IDM (Internet Download Manager) ilk bilgisayar kullanmaya başladığım zamanlardan beri program listemden asla eksik etmediğim bir uygulama. Web siteleri üzerinden yayınlanan videoları doğrudan indirme imkânı sunması ve indirme hızını tarayıcıya göre 4 kat artırması hepimizin IDM kullanmamızdaki en büyük etkenlerden.

Ancak IDM sürekli güncellenen tarayıcılara entegre olabilmek için bazen güncelleme alıyor. Bu da birtakım sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor. İdm video indirme butonu çıkmıyor hatası da sıkça karşılaşılan türden. Ancak telaş edilecek bir durum yok. İsterseniz hatanın nasıl ortadan kaldırılacağına bakalım.

idm youtube görmüyor

IDM’nin ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını merak ediyorsanız göz atmanızı öneririm: IDM Nedir, Nasıl Kullanılır?

İdm Video İndirme Butonu Çıkmıyor 2023

İdm video indirme butonu, anlık olarak izlediğimiz videoları bilgisayarımıza indirerek bizi diğer video indirme programlarından ve web sitelerinden kurtarıyor. Ancak bu video ansızın ortadan kaybolabiliyor.

Elbette bilgisayar ortamında hiçbir şey sebepsiz değil ancak bu durum tamamen sizin kontrolünüz dışında. Özellikle Chrome tarayıcısının kendi kendine arka planda güncellenmesi sonucunda bu sorun ortaya çıkar.

Chrome güncellenmiştir ve IDM Chrome’un yeni sürümü ile tam uyumlu değildir. Bu durumda elbette IDM geliştiricileri IDM’yi hemen Chrome’un yeni sürümüne göre düzenlerler ve yayınlarlar. O halde çözüm aşamalarından biri IDM programını güncellemektir.

1- IDM’yi Güncelleyin

IDM, bilgisayardaki tüm tarayıcılar ile entegre çalışan bir uygulamadır. Günümüzdeki tarayıcıların çok büyük bir bölümü arka planda kendi kendine güncellenir.

Bu güncellemeler sonucunda tarayıcıların IDM ile olan uyumu bozulabilir. Yapılması gereken işlem ise IDM’yi son sürümüne güncellemektir. IDM nasıl güncellenir konusuna gelirsek şu işlemleri yapmanız yeterlidir.

  • Windows araç çubuğunun sol tarafında yer alan IDM simgesine tıklayarak programı açın ve program sekmeleri arasında yer alan Yardım sekmesine tıklayın.
  • Burada IDM Hakkında alanına tıklayın. Açılan pencerede Güncellemeleri Denetle butonuna tıklayın. Bu işlem sonucunda IDM’nin en güncel sürümü yüklenecek ve bilgisayarınıza kurulacaktır.

idm youtube görmüyor

2- IDM Eklentisini Kontrol Edin

IDM’nin tarayıcılar ile uyumlu çalışabilmesi için şirket tarafından her bir tarayıcı için özel eklentiler sunuluyor. Bu eklentiler ise bazen tarayıcı tarafından devre dışı bırakılıyor veya kaldırılıyor.

Bu durum sonucunda da idm video indirme butonu çıkmıyor hatası meydana geliyor ve çok severek kullandığımız bu özellik maalesef işlevsiz hale geliyor. Bu nedenle çözüm aşamalarından biri de eklentiyi kontrol etmektir.

Eminim ki siz de benim gibi Google Chrome kullanıyorsunuz. O nedenle ben de IDM eklentisinin nasıl kontrol edilebileceğini Chrome üzerinde göstereceğim.

  • Öncelikle Google Chrome tarayıcısında bu adrese girin: chrome://extensions/ Bu adres Chrome üzerinde kurulu olan tarayıcıların listesini açacaktır.

idm youtube görmüyor

Çözüm Olmadıysa…

IDM programı bilgisayardaki tüm tarayıcılar ile entegre çalışan ve Windows Kayıt Defteri’ni yoğun şekilde kullanan kompleks bir programdır.

Özellikle de patch uygulanmış IDM sürümleri bazen doğru çalışmayabilir. Bu durumda yapılacak en iyi çözüm ise IDM’yi bilgisayardan tamamen kaldırmak, bilgisayarı yeniden başlatıp programın güncel sürümünü baştan yüklemektir.

Bunlar dışında farklı bir sorunuz varsa aşağıdaki yorum sekmesini kullanın, memnuniyetle cevaplayacağım.

Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 yıl önce

gezgin2 ay önceMerhaba. IDM video sitelerinde + işaretli oynatıcılardan indirme yapamıyor. Mesela PUB medya oynatıcısından indirme yapabiliyorken PUB+ oynatıcısında IDM indirme aracı devreye girmiyor. Sorunu nasıl çözebilirim?
Cevapla
Anonim2 ay önceMerhaba. IDM video sitelerinde + işaretli oynatıcılardan indirme yapamıyor. Mesela PUB medya oynatıcısından indirme yapabiliyorken PUB+ oynatıcısında IDM indirme aracı devreye girmiyor. Sorunu nasıl çözebilirim?
evet bende aynı sorunu söyleyecektim.ama galiba cevap yok tenezzül edipte bi cevap dahi yzmamışlar

nesli 2 yıl önce

evet aynı durum için soracaktım bende..

gezgin 2 yıl önce

Merhaba. IDM video sitelerinde + işaretli oynatıcılardan indirme yapamıyor. Mesela PUB medya oynatıcısından indirme yapabiliyorken PUB+ oynatıcısında IDM indirme aracı devreye girmiyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Anonim 2 yıl önce

Merhaba. IDM video sitelerinde + işaretli oynatıcılardan indirme yapamıyor. Mesela PUB medya oynatıcısından indirme yapabiliyorken PUB+ oynatıcısında IDM indirme aracı devreye girmiyor. Sorunu nasıl çözebilirim?