Çin dev perakendecilik şirketlerinin olduğu ülkeler, bu bağlamda önemli bir pazarı da yönetmektedir. Öyleyse işte bizim de önerebileceğimiz online en iyi Çin alışveriş siteleri listemize başlayalım.

Çin Alışveriş Siteleri

Peki, online olarak Çin menşeli alışveriş sitelerinin hem daha ucuz olması hem de neredeyse hiçbir yerde bulunmayan stokları sunabiliyor olması sizi de cezbetmiyor mu?

Bu arada bir çok alışveriş siteleri listesine https://webhakim.com/alisveris-siteleri.html bakabilirsiniz.

1- Alibaba.com

alibaba

Çin alışveriş siteleri listemizde ilk sırada elbette Alibaba.com var. Dünya perakendecilik pastasının %60’ına yakınını Amazon.com ile birlikte yöneten bu güçlü online alışveriş mağazasının ne kadar güçlü olduğunu bilmiyorsanız, şöyle bir benzetme yapabiliriz.

Türkiye ekonomisi kadar güçlü bir ticari gücü olduğunu söylesek veya Dünya’daki 89 ülkeden daha zengin olduğunu söylesek aklınızda, bu güçlü devin gücü biraz canlandı mı acaba? Her neyse!

Alibaba.com, Dünya’nın en fazla online mağazası olan site. Bu site aynı zamanda en geniş ürün yelpazesine sahip.

Aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm satılabilir ürünleri buradan kolaylıkla bulabilirsiniz.

Amazon.com’un geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına resmi girişi yapması ile birlikte, Alibaba.com da bu yönde bir niyet mektubu sunmuştu ama resmi bir adım yok.

Bu adımın atılması ile birlikte, artık geç süren teslim süreleri de oldukça kısalacak ve aynı zamanda fiyatta da oldukça düşük olan ücretler, bir miktar daha azalacak.

2- Tiptrans.com

Çin’in en güçlü alanlarından olan online alışveriş mağazasının bir diğer önemli aktörü de hiç kuşkusuz tiptrans.com.

Bu şirketin resmi merkezi Hong Kong’tan yönetiliyor.

Kadın, çocuk, erkek giyim ve aksesuarı ile ayakkabı ve çanta gibi onlarca kategorinin yanı sıra makyaj ve aksesuar gibi kategorilerde de sipariş verebilirsiniz.

Alibaba.com kadar güçlü ağı olmasa da, Türkiye için ideal gönderim sürelerinde eşyalarınızı adresinize kadar göndermektedirler. Fiyat olarak da gayet ideal bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Ülkemizde herhangi bir girişimleri bulunmamaktadır. Sadece Çin üzerinden limana yüklenen siparişleriniz gönderilmektedir.

3- Gearbest.com

Daha çok elektronik eşya ve aksesuarlarının sunulduğu gearbest.com, gerçekten de çok mükemmel bir online web sitesi.

Kadın ve güzellikten tutun da ev aletlerine, bilgisayar ve telefondan tutun da ev ve bahçe işlerine değin hemen hemen her kategoride bu web siteden online alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ülkemizde Koçtaş ve Tekzen gibi fiziki alışveriş merkezlerine çok benzer bir online mağazacılık anlayışına sahip olan bu web sitede normal fiyat aralıklarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.

Bununla birlikte, ülkemizde de iştirakleri bulunan bu web siteden yapacağınız alışverişler, çok kısa sürede size teslim edilmektedir.

Gearbest.com’un en büyük artılarından biri de Avrupa merkezli Çin’li bir dev olmasından dolayı, yeni çıkan ürünlerin Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de satışa sunulması durumudur.

Bu da özellikle elektronik eşya ve moda gibi kategorileri takip etmek için çok büyük bir avantaj olarak görülebilir.

4- Tvc-mall.com

Özellikle yeni nesil akıllı cihazları Dünya piyasasına sunan Çin, bu alanda ülkemizde bazı ihtiyaçları karşılamakta zorlanmaktaydı. Xaomi, Zenfone, Redmi gibi akıllı telefonların en çok tercih edilen kaliteli modellerini piyasada bulmak zor ve hatta kimi zaman imkansız hale gelebilmekteydi.

İşte bu aşamada Tvc-mall.com, diğer birçok kategorinin yanı sıra en güçlü olan ve bizim de bu listeye almamıza neden olan akıllı telefon ve bilgisayar kategorilerinde ihtiyacınız olanları size sunacak.

Bu web siteden online alışveriş yapmak hem güvenli hem de güvenilir ve bir de koruma anlamında gerçekten de üst düzey performans almanızı sağlayacaktır. Önerebileceğimiz bu web siteden diğer ürünler ise, sportif kıyafetler ve aksesuarlar da var.

5- Chinavasion.com

en iyi çin alışveriş siteleri

Çin’in akıllı telefon, bilgisayar, giyilebilir teknoloji, araba aksesuarları, ev eşyaları ve beyaz eşya online platformlarından olan Chinavasion.com, gerçekten de harika bir web site ve bu listemize girmeyi fazlası ile hak ediyor.

Özellikle, ülkemizde yan sanayisi olmayan araba araç ve gereçlerini bu web site üzerinden kolaylıkla bulabilir, sipariş verebilir ve satın alabilirsiniz.

Bununla birlikte sipariş süreleri de oldukça kısa denilebilir. Normal bir Çin perakende mağazası hızında online alışveriş yapabilmeniz mümkün.

Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden sipariş vererek ürününüzü satın alabilirsiniz.

Kapıda ödeme seçeneği olmayan bu web siteden kredi kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz. Ürün fiyat listeleri, dolar cinsinden olduğu için hesaplarınızı buna göre yapmanızda fayda var.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER