesabının aktif olarak cihaza eklenmesi gerekir. Google, bu hesap ile rehberin senkronize edilmesini sağlayan özel bir modülü tüm Android cihazlarda ön yüklü olarak sunuyor.

Biz de yazımızın bu kısmında Google hesabımızın Contacts özelliğini kullanarak kişilerin iPhone marka bir cihaza nasıl aktarılacağını göstereceğiz.

1- Öncelikle telefonunuzun Ayarlar sekmesine girin ve bu sekmede yer alan Hesaplar ve Yedekleme sekmesini açın.

2- Bu sekme üzerinde yer alan Hesaplar seçeneğini seçin. Hesaplar arasında aktif olarak kullandığınız Gmail hesabınızı seçin. “Hesabı eşitle” seçeneğini seçin. Açılan menüde Kişiler seçeneğinin üzerine dokunarak rehberinizdeki tüm kişilerin Google hesabınıza yüklenmesini sağlayın.

Android'den iPhone'a rehber aktarma

3- Kişilerinizin tamamı böylece Google sunucularına yüklendi. Artık iPhone cihazınız üzerinde gerekli işlemleri yaparak kişilerin yeni telefonunuza yüklenmesini sağlayabilirsiniz. iPhone cihazınızda şu işlemleri takip edin;

4- Ayarlar ekranına girin ve Posta, Rehber, Takvim menüsüne erişin. Bu ekran üzerinde yer alan Hesap Ekle seçeneğine dokunun. Üst kısımda belirtilen ve kişilerinizi yedeklediğiniz Gmail hesabınıza ait bilgileri girin ve kişiler seçeneğinin aktif edildiğinden emin olun.

Google hesabınıza Android cihazınızdan yüklenen kişilerin tamamı mail adresleri, numaraları ve resimleri ile birlikte iPhone cihazınıza indirilecektir.

Android'den iPhone'a rehber aktarma

SIM Kartınızı Kullanarak Rehberinizdeki Kişileri Aktarın!

Bildiğiniz üzere SIM kartın da 64 ile 128 KB arasında değişen küçük bir hafızası vardır. Kişilerinizi bu hafıza alanına taşıyabilir ve daha sonrasında iPhone cihazınıza aktarabilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için öncelikle Android cihazınızda kişileri SIM karta kopyalamanız gerekir. İşlemi yapmak için Android telefonunuzda şu aşamaları takip edin;

Öncelikle telefonunuzun “Kişiler” uygulamasını açın. (Bazı modellerde Rehber olarak da adlandırılabilir.)

Sol üstte yer alan ızgara simgesine dokunun ve açılır menüden “Kişileri yönet” seçeneğini seçin.

Açılan ekran üzerinde “Kişileri taşı” seçeneğini seçin ve SIM kartı seçerek “Taşı” seçeneğini seçin.

Android'den iPhone'a rehber aktarma

Bu işlem sonucunda kişilere ait isimler ve numaralar SIM karta kopyalanır ancak kişi resimleri ve mail adresi gibi bilgiler kopyalanamaz.

Android'den iPhone'a rehber aktarma

Rehberinizi SIM kartınıza kopyaladığınıza göre artık iPhone cihazınıza kaydedebilirsiniz. İşlemi yapmak için şu aşamaları takip edin;

SIM kartı iPhone cihazına taktıktan sonra “Ayarlar” menüsünü açın ve ardından ” Posta, Rehber, Takvim “ seçeneğine dokunun. Açılan ekrandan SIM Kişilerini Aktar seçeneğine dokunun. Taşıma işlemi başlatılacak ve kişileriniz yeni cihazınızda görünür hale gelecektir.

Üçüncü Parti Uygulama Kullanarak Kişilerinizi Aktarın!

“Ben bu tür işlemler ile uğraşmam yardımcı uygulama kullanmak istiyorum” diyorsanız Copy My Data adlı uygulamanın Android ve iOS sürümü tam da size göre.

Android'den iPhone'a rehber aktarma

Copy My Data ile kişilerinizi aktarmak için size iki farklı seçenek sunuluyor. İsterseniz işlem için Google Drive depolama alanını kullanmayı tercih edebilirsiniz veya iOS ve Android cihazınızı aynı ağa bağlayarak aktarma işleminin Wi-Fi üzerinden sağlanmasını tercih edebilirsiniz.

Android'den iPhone'a rehber aktarma

Bu yazımızda androidden iphone rehber aktarma işlemi için tercih edebileceğiniz bazı yöntemlerden bahsettik. İşlem esnasında sorun yaşarsanız aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlerden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER