Değerli arkadaşlar bilindiği üzere EBA üzerinden canlı dersler işlenmektedir. Tabi bu dersleri işlerken bazı hatalar olabilmektedir.

Bunlardan biri olan EBA canlı ders msvcp140.dll hatası çözümü için elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

EBA Canlı Ders msvcp140.dll Hatası Çözümü

EBA Canlı Ders msvcp140.dll Hatası Çözümü

EBA canlı ders hatasında bazı problemler ile karşılaşabiliyor. Bu noktada sizlere yardımcı olmaya elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Hadi bakalım.

1- İlk olarak burayı tıklayın ve dosyayı indirin.

2- Daha sonra Onar kısmına tıklayın.

3- EBA’yı yeniden kapatıp açın ve sorun çözülmüş olacaktır.

Diğer yandan ise MSVCP140.DLL Sorunu İçin: https://www.microsoft.com/tr-TR/download/details.aspx?id=48145 bu programı kurarak ve EBA’yı yeniden başlatarak sorunu çözebilirsiniz.

İşletim sisteminiz 64 bit ise vcruntime140.dll dosyasını indirin. İndirdiğiniz .dll dosyasını C:/Windows/System32 ve C:/Windows/SysWOW64 klasörlerinin ikisine de kopyalayın. Dosya var uyarısına Hedefteki dosyayı değiştir ile dosyayı kaydedin.

İşletim sisteminiz 32 bit ise vcruntime140.dll dosyasını indirin. İndirdiğiniz .dll dosyasını C:/Windows/System32 klasörüne kopyalayın. Hedefteki dosyayı değiştir deyip kaydedin.

EBA Canlı Ders msvcp140.dll Hatası Çözümü 2.Yöntem

Arkadaşlar EBA canlı ders hatasında sizlere 2.yolu göstereceğiz.

1- Antivirüs programlarını kapatın

EBA programını kurarken antivirüs açık ise EBA programını kaldırıp antivirüsü devre dışı bırakıp yeniden kurmanız gerekmektedir.

2- EBA programını kaldırıp tekrar yüklemek

Masaüstü/denetim masası/program ekle kaldır kısmından EBA uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyin. EBA canlı dersi kurun ve tekrar girmeyi deneyin.

3- Güvenlik Duvarı

İlk olarak Denetim masasından sistem ve güvenlik, oradan da Windows Güvenlik Duvarı denetle kısmına girin.

EBA çalışıyorken sol tarafta bulunan yerde Windows güvenlik duvarı denetle kısmını devre dışı bırak kısmına tıklayın. EBA’yı yeniden açmayı deneyin.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER