Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalışıyorsunuz ve ‘Bu Hesabın Sahibi Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Ol, Bu hesabın size ait olduğunu doğrulamak için kimliğinizi doğrulamanız gerekecek’ hatası mı alıyorsunuz?

Bu yazımızda Instagram’ın hesabınıza giriş yapmanıza neden izin vermediğini açıklayacak ve bu sorunu çözmenin birkaç yolunu sizlere sunacağız.

Instagram’ın hesabınızı devre dışı bırakması durumunda, devre dışı bırakılan Instagram hesabınızı geri alma kılavuzumuza da göz atabilirsiniz.

Instagram Neden ‘Bu Hesabın Sahibi Olduğunuzu Onaylamamıza Yardımcı Olun’ Mesajı Görünüyor?

Bu Hesabın Sahibi Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Ol

Instagram ‘bu hesabın size ait olduğunu doğrulamamıza yardımcı olun‘ mesajı beliriyor çünkü, farklı bir cihazdan hesaba giriş yapmaya çalıştığınızda, aynı hesapla birden fazla cihazda giriş yaptığınızda veya çok uzun bir süre sonra giriş yaptığınızda time veya Instagram, hesap erişilebilirliğinde güvenlik sorunları buldu. Instagram’ın kayıtlı numaranıza gönderdiği güvenlik kodunu girdiğinizde bu sorun hızlı bir şekilde çözülür.

Ancak bazı durumlarda kullanıcılar kod alamıyor veya Instagram’da kayıtlı oldukları numaraya erişim sağlayamıyor. Bu durumda aşağıda belirttiğimiz yolları takip ederek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Instagram ‘Bu Hesabın Size Ait Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Olun’ Sorunu Nasıl Düzeltilir ?

Aşağıda tüm seçenekleri detaylı bir şekilde anlattık. Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birinin işinize yarayacağını ve Instagram hesabınızı hızlı bir şekilde geri alacağınızı bu yöntemlerle düşünüyoruz. Tek tek bütün yöntemleri detaylı bir şekilde denemeyi unutmayın.

Bu Hesabın Sahibi Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Ol

#1. “Hesabım saldırıya uğradı” seçeneğiyle Instagram ile iletişime geçmeyi deneyin

Instagram’ın yeni olarak oluşturduğu ve kullanıcılar için kolaylık sağladığı bir form bulunuyor. “Hesabım saldırıya uğradı” formu aracılığıyla Instagram ile iletişime geçmeyi deneyin.

Etkinliğiniz hakkında size birkaç soru sorulacak ve hesabınızı geri yüklemeniz için bir e-posta alacaksınız. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak instagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirildi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

#2. Tanıdık bir cihazla oturum açın

Genelde yeni bir cihazdan Instagram’ınıza giriş yapmayı denediğinizde ‘Bu Hesabın Sahibi Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Ol’ hatası ortaya çıkıyor.

Cihaz tamamen yeniyse ve Instagram hesabınıza ilk kez giriş yapıyorsanız, Instagram giriş botu sizin hesabın gerçek sahibi olmadığınızı ve birisinin hesabınıza giriş yapmaya çalıştığını düşünebilir.

Bu nedenle, hesabınıza giriş yapamıyorsanız ve sürekli ‘bu hesabın size ait olduğunu doğrulamamıza yardımcı olun, üzgünüz bir sorun oluştu’ hatasını alıyorsanız, tanıdık bir cihazdan giriş yapmayı deneyin. Geçmişte Instagram hesabınıza giriş yaptığınız bir cihazla giriş yapmayı deneyin.

#3. VPN Kullanıyorsanız VPN’inizi devre dışı bırakın ve deneyin

VPN kullanıyorsanız Instagram’da oturum açmaya çalışırken de sorunlara neden olabilir.

VPN (Sanal Özel Ağ) kimliğinizi gizler ve konumunuzu gizler. Yani hesabınıza giriş yaptığınızda Instagram güvenlik sistemleri ve botlar için şüpheli bir durum söz konusudur. Çünkü hesabınıza her zaman giriş yaptığınız cihazınızın konumu ve bilgileri Instagram tarafından bilinir. Siz VPN ile giriş yapmaya çalıştığınızda hesabınıza farklı IP ve konumdan giriş yapılmaya çalışıyormuş olur. Bu kişi siz olsanızda bilgiler farklı olduğu için Instagram bunu tehlike olarak algılayabilir.

Bu yüzden Instagram’a giriş yaparken ‘Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol‘ hatasına takılıp kalırsanız bunun nedeni VPN olabilir.

#4. Hesabınızı geri almak için Instagram formlarını manuel olarak gönderin

Hiçbir şey işinize yaramassa ve hesabınıza giriş yapamıyorsanız, aşağıda belirtilen tüm formları doldurup göndererek Instagram destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Bu formları birden çok kez doldurup göndermeyi deneyin; umarız Instagram ekibi sizinle iletişime geçer ve sonunda hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Yukarıdaki formlardan hepsini tek tek deneyip Instagram’a ulaşmaya çalışabilirsiniz. Elbet bir şekilde bütün formlara olmasa bile birine döneceklerini umuyoruz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER