Discord nedir nasıl kullanılır? Online oyuncular için iletişim kurmak en önemli gereksinimlerden biridir. Hızlı hareket etmek, ortak ilerlemek ve özellikle savaş durumlarında iletişim kurarak savaşmak daha etkili olmaktadır.

Bunu karşılayan, en iyi ve en çok kullanılan oyun içi sesli iletişim uygulamasına Discord denir.

Takım savaşları için olan oyunlarda sesli iletişim daha etkili bir uygulamadır.

League Of Legends, Cs Go gibi oyunlarda iletişim kurmak için uygulamalar kullanılmakta.

Discord resmi sitesinde Skype ve Teamspeak’e karşı kurulan bir uygulama olduğunu belirtmektedir.

Discord Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz olarak kanalınızı açarak diğer oyuncu arkadaşlarınızla iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı İOS ve Android cihazlarınıza yükleyerek kullanabilirsiniz.

Öncelikle resmi sitesinden ücretsiz üye olmanız gerekmektedir. https://discordapp.com/login?redirect_to=%2F

Discord’u bilgisayarınıza resmi sitesinin ana sayfasından indirin. https://discordapp.com/ Uygulamayı kurup, çalıştırdıktan sonra giriş yapın. Sol tarafta arkadaşlarınızı ekleyebilir, ekli olan arkadaşlarınızı görebilirsiniz.

Arkadaşlarınızın diğer sol tarafındaki bölümde ise sunucu açabilir veya herhangi bir arkadaşınızın sunucusuna davet ile katılabilirsiniz. Ok işareti ile gösterilen kısımda + kısmına basarak açabilir ve katılabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın yanında bulunan mikron ve hoparlör ayarlarını yapabilirsiniz. Ayrıca diğer ayarları yapmak için Kullanıcı Ayarları kısmına tıklayarak yapabilirsiniz.

Ayarlar kısmına tıkladığınızda karşınıza böyle bir panel açılacaktır. Bu kısımda bütün ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Bağlantı kısmından hesaplarınızı hesabınıza bağlayabilirsiniz. Ayrıca oynadığınız oyunu açtıktan sonra Oyunlar kısmından oyununuzu ekleyebilirsiniz.

Discord Ayarlar Paneli

Discord nedir, nasıl kullanılır öğrendiğinize göre kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca müzik botu gibi özellikler eklemek isterseniz kanalınıza, discord bot ekleme makalemize bakabilirsiniz. İyi Oyunlar!

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER