Discord bot ekleme ile özelleştirme yapabilir, eklemek istediğiniz özellikleri kolayca ekleyebilirsiniz. Bu yazımızda en kolay şekilde işlem nasıl yapılır birlikte bakalım.

Discord, oyuncular için ücretsiz sohbet servisidir. Çok popülerdir ve dünya çapında binlerce oyuncu tarafından kullanılıyor. Uygulamanın kullanımı ve Discord’daki sunucuları yönetmek de oldukça kolaydır.

Uygulamanın kendisi oldukça iyi olsa da, daha fazla özellik eklemek de mümkün. Sonuçta, herkes Discord’u aynı şekilde kullanmak istemez. Discord sunucunuzu beğeninize göre özelleştirmeniz ve istediğiniz özellikleri eklemeniz için discord bot ekleme işlemine izin verir. Bu yazımızda Discord sunucunuza bot eklemeniz için neler yapabileceğinizi aktaracağız.

Not: Bir sunucuya bot eklemek, botu eklediğiniz sunucuda “Sunucuyu Yönet” izinlerine sahip olmanızı gerektirir.

Videolu Anlatım

Discord Bot Ekleme Nasıl Yapılır ?

Bir Discord sunucusunda bot eklemek oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken, bir tarayıcıda Discord hesabınıza giriş yapmak ve ilgili adımları takip etmek. Discord sunucunuza eklemek istediğiniz botlara zaten sahip olduğunuzu varsayıyorum. Discord sunucunuz için bot arıyorsanız, sunucunuza ekleyebileceğiniz en iyi botları Carbonitex isimli web sitesiden veya resmi olmayan Discord Bots web sitesinden yardım alabilirsiniz. Sunucunuza eklemek istediğiniz botlara sahip olduğunuzda, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  1. Discord uygulaması web sitesine gidin burayı tıklayarak gidebilirsiniz. Discord hesabınıza giriş yapın. Bot eklemek istediğiniz sunucuda “ Yönetici ” izinlerine sahip olduğunuzdan emin olun.
  2. Carbonitex web sitesinde “ Add bot to server ” yazan düğmeye tıklayın. Discord Bots web sitesinden bir bot ekliyorsanız, “ Invite ” yazan düğmeyi tıklayın.discord bot
  3. Bir yetkilendirme ekranına yönlendirileceksiniz. Burada, “Bir sunucuya bot ekle” açılan menüsüne tıklayın ve botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçin.discord bot ekleme
  4. Authorize” yazan düğmeye tıklayın. Bunu yaptıktan sonra, bot sunucunuza eklenir ve sunucunuzun kenar çubuğunda görünür hale gelir.

İşte bu kadar! Adımları eksiksiz gerçekleştirdiyseniz, Discord sunucunuza başarılı bir şekilde bot eklemiş oldunuz.

Not: GitHub’da birçok Discord botu da barındırılmaktadır. Her botun bilgilendirme klavuzunda servera nasıl ekleneceğine dair direktifler bulunmaktadır. Yöntemler bottan bota farklılık gösterdiği için, bir makalede bunların tümünü anlatabilmek mümkün değildir.

Bir Discord Sunucusuna Kolayca Bot Ekleme

Artık bir Discord sunucusuna nasıl bot ekleyebileceğinizi biliyorsunuz ve sunucunuzu faydalı bulduğunuz harika botlarla geliştirebilirsiniz. Gayet kolay bir işlem. Discord için bir sürü bot var ve bu yazıda bahsettiğim web sitelerine bakıp, en iyi olanları bulabilirsiniz. Bot ekleme konusunda sorun yaşarsanız yorum yaparak size yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!