Instagram hesabım çalındı, son günlerde en çok konuşulan konuların başında gelmektedir. Videolarımızın, resimlerimizin, mesajlarımızın başkalarının eline geçmesi kötü bir durum ki, hesaba ne olacağı ise belirsiz artık çalan kişinin insiyatifinde, en kötü sonucu ise ya hesap silinebiliyor yada resim, video gibi içerikleriniz kaybolabiliyor. Detaylarına bakalım.

Instagram dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında geldiği için, birçok kişinin iştahını kabartıyor ve bu yüzden de takipçi sayısı yüksek olan hesaplara göz dikiyorlar, hatta ünlülerin instagram hesaplarını dahi çalabiliyorlar. Peki, instagram hesabı çalınan biri ne yapmalı ve instagram hesabını geri almak için hangi yola başvurmalı, birlikte bakalım.

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Alabilirim?

instagram hesabım çalındı

Instagram hesabını nasıl geri alabilirsiniz, aşağıda genel yönleri ile anlattık, adımları takip edelim ve aynısını yapmaya çalışalım.

 • İlk olarak instagram uygulamasının ana sayfasına yani oturum açtığınız ekrana gelin.

instagram hesabım çalındı

 • Giriş Yap, altında bulunan Giriş yapmak için yardım al kısmına tıklayın.
 • Karşımıza çıkacak olan ekrana e-posta adresinizi giriniz, tabi e-postanızı bilmiyorsanız telefon numaranızı da girebilirsiniz. Kullanıcı adınızı da girebilirsiniz ama büyük ihtimalle değiştirilmiş olabilir.

instagram hesabım çalındı

 • Yukarıdaki işlemi yapıp ileri dediğiniz takdirde karşınıza farklı seçenekler gelecektir. Whatsapp ile gönder, E posta gönder, Facebook ile giriş yap gibi bunlardan birini seçmeniz gerekmektedir.
 • Eğer bunlardan bir sonuç elde edemezseniz altta bulunan Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine tıklayın.

instagram hesabım çalındı

Burada daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine tıkladıktan sonra, Instagram sizden kimlik bilgileriniz isteyecek, bu bilgileri doldurup göndermeniz gerekmektedir.

instagram hesabım çalındı

Intagram’ın size göndermiş olduğu bilgileri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp tekrar Instagram’a göndermeniz gerekmektedir.

Email üzerinden size kod gönderecektir; kodu, adınızı ve kullanıcı adınızı boş kağıda el yazısı ile yazmanız gerecek, ardından kağıdı tutan 2 eliniz ve yüzünüz tamamı ile çıkmalıdır. Resim çok net olmalıdır. Son olarak da JPEG dosyası olarak tekrar email üzerinden Instagram’a gönderilmelidir.

Ayırca Instagram’a böyle resmi kodu, yüzü ve el gözükecek bir şekilde ayarladıktan sonra güzel bir açıklama yapıp email gönderirseniz en kısa zamandan size dönüş sağlayacaklardır.

# Arkadaşlar biz bizzat denedik ve hesabı geri aldık.

Örnek resim olarak;

instagram hesabi geri alma webhakim.com

Instagram’ a Direk Nasıl Ulaşırım? Instagram Hesabım Çalındı

instagram hesabım çalındı

Yukarıdaki işlemlerden herhangi bir sonuç elde edemediyseniz direk olarak buraya tıklayıp https://help.instagram.com/contact/151081798582137 Instagram Yardım merkezi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

instagram hesabim calindi nasil geri alabilirim webhakim

Bu şekilde direk olarak ulaşabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız şekilde kendinize ait bilgileri gönderirseniz, instagram hesabınızı tekrar alabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Güvende Tutulur

İlk olarak yukarıda işlemler ile hesabınızı kurtardıysanız hayırlı olsun. Şimdi sizlere instagram hesabınızı nasıl daha fazla güvende tutabilirsiniz, onun adımlarını gösterelim.

1- İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

İki faktörlü kimlik doğrulaması yaptığınızda, instagram her giriş yaptığınızda bir defaya mahsus güvenlik kodu göndermektedir. Hesabınıza bu kodu girdikten giriş yapabilmektesiniz. İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif etmek için ise, Profile giriş yapın, Ayarlar kısmına gelin, Güvenlik kısmına basın ve İki faktörlü kimlik doğrulama deyip Başlama kısmına gidin.

2- Güçlü ve Uzun Şifreler Koyma

En önemli ayrıntılardan biridir aslında, güçlü şifreler için en azından içinde bir harf bir rakam bir sembol ve en azından 9 karakter uzunluğunda olsun. Bu şekilde hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

Instagram Beğeni Takipçi Arttırma Uygulamalarından ve Sitelerinden Uzak Durun

instagram begeni sitelerinden uzak duurn webhakim

Instagram beğeni ve takipçi arttırma uygulamalarından ve sitelerinden uzak durun, çünkü burada sizden kullanıcı adı ve şifrenizi istediği için resmen hesabı eliniz ile teslim etmiş oluyorsunuz artık hesap karşıdaki kişinin insiyatifine kalmış.

Genele baktığımızda bu işi yapan çoğu site kullanıcılarına gerekli hizmeti doğrudan sağlamaktadır, yalnız daha sonraları bilgileri toplayıp hesapları ele geçirebilmektedirler. Sonuç olarak da günümüzde instagram hesabım çalındı, instagram hesabımı çalındı nasıl geri alabilirim gibi sorular ortaya çıkmaktadır. Siz siz olun şifrenizi verecekseniz bile yüz düşünün öyle verin ve çeşitli araştırmalar yapın. Ayrıca bilmediğiniz bağlantıları da tıklamayın.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (11)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

İsmail 1 hafta önce

hesabımı nasıl geri ala bilirim

Hüseyin 2 hafta önce

Hesap kurtarma

Kenan 4 hafta önce

Hesabima erişemiyorum

Anonim 4 hafta önce

Hesabima erisemiyorum e posta ilede giris saglayamadim

Guney.01.56 1 ay önce

Instegrhesabımı Sildim geri allamiyorum

Sude 2 ay önce

Merhaba, benim hesabımın e-posta adresi değiştirilmiş ve sonu .xyz ile biten e-posta adresi ile değiştirilmiş. Benden güvenlik kodu istiyor ama hiç böyle bir e-posta adresini kullanmadım. sonu xyz ile biten Eposta hesabını nasıl açabilirim ya da hesabımı nasıl kurtarabilirim?

Mustafa ide 2 ay önce

Hesabımı geri almak istiyorsun hesabım başkasına geçti

  Mustafa İyitütüncü 2 ay önce

  Merhaba, hesabınız mı hacklendi?

   İkbal 1 ay önce

   Hesabım çalındı yardımcı olur musunuz

_Asil_beyy 3 ay önce

Benim hesabım başkasının eline geçti

Anonim 3 ay önce

Emin_çettin adlı Hesabım çalındı