Dünya’nın en çok oynanan oyunu 2023 yılı dünyasında oyuncuların iştahını kabartmaktadır. Dünya genelinde online olarak yaklaşık 1 milyara yakın oyuncular bulunmaktadır.

Offline olarak ise yine yaklaşık bu kadar bir rakam söz konusudur. Küçükten büyüğe dünya genelinde oyunlar bir çok kişiyi cezbetmektedir.

Oyuncuların yeter ki ilgisini çeksin ortalama 3 saat oyunu oynamaktadır. Tabi bir de online oyun olunca demeyin gitsin, zamanın nasıl aktığını hissetmemektedirler.

Bizde buradan yola çıkarak sizlere en çok oyuncusu olan oyunlar listesini çıkarttık, en çok oynanan  mobil oyunundan tutanda, dünyada en çok oynanan oyunlara kadar hepsini derledik topladık, umarız keyifli vakit geçirirsiniz.

En Çok Oynanan Oyunlar 2023

en çok oynanan oyunlar

Dünyada en çok oynanan oyunları sizler için araştırdık, bunları içinde şaşıracağız oyunlarda olabilir ama genelde her 3 kişiden 1 kişinin oynadığı oyunlar bulunmaktadır. Hadi bitirelim şu işi, pardon aklım CS Go’ya gitti.

1- PUBG ( PlayerUnknown’s Battlegrounds)

 • PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilen oyundur.
 • Kaldıran işletim sistemleri; Android, iOS, XBOX, PC
 • Anlık oynayan oyuncular; 60 milyondan fazla oyuncu çevrim içi oynamaktadır.
 • İlk piyasaya sürüldüğü yıl 2017.

en çok oynanan oyunlar

Şu ana kadar 2019 yılında en çok oynanan oyunların başını çekmektedir. Bu oyun dengeleri alt üst etti, bir çok popüler oyunu koltuğundan etti.

PUBG’nin geçmişi H1Z1 dayanmaktadır. Ama dünyada patlamayı PUBG yaptı. Oyunun temel amacı hayatta kalmak, 100 oyuncu ile başlayan oyun 1 kişinin hayatta kalması ile sonuçlanıyor, uçaktan paraşütle istediğiniz  bölgeye atlıyorsunuz, ister saklanıp oyun sonuna kadar bekleyin, isterseniz hızlıca silah bulun diğer oyuncular ile savaşmaya başlayın.

Tabiki oyunun başlangıcında Pubg sizden bir nick girmenizi istiyor. Eğer sizde kendinize uygun bir nick arıyorsanız oyun nickleri makalemiz size rehber olacaktır.

2- FORTNITE BATTLE ROYALE

 • FORTNITE, Epic Games tarafından geliştirilmiştir.
 • Kaldıran işletim sistemleri; iOS, XBOX, PC, Android.
 • Online olarak oynayan oyuncular yaklaşık olarak 40 milyon.
 • Piyasaya çıkış tarihi 2017 yılıdır.

en çok oynanan oyunlar

2017 yılında piyasa çıkış yapan oyun inanılmaz derecede yükseldi ve çok büyük çıkış yakaladı. PUBG’nin biraz gerisinde kalsada yine küçümsenmeyecek derecede online oyuncusu bulunmaktadır.

Takım arkadaşların ile oyunu oynayabilir, düşmanlar ile savaşabilir ve oyunu kazanabilirsiniz. Oyun çok zevkli diyebilirim.

3- APEX LEGENDS

 • Apex Legends Respawn Entartainment tarafından geliştirilmiştir.
 • Kaldıran işletim sistemleri; Microsoft Windows, XBOX, Playstation 4
 • Online oynayan oyuncular Ayda 50 milyon online oyuncu
 • Piyasaya çıkış tarihi 2019 yılıdıdır.

en çok oynanan oyunlar

İlk piyasaya çıktığı anda PUBG ve FORTNITE benzeri dendi, haberlerde sosyal medyada tartışıldı ama kendine has özellikleri ile şimdiden en çok oynanan online oyunlar listesine girdi. Takım arkadaşların ile diğer takım düşmanlara karşı adada savaşıyorsunuz. Kaynakları silahları kurtarmaya çalışıyorsunuz. Daha fazla oyuncusu bulunan oyunu kazanıyor. Oyun şimdiden en iyi süper kahramanlı video oyunları arasında yerini aldı.

4- LEAUGE OF LEGENDS (LOL)

 • LOL, Riot Games tarafından geliştirilmiştir.
 • Kaldıran işletim sistemleri; Android, XBOX, PC, iOS
 • Anlık online oyuncu sayısı 27 milyon oyuncu.
 • Piyasaya çıkış tarihi 2009 yılıdır.

en çok oynanan oyunlar

Oyun tam bir strateji oyunu, normal sıradan bir oyun olarak dursada, aslında öyle değildir, E-Sport da en önde gelen oyunlardan olan LoL strateji oyunlarının başını çekiyor, taktik becerileri yüksek olanların oyunudur.

Savaş alanında takım arkadaşlarınız ile birlikte hareket ettiğiniz anda düşmanların kulesini yavaş yavaş alıp en sonda da düşmanın Base gelip kulesini alıp savaşı kazanıyorsunuz.

5- COUNTER STRIKE GLOBAL OFFANSIVE

 • CS GLOBAL OFFANSIVE, Valve Corporation tarafından geliştirilmiştir.
 • Kaldıran işletim sistemleri; Linux, Windows, XBOX 360, iOS, Playstation 3
 • Online oyuncu sayısı 32 milyondur.
 • İlk çıkış tarihi 2014 yılıdır.

en çok oynanan oyunlar

Oyun aslında kendini sürekli güncelleyerek 2019 yılına kadar geldi. Bildiğiniz gibi teröristler bomba kurmaya çalışır anti teröristler ise kurdurmamaya çalışır, kurarlarsa bombayı çözmeye çalışırlar. Ne kadar çok oynayıp oyun kazanırsanız, rank kasar rütbe atlarsınız.

6- HEARTSTONE

 • Heartstone Blizzard Entartainment tarafından geliştirilmiştir.
 • Kaldırabilir işletim sistemleri; iOS, Pc, Android, XBOX.
 • Online oyuncu saysısı 29 milyon.
 • Çıkış tarihi 2012 yılıdır.

en çok oynanan online oyunlar

Bu oyun ilk çıktığında küçük bir projeydi ama daha sonraları oyun tutuldukça inanılmaz bir boyut kazandı. Bu oyun farklı evrelerden ve destelerden güç toplamaktadır. Kartların her biri, oyunu kazanmak için rakibin gücünü azaltmaktadır.

7- MINECRAFT

 • Minecraft Mojang tarafından geliştirilmiştir.
 • Kaldırabilir işletim sistemleri; Mac OS, Linux, Windows
 • Online oyuncu sayısı 91 milyondur.
 • Piyasaya çıktığı 2011 yılıdır.

en çok oynanan online oyunlar

Minecraft her yıl üstüne koya koya gitti ve güncellikten yana bir şey kaybetmedi. Oyunun bir çok modu bulunmaktadır.

Bina yapabilir, farklı şeyler ve nesneler inşa edebilirsiniz. Hiç bir kısıtlama yoktur, istediğiniz şekilde oyunda takılabilirsiniz. Seyirci modu, macera modu ve survival modu gibi versiyonları bulunmaktadır.

8- DOTA 2

 • Dota 2 Volve Corporation tarafından geliştirilmiştir.
 • Kaldıran işletim sistemleri; Linux, Mac OS, Windows
 • Online oyuncu sayısı 5 milyondur.
 • Piyasaya çıkış tarihi 2015 yılıdır.

en çok oynanan online oyunlar

Şirket oyun için büyük yatırımlar yaptı. Çok oyunculu modda oynanmaktadır. Üretim kalitesi olarak göz doldurmaktadır. DOTA 2, dünya genelinde turnuvalarda oynanan oyunların başında gelmektedir.

9-  THe DIVISION 2 

 • The division 2 Massieve Entartiement tarafından geliştirilmiştir.
 • Kaldıran işletim sistemleri; Playstation 4, Windows, XBOX one
 • Online olarak 63.816 konsol oyunu satıldı.
 • İlk çıkış tarihi 2019 yılıdır.

en çok oynanan online oyunlar

Oyun 3.şahısa göre ayarlı olup hayatta kalanlar ve kötü niyetli gruplar arasındaki çatışmalara göre oynanmaktadır. Oyuncular hedeflerini tamamlamak için iş birliği yapmak zorunda olmaktadır.

10- SPLATOON 2

 • Splatoon 2 Nintendo tarafından geliştirilmiştir.
 • Kaldırabilir Wii U
 • 5 milyon online oyuncusu sayısına ulaşmıştır.
 • Piyasaya çıkış tarihi 2015 yılıdır.

en çok oynanan online oyunlar

Splatoon 2, 3.şahıs tarafından kontrol edilerek oynanmaktadır. Mürekkep ile ekranda oynanmaktadır. Hızlı geçişler yaptığınız takdirde oyun çok daha zevkli hale gelmektedir.

Not: Bu listedekiler ayrıca anlık olarak en çok oynanan oyunlar arasına da girmektedir.

Türkiye’de En Çok Oynanan Online Oyunlar

Türkiye’de de bilindiği gibi oyun tutkunları bulunmaktadır. Günümüz de de bir çok oyun piyasa çıkmakta ve oyuncuların iştahını kabartmamaktadır. Bizde sizler için Türkiye’de en çok oynanan oyunları araştırdık.

1- PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

en çok oynanan online oyunlar

Oyunun çıktığı günden bu yana hızla yükselen grafiği ile dünyada en çok oynanan oyunlar listesinin başına oturdu. Türkiye’de de en çok oynanan oyunlar listesinin başını çekmektedir.

2- LEAUGE OF LEGENDS (LOL)

en çok oynanan online oyunlar

E- spor merkezlerinin vazgeçilmez ismi olan LOL, Türkiye’de de adından söz ettirmektedir. Dünya çapında turnuvalarda oynanan oyun tam bir taktik savaşlarıdır.

3- MINECRAFT

en çok oynanan online oyunlar

Oyun farklı versiyonları ve modları ile oyuncuları cezbetmektedir. Oyunda istediğiniz şekilde binalar inşa edebilmektesiniz.

4- FORTNITE BATTLE ROYAL

en çok oynanan online oyunlar

PUBG çıktıktan sonra biraz düşüş kaybetsede yine de en çok oynanan oyunlar arasında bulunmaktadır. Tam bir savaş oyunu olan fortnite görsel efektler ile oyuncuları da coşturmaktadır.

5- COUNTER STRIKE GLOBAL OFFANSIVE

en çok oynanan online oyunlar

Geçmişten günümüze var olan Cs aslında kendinden ödün vermeden yoluna devam etmektedir. Yalnız piyasaya çıkan yeni oyunlar liderliğinden etsede, yine de bu denli efsane bir oyun günümüzde liderliğe oynamaya devam etmektedir.

6- ZULA

en çok oynanan online oyunlar

Zula bilindiği gibi Türk yapımıdır ve oyuncusu gittikçede arttmaktadır. Hafif CS’yi andırsada yine de kendine özgü silahlar ve ekipmanları ile göz doldurmaktadır.

7- Grand Theft Auto V ( GTA 5)

en çok oynanan online oyunlar

Gta serinden olan Gta 5 her seferinde oyuncuları kendine çekmeyi başarıyor. İnanılmaz sahne efektleri ile gerçeği ayırt etmekte zorlanmaktasınız.

8-  WORLD OF TANKS

en çok oynanan online oyunlar

İlk çıktığından bu yana çıkışını hızla sürdüren oyun Türkiye’de de bir kitle yakaladı. Tam bir savaş oyunu olan world of Tanks Türkiye’de hızla oyuncusu artmaktadır.

9- OVERWATCH

en çok oynanan online oyunlar

Savaş oyunlarının başını çeken oyun Türkiye’de gittikçe yaygınlaşmaktadır.

10- CALL OF  DUTY: WWII

en çok oynanan online oyunlar

Savaş oyunlarda neredeyse ilk sırada olan oyun farklı oyunların çıkması ile yeri sarsılsada yine en çok oynanan oyunlar arasında yerini almaktadır.

 Not: Bu listedekiler ayrıca Steam da en çok oynanan oyunlar arasına girmektedir. Ayrıca online olarak en çok oynanan oyunlar arasındada bulunmaktadırlar.

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

Mobil oyunlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte kendini çok geliştirdi. Farklı şirketlerinde devreye girmesi ve devasa bütçelerin harcanması ile mobil oyunculara inanılmaz seçimler sunmaktadır. Türkiye’de en çok oynanan oyunlar olarak karşımıza çıkıyor.

Sizlerde mobil de oyun oynamayı seviyorsanız en çok oynanan mobil oyunlar kısmına bir göz atalım.

1- PUBG MOBİLE

en çok oynanan online oyunlar

İlk çıktığı günden bu yana oyun piyasasını alt üst eden Pubg Mobile bu hızını sürekli güncellemeler ile devam etmektedir.

Hemen hemen büyükten küçüğe herkesin telefonunda yüklü olan oyun kısa sürede telefonda en çok oynanan oyun liderliğini ele geçirmiş bulunmaktadır.

2- CALL OF DUTY MOBILE

en çok oynanan oyunlar

PUBG mobile piyasaya çıktıktan sonra hacmi gören call of duty kendisine rakip olarak gördüğü oyunun hemen mobile versiyonunu piyasa sürdü.

PUBG’den çok daha eski geçmişi bulunan Call Of Duty bunun avantajını kullanarak çok kısa süre için indirilmede milyonlara ulaştı.

3- CLASH ROYALE

en çok oynanan online oyunlar

Clash Royale oyun tam anlamıyla strateji oyunu, oyunda seçtiğiniz 8 kartı savaşta kullanıyorsunuz ve rakibinizin kulelerini yıkmaya çalışıyorsunuz. Sürekli güncellemeler ile kullanıcılarını kendine çekmektedir.

4- SKY FORCE RELOADED

en çok oynanan online oyunlar

İsminde de anlaşıldığı gibi uçak savaşları olan oyun rakibiniz patlatarak oyunu kazanmaya çalışıyorsunuz.

5-  NOVA LEGACY

en çok oynanan online oyunlar

İnanılmaz görsel efektleri ile kullanıcılarına benzersiz oyun deneyimi yaşatmaktadır. Aksiyon dolu oyun görsel şölen sunmaktadır.

6- VAINGLORY

en çok oynanan online oyunlar

iOS, Android ve PC için süper denilecek bir oyundur. Oyundaki görsel efektler ve yaptığınız stratejiler sizi oyuna çok daha bağımlı hale getirecektir.

7- ASPHALT 8: AIRBONE

en çok oynanan online oyunlar

Oyun araba yarışı severler için inanılmazdır. Offline olarak da oynayabileceğiniz oyunu hiç sıkılmadan oynayabilirsiniz. Turbo, nitro ve görsel efektleri sizlere gerçek oyun deneyimi yaşatacaktır.

8-  TEMPLE RUN

en çok oynanan online oyunlar

Temple Run sadece koşun, arkadanızdaki canavara yakalanmamak için sürekli koşmanız gerekmektedir. Zevkli ve bir o kadar da heyecanlı bir oyundur.

9- CANDY CRASH SAGA

en çok oynanan online oyunlar

Oyun sizlere şekerin yanında çok daha mantıklı düşünmenizi gerektirecek hamleler yaptırmaktadır.

10- FRUIT NINJA

en çok oynanan online oyunlar

Meyve severler için birebirdir. Canınız sıkıldığında sürekli takılabileceğiniz bir oyundur. Meyveler kesilmek için sizleri beklemektedir. Offline olarak en çok oynanan oyunlar arasına da girmektedir. Tabi genel olarak sıralamalar değişim göstermektedir.

Yorumlar (13)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 6 ay önce

Clash of clans hepsinin babasıdır

KaptanBlant 12 ay önce

Roblox hepsinin 10 katı

gjhsıdfygı 1 sene önce

lolünki 180 milyon anlık oyuncusu sayısı 27 milyon sıralamada 1. sırada olması lazımdı

Anonim 1 sene önce

free firede

  Mustafa 1 sene önce

  ᶠʳᵉᵉ ᶠⁱʳᵉᵈ͢͢͢ᵉ⸕

  🎬free fireᖙe

  ๖ۣۜfree firede

  fɹee fireᖙe🔯

  fℝee fιℝeᖙe

  fͥяeͣeͫ fire∂e⚔

  〖f𝓇͢͢͢ee firede〗

  f𝖗ee fi𝖗e͢͢͢de😅

  ░𝖋𝖗͢͢͢𝖊𝖊 𝖋𝖎𝖗𝖊𝖉𝖊

  free firede❥

  f𝕣ee fΐ𝕣eᖙe🏆

  𝓯ree ͢͢͢firede🐧

  『f𝔯ee fΐ𝔯ede』

  ⦅fℝєe fïℝeᖙe⦆

  𝒻𝓇𝑒𝑒 𝒻𝒾𝓇𝑒𝒹𝑒₡Ł𝒜҉𝒩҉

  ׺free f🅸redeº×

  ༺𝒻ree fireᖙe༻

  ❅free fιreᖙe❅

  free fired͢͢͢e

  íɑʍ꧁free fᎥreᖙe

  ◤ЯΣΣ ͢͢͢ЯΣΣ୧

  🐥free fᎥrede

  [fℝee fiℝede]

  ཌfree fᎥredeད

  fͥℝeͣeͫ firede♂

  ≪𝖋𝖗𝖊𝖊 𝖋𝖎𝖗𝖊𝖉𝖊≫

  íɑʍ♑fгee fᎥгed͢͢͢e

  fͥreͣeͫ fir͢͢͢ede

  😝free fireᖙe

  ׺free ͢͢͢firedeº×

  fr𝓮𝓮 fir𝓮͢͢͢de

  ୨fℝee fᎥℝeᖙe⪑

Anonim 1 sene önce

hay brawl starsınız içine edeyim cahil veletler sizi malmısınız yaa taş çatlasa 10 milyon kişi oynuyordur

Anonim 3 sene önce

yalan en cok oynanan brawl stars

Anonim 3 sene önce

brawl starsta çok oynanıyo

  Anonim 1 sene önce

  salak veletler brawl starsınıa ya bi yürüyün gidin cahil veletler

Tamer 4 sene önce

Aslında bu şekilde işleyen bir uygulama değil de mesela son 3 ayda hiç paylaşım yapmayan takipçileri gösteren bir uyhulama olsa. Böylece gerçek mi spam ya da virüs mü diye düşünmezdik.

Xire 4 sene önce

Roblox yok eder ortalığı mk

deniz 5 sene önce

Black desert online wow u döver

  Anonim 4 ay önce

  bişey derdimde deymez black deserd online wow un yanına yaklaşamaz wow u BLLİZARD yaptı blizard çok büyük bir oyun şirketi diablo 2 gibi bir sürü güzel oyunu var blizard activision diyosan call of duty shrek 2 gibi oyunlar var ama black desert online yeni çağımızın getirdiği bi oyun lafım yok ama wow ile karşılaştırılamaz wow un pre alpha versiyonu 2001 de kararlı sürümü ise 2004 de çıkmıştır bu zamana kadarda güncellemeler almaya devam ediyor tek eksiği 10 euro ya 1 aylık oynaman çoğu MMORPG oyunlarda zıplamak yok ve wow un hikaye geçmişi var bi hikayesi var yani rastgele hemen doğduğun gibi savaşmıyosun human larla orc lar niye savaşıyo bi hikayesi var yani böyle sonsuza dek yazabilirim bu karşılaştırmandan kendim utandım