PUBG tarzı oyunlar son yıllarda kullanıcıların en çok oynadığı oyunlar arasındadırlar. Sizde benzeri oyunları seviyorsanız ve yeni, aynı türde oyunları denemek istiyorsanız, size Battle Royale oyunlarının gerçek anlamını yansıtan oyunları sunuyoruz. Aşağıdaki listede Battle royale oyunlarının listesini bulabilirsiniz.

PUBG Benzeri Oyunlar Listesi

1. DayZ: Battle Royale

pubg tarzı oyunlar

Arma 2 için DayZ modu, aslında tüm battle royale türünü başlatan oyundur. PlayerUnknown’s Battlegrounds’un yaratıcısı, Arma 2 için DayZ olarak bilinen bu battle royale modunu geliştiren kişi oldu. Bu oyunda oyuncular, zombiler ile dolu uzak bir adadalar. Bu zombiler ile dolu adada diğer oyuncularla birlikte hayatta kalmayı deneyebilir ya da önünüze çıkan zombileri öldürmeye çalışabilirsin. Diğer battle royale oyunlarından küçük farklılıklar da var, ancak yine de DayZ, aslında her şeyin başladığı ve oyuncuların kendileri dışında adadaki kimseye asla güvenmemeyi öğrendikleri oyun.

İndirin: Tıkla

2. H1Z1: King of the Kill

pubg tarzı oyunlar

H1Z1: King of the Kill, PUBG oyununa benzeyen bir battle royale oyun moduyla birlikte gelen üçüncü kişi çok oyunculu atıcı /hayatta kalma oyunudur. Bu mod, darbeli bir aktif oyun alanı olan bir haritada rastgele bir spawn noktası olan diğer savaş royalı oyunlarıyla aynı oyun deneyimini sunar. H1Z1, iyileştirme ve diğer önemli araçları da içeren farklı ögeleri haritadan kaynaklar toplamak suretiyle oluşturmanıza olanak tanır. H1Z1 sizi eğlendirmek için standart ölüm maçı da dahil olmak üzere diğer oyun modlarını da sunar.

İndirin: Tıkla

3. The Culling

pubg tarzı oyunlar

The Culling, battle royale deneyimini de veren bir hikaye tabanlı birinci şahıs tetikçi oyunudur. Aynı zamanda insanların birbirlerini uzaktaki bir bölgede öldürmeye çalıştıklarını da açıklıyor. Tüm oyuncular, Açlık Oyunları yarışmacılarıdır. En çok puanı alan kazanır. Sizi öldürmeye çalışan diğer insanlardan başka, hayatta kalabilmek için kaçınmanız gereken çevresel tehlikeler de vardır. Avantajı bulup kullanabilmeniz için çok çeşitli ögeler arasından seçim yapabilirsiniz. Kazanılan puanlar, melee veya ranged savaş yetenekleri de dahil olmak üzere karakterinizin bazı özelliklerini yükseltmek için kullanılabilir. Müsabakaları oldukça kısa yapan iki oyuncu ekibiyle maksimum 16 oyuncuya izin verilir. Hızlı ve basit bir savaş royale oyunu istiyorsanız, o zaman bu tam size göre olabilir.

İndirin: Tıkla

4. Unturned:Arena Mode

pubg tarzı oyunlar

Unturned, Steam’de bulunan en popüler oyunlardan biridir. Bir zombi temalı, sandbox tarzı hayatta kalma oyunudur. Unturned ayrıca oyuncuların ekip kurabileceği, kaynakları toplamasına, ögeler oluşturmasına ve zombilerin bastığı dünyada çevrimiçi ve çevrimdışı hayatta kalma moduna da sahiptir. Arena modu, oyun açısından PUBG’a benzeten moddur. Bir grup insan rastgele farklı yerlerde, birbirleriyle kavga etmek zorunda oldukları bir haritada spawn yapar ve en son ayakta kalan kazanır. Oyundaki grafikler hayatta kalma oyunlarında alışkın olduğunuz gibi değildir. Minecraft benzeri blok grafikler lehine yüksek tanımlı 3D grafikler bırakmaz. Yine de Unturned gerçekten heyecan verici bir oyundur ve kesinlikle bir oynamaya değer.

İndirin: Tıkla

5. Rust: Battle Royale

pubg tarzı oyunlar

Rust, pubg benzeri oyun listesindeki oyunlardan biridir. Ayrıca,”Battle Royale” oyun modu çalıştıran bir takım sunucular da vardır. Oyun kendini savunmak için çıplak bir kayayla başlar. Ardından alanı dolaşıp kendinizi doğru bir şekilde savunmak için bazı ögeler, giysiler, yemekler ve silahlar için tarama yapın. Oyun sırasında diğer oyuncularla ittifaklar kurabilir ve diğer oyuncuları öldürmek için birlikte bantlar oluşturabilirsiniz. Ancak, oyunun sonunda yalnızca bir galip geldiğinden, kimseye güvenmemek her zaman iyi bir seçimdir, çünkü bir arkadaşınızın ne kadar iyi olursa olsun, biriniz sonunda ölmek zorundasınız.

İndirin: Tıkla

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!