Çalınan facebook hesabını kimlikle geri alma işleminde üstün güvenlik önemleri ile çalışan ve programlar kullanan Facebook bir yerden sonra işi kullanıcılara bırakmak zorunda kalıyor.

Spesifik olarak sizden telefon, email ve çok güçlü şifre bilgilerini isteyen ve bunlarıda saklayan facebook daha sonra işi kullanıcılara bırakıyor.

Peki bu halde çok güçlü güvenlik önemleri alındığı halde facebook hesabı nasıl çalınıyor ve çalınan facebook hesabını kimlikle geri alma nasıl yapılıyor. Gelin hep birlikte buna nasıl önlem alınır ve çalınan facebook hesabını kimlikle geri alma işlemine bakalım.

Facebook Hesabınızı Güvende Tutmak için ve  Tekrar Çalınmamasına Yönelik Alınacak Önlemler

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma

Facebook çalınmaması noktasında alınacak önlemler mevcuttur. Biz ilk önce önlemimizi iyi alalım, tabi bunlar için yöntemler bulunmaktadır.

Bu arada Facebook müşteri hizmetlerinden de çözüme buradan bakarak https://webhakim.com/facebook-musteri-hizmetleri.html ulaşabilirsiniz.

 • Şifrelerinizi büyük harf, küçük harf, rakam şeklinde koymalısınız.
 • En az 8 karakterli olmalıdır.
 • Ayarlardan email adresini görünürlükten kapatın, kimse görmesin.
 • Facebook’a kullandığınız telefonunuza kod göndermesini isteyin. Bunun telefonunuzu tanımlamasını isteyin.

Facebook Çalınan Hesabı Geri Alma

Facebook hesabınız çalındıysa geri kurtarmanın farklı yolları mevcuttur. Şimdi facebook hesabım çalındı diyenlere neler yapmaları gerek onları anlatalım.

[alert-note]Uyarı: Aşağıda gösterilen adımları tek tek uygulayın. Facebook kimlik işlemlerinde çok titiz davranıyor. Tek bir yanlış işlemde hesabınızı tamamen kaybedebilirsiniz.[/alert-note]

Facebook kimlik yükleme linki;

 • İlk olarak https://www.facebook.com/hacked bu adrese tıklayalım.
 • Başka biri iznim olmadan hesabıma girdi butonuna tıklayalım ve devama tıklayalım.
 • Facebook hesabınızı almak için kutucuk çıkaracak oraya Başla’ya tıklayalım.
 • Hesabı güvende tut kutucuğu çıkacak altta bulunan Devam kısmına tıklayalım.
 • Buradaki kutucuğa eski şifreniz girmenizi ve yeni kullanacağınız şifrenizi girmenizi istemektedir.
 • Şifreyi girdikten sonra sizden E-mail adresi kontrolü soracak, eğer email sizin ise Geç butonuna tıklayın. Yoksa da tik atın.
 • Daha önce paylaştığınız resimleri soracak paylaştıysanız GEÇ butonuna basın yoksa da kutucuğa tik atıp GEÇ butonuna basın.
 • En son olarak tüm işlemleri yaptıktan sonra facebook hesabınız kurtulmuş olacaktır. Haber Kaynağın Git butonuna basarak facebook hesabınıza yönlendirileceksiniz. Hayırlı uğurlu olsun.

[alert-warning]Not: Çalınan facebook hesabını geri alma işlemini resimli olarak açıklamaya çalıştık. Burada telefon ve email bilgileri çok önemlidir dikkat etmenizde fayda vardır.

Bu işlemlerden sonra Facebook şifrelerinizi girmiş olduğunuz tarayıcılardan silmeniz gerekiyor.

Bunun için google chrome kayıtlı şifreleri bulma makalemize gidin ve kayıtlı olan şifrelerinizi silin. Daha sonra facebook tarayıcı geçmişini silin. Eğer bilmediğiniz veya riskli olan bir linke tıklama yaptıysanız, android için en iyi virüs programı makalemize gidin ve kendinize en uygun programı seçip, tarama yapın.[/alert-warning]

Facebook hesabım çalındı nereye başvurmalıyım?

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE DAİRE BAŞKANLIĞI

Yorumlar (29)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 ay önce

Hesabım çalındı alamıyorum geri yardım edin

  Mustafa İyitütüncü 2 ay önce

  facebook destek hattına mail atabilisiniz.

Anonim 3 ay önce

Hesabım çalındı şifre değiştirildi hesaba giremiyorum

Anonim 8 ay önce

Benim Facebook’ta hesabımı çaldılar şifremi e mail mi telefon numaram ı degiştirdiler ve bana çok lazım

Durdu 8 ay önce

Facebook hesabımı çaldılar, Telefon numaramı ve e postamı değiştirmişler, hesabım açılmıyor, kimlik resmini gönderdim geri dönüş olmadı, yardım lütfen.

Leena 2 yıl önce

Geçen ay burada Lallroyal .org’un dolandırıcılık kurbanlarının bir kripto para birimi dolandırıcılığından kayıp paralarını geri almalarına nasıl yardımcı olduğuna dair bir hikaye okuyordum ve beni teçhizat işi için 78.500 dolardan fazla dolandırmak zorunda kalan bir aşk dolandırıcısını şikayet etmeye karar verdim ve hepsini gönderdim. Bitcoins ve Hediye kartları. Lallroyal Recovery şirketi, kaybettiğim fonların %70’inden fazlasını hesabıma geri almama yardımcı oldu. Ben de yardıma ihtiyacı olan birine yardım etmek için paylaşmam gerektiğini düşündüm.

Volkan özmen 2 yıl önce

Mustafa bey yazınızda kimlik ile geri alma dediniz ama bütün yazıyı okudum göremedim kimlik bilgileri ile geri alma olayını.
[email protected] mail adresim bu maile bana kimlik bilgileri ile alma yöntemini atabilirsiniz çok sevinirim.aytica Facebook hesabim hem mail hemde telefon numaram değiştirilmiş hiç bir sekilde giremiyorum. Sadece mail yolu ile geri alabilirim .

Ömer bayat 2 yıl önce

Facebook hesabıma bağlı telefon numarami ve Neil adresime hiç bir şekilde erisemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. 🙁

Alev gunal 3 yıl önce

Hangi baglantıya mail atmam gerekiyo çalınan hesabımı kimlikle geri alabilmek için yapamıyorum yardım edin lütfen

Alev gunal 3 yıl önce

Tmm da hesaptaki mail adresini kaldırmış oldugu için hesaba bile giriş yapamıyorum ki kimlik gönderip acayım hem isim değiştirilmiş hemde mail adresi değiştirilmiş bu hesabı geri nasıl alabilirim ben

Alev gunal 3 yıl önce

Facebook hesabım çalındı ve mail adresim değiştirilmiş hesabıma hiç Bi şekilde erişim sağlayamıyorum nasıl yapabilirim acaba

  Mustafa 3 yıl önce

  mail atın yazımızda tüm detaylarını açıkladık aslında

   Alev gunal 3 yıl önce

   Facebook hesabına hiç bir şekilde erişim sağlayamıyorum mail adresi isim hepsi değiştirilmiş mail adresiyle Facebook hesabını arama yapıyorum hiç bir şekilde faceye ulaşamıyorum bu mail adresi hiç bir hesapla eşleşmiyor diyo

Anonim 3 yıl önce

Öncelikle kolay gelsin Facebook çalışanları Yusuf *** adlı hesabım çalındı ve geri alamıyorum yardımınıza ihtiyacım var

Barış 3 yıl önce

Selamın aleyküm Instagram da Pubg ile alakalı bir reklama tıklayıp facebook bilgilerimi yazdım şimdi Facebook ve ınstagram hesabım kapatıldı doğrulama kodu yolluyorum telefona kod geliyor ama sayfa beni kodu gireceğim bölüme yönlendirmiyor. Ne yapabilirim ?

Anonim 3 yıl önce

Selamın aleyküm Instagram da Pubg ile alakalı bir reklama tıklayıp facebook bilgilerimi yazdım şimdi Facebook ve ınstagram hesabım kapatıldı doğrulama kodu yolluyorum telefona kod geliyor ama sayfa beni kodu gireceğim bölüme yönlendirmiyor. Ne yapabilirim ?

Anonim 3 yıl önce

(Çok fazla SMS kodu talep ettin yeni bir kod almak için 24 saat beklemen gerekiyor) diyor bunu nasıl duzeltebilirim 24 saate neler olur neler

  Mustafa 3 yıl önce

  düzeltmenin yolu yoktur beklemeniz gerekmektedir, aksi halde çok daha spam yapmış olursunuz bu kez tamamen kilitler hesabı

Anonim 3 yıl önce

Merhaba,4 yıl önce açtığım hesabıma giriş yapamıyorum.

Kapatılması için ne yapabilirim ?

  Mustafa 3 yıl önce

  direkt olarak hesaba girip kapatabilirsiniz

Anonim 3 yıl önce

Benim hesabım çalındı bir başkasının elinde lütfen yardım edin

  Mustafa 3 yıl önce

  facebook yardım merkezi var oraya mesaj atın yada yazımızda var kimlik ile geri alabilirsiniz

Anonim 3 yıl önce

çok işe yaradı

Anonim 3 yıl önce

teşekkürler

Beytullah Koçaker 3 yıl önce

Benim hesabim calındı ve bir baskasinin elinden tamamen kapatilacaj

Anonim 3 yıl önce

Benim hesabim calındı ve bir baskasinin elinden tamamen kapatilacaj

Enes 3 yıl önce

Facabok şifremi unutum nasıl alırım enes sarıhan

Anonim 3 yıl önce

Merhaba, eski şifremi kabul etmezse ve bağlantılı mail adresine kod gelmezse ne yapılabilir?

Anonim 4 yıl önce

aynı sayfa acılmıyor sadece hesabım calıdı cıkıyotr