Bazı insanlar, video oyunlarını yalnız başına oynamak ve internete ihtiyaç duymadan bu normal oyunlarla vakit geçirmek ister. Dahası hiç kimse ile etkileşime girmeden tek başlarına bu oyunları oynamak ve oyunun sonunu getirmek ister. Bununla birlikte, çoğu kimse ise rekabeti sever ve video oyunlarını online oynamayı daha çok tercih eder. Bunda ki en büyük neden ise; takım oyunlarından daha fazla zevk almaları ve dolayısı ile rekabet ortamından daha fazla haz almalarıdır. Şimdi en çok oynanan oyunlar listesine bir göz atalım.

En Çok Oynanan Oyunlar 

Oyun sektöründeki bazı oyunlar, milyonların üzerinde hedef kitleye ulaşabilmektedir. Bunu başarabilen 6 mükemmel oyunu aşağıda sizler için derledik. Milyonlarca oyun severi peşinden koşturan bu muhteşem oyunlara gelin birlikte bir göz atalım:

6- Counter Strike: Global Offensive

 

en çok oynanan oyunlar

Steam’de en çok oynanan ikinci oyun ve dördüncü en popüler MMO oyunu olan Counter Strike: Global Offensive, listedeki en yeni oyunların başında gelmektedir. Counter Strike ailesindeki dördüncü oyun, 2012’de piyasaya çıktı ve 12 milyonun üzerinde satış rakamıyla bu yılın en iyi MMO’su oldu. Ancak, oyun iki yıl öncesine kadar gerçekten de popülerlik sağlamakta zorlanmıştı. Fakat bugüne gelindiğinde, yaklaşık 3 milyon aktif kullanıcı sayısı ile yaklaşık 250 milyon saatlik bir oynanma rakamına sahip olması, oyunun günümüzde ne kadar popüler olduğunu göstermektedir.

İlgili Makale : Pubg, csgo ve lol için en iyi oyun nickleri 2018 sıralamasını sizler için derledik.

Counter-Strike: Global Offensive, Hidden Path Entertainment ve Valve Corporation tarafından geliştirilen bir çevrimiçi first-person (tek şahıslı) nişancı oyunudur. Oyunu oynamak istiyorsanız, Steam’den burayı tıklayarak satın alabilirsiniz.

5- World of Warcraft

en çok oynanan oyunlar

Geçtiğimiz yıl, World of Warcraft takipçilerinin % 40’ından fazlasını kaybetti, ancak en çok oynanan listede en çok talep edilen üçüncü oyun olmayı halen sürdürmektedir.  World of Warcraft, bu ay oyuncularında hafif bir artış gördü, büyük ihtimalle Blizzard’ın yeni Overwatch oyununun (ki oynamaktan son derece heyecan duyacaksınız) piyasaya çıkması buna neden olan en önemli olaydır. Şu anda WoW, her ay yaklaşık 5,5 milyon oyuncuya sahip, popüler bir oyun konumunda…

World of Warcraft, Warcraft gezegeninde yaşanan, savaş ve macera başta olmak üzere fantastik ve bilim kurgu gibi birçok alanla ilişkilendirilebilecek oyun türüne sahip, Warcraft serisinin 4. oyunudur. Oyun ilk olarak 2004’te Orcs & Humans: 1994 oyunu olarak görücüye çıkmıştı ve aradan geçen 13 senede oyun listelerini alt üst etmeyi başardı. Son yıllarda birkaç kez listelerin en üst basamaklarını test etse de, bazı devasa birkaç oyunun önüne geçmeyi başaramadı.  Kişisel favori oyunlarımdan birini oynamak istiyorsanız, burayı tıklayarak web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

4- Dota 2

en çok oynanan oyunlar

Dota 2, Blizzard’ın bu alandaki hakimiyetini son 2 yılda tepetaklak etti ve online oyun devini adeta ezdi biçti. Çünkü bu oyun hali hazırda en çok oynanan oyunlar arasında en üst sıralarda. Ve an itibari ile günlük 1 milyonun üzerinde online oyuncu ile WoW’un 2 katı popülariteye sahiptir. 15 milyon resmi kullanıcı ile bu alanda ne kadar popüler olduğunu kanıtlamaktadır.

Dota 2, adından da anlaşılacağı üzere, Valve tarafından yaratılan Dota serisinin ikinci oyunu. eSports’da (Anlık canlı video paylaşım ve izleme sitesi), birçok oyun tutkunu, Dota 2 oyun deneyimlerini paylaşmaktadır. Çok ayrı bir oyun dünyası haline gelen eSports’da binlerce Dota 2 bölüm ve part videolarını izleyerek, deneyimlerinizi ilerletebilirsiniz.

3- Overwatch

en çok oynanan oyunlar

Bu listeye yeni eklenen Overwatch, 20 milyon benzersiz kayıtlı oyuncu (önemli ayrım, 20 milyon oyuncu, 20 milyon kopya satım anlamına gelmemektedir ve direkt oyunun kendi alıcılarından bahsedilmektedir.) ile bu alanda ki en çok oynanan oyunlar sıralaması güvence altına almıştır. Bu yılın başlarında piyasaya çıktığı andan itibaren, Overwatch ilgi gören bir oyun haline geldi ve açıkça Blizzard için büyük bir (ve gereken) kazanç sağladı. Oyuna aşina olmayanlarınız için, Overwatch, benzersiz, yaratıcı karakterlere sahip ve diğer oyunların aksine sanatsal bir macera fantastik türü sayılan bir oyundur.

Eğer halen Dünya’da ki en çok oynanan oyunlar MMO oyunlarından biri olan bu oyunu oynamıyorsanız, size bir hatırlatma: Neden olmasın!

2- Hearthstone

en çok oynanan oyunlar

Başka bir Blizzard oyunu daha bu listede! Ve 30 milyon oyuncuyla Overwatch’ı arkasına alan bir oyundan bahsediyoruz. Hearthstone geçtiğimiz ay 50 milyondan fazla oyuncuya sahipti, bu da oyunun, yukarıda bahsedilen oyunlardan daha fazla bir kitleye sahip olduğunu açıkça göstermektedir. Listemizde İkinci sırada olmasına rağmen, Hearthstone aslında eSports dünyasında izlenecek en popüler oyundur ve bu ayrıcalığa sahip olduğu için, Hearthstone rakipleri eSports turnuvalarında oynamak için diğer oyunlardan daha fazla para ödemeyi taahhüt eder.

Hearthstone ,sadece iki yıl önce Blizzard tarafından görücüye çıkarıldı ve oyun severle buluşturuldu. Buna rağmen mükemmel bir popülerlik kazandı.

1- League of Legends

en çok oynanan oyunlar

League of Legends, 2012 yılından bu yana çevrimiçi oyun pazarının tek hakimi oldu. 5 yıl önce, daha yoğun olarak oynanan bu popüler oyun, günde yaklaşık 12 milyon kişiye ve her ay yaklaşık 32 milyon anlık oyuncuya sahipti. Oyun şimdi ayda 100 milyondan fazla oyuncuyla büyümüş ve bir milyardan fazla saat oynanmış devasa bir oyun. Evinizde oynayabileceğiniz sürükleyici ve harika bir oyun olan League of Legends ile mükemmel anlar yaşayacaksınız. Tabii ki abartmamak kaydıyla…

League of Legends, Riot Games tarafından geliştirildi ve 2009 yılında piyasaya sunuldu. Günümüzde ki en büyük çevrimiçi oyununa katılmak isterseniz buraya tıklayın.

Peki bütün bunlar ne anlama geliyor?

Blizzard ve Valve gerçekten ne yaptıklarını biliyor. Eminim ikisi de en üst sırada yer almaya devam edecek ama diğer 6’nın 3’ünün farklı firmalar tarafından yaratıldığı göz önüne alındığında, bu alanda dişli rakiplerinin olduğunu da bildikleri tartışmasız bir gerçek. WoW’nun yıllar boyunca yaşadığı önemli oyuncu kaybına rağmen, hala ilk beşe girmesi bu anlamda tesadüf olmadığını göstermektedir. Blizzard, Overwatch’ın ilk üçte yer aldığından mutlu olmalı; çünkü oyun gelecekte Activision Blizzard için umut vaat eden bir oyun olmaya devam edecektir. Oynanacak yeni bir MMO arıyordunuz ve hali hazırda 6 mükemmel seçeneğe sahipsiniz. Umarım zevkli ve eğlenceli oyun deneyimleri yaşarsınız. Ama kontrolü elden bırakmayınız ve süre kontrolünü doğru planladığınızdan emin olunuz.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Xire 10 ay önce

Roblox yok eder ortalığı mk

deniz 1 sene önce

Black desert online wow u döver