Çalınan Instagram hesabını geri alabilmeniz için yapmanız gerekenler işlemler var. Eğer size DM’den kullanıcı mesaj gönderdiyse ve sizde o linke tıkladıysanız iş biraz daha zor.

Çünkü derhal şifre, mail ve telefonu değiştiriyorlar. Dahası resimleri ve videoları gibi içerikleri de silebiliyorlar. Bu durumda instagram’ın sizi gerçekten tanıması çok daha zor oluyor. Detaylarına bakalım.

Instagram Hesabım Çalındı Telefon Numaram ve E-postam Değiştirildi Hatası Çözüm Yolları Nelerdir?

instagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirildi

Instagram hesap kurtarma, aşağıda genel yönleri ile anlattık, adımları takip edelim ve aynısını yapmaya çalışalım.

Instagram hesabınızın çalındığını ve telefon numaranız ile e-posta adresinizin değiştirildiğini belirtiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

Bu arada https://webhakim.com/hesap-kapattirma-instagram.html çalınan instagram hesabını kapattırabilirsiniz veya https://www.instagram.com/hacked/ bu linkten instagram’ın oluşturduğu forma ulaşabilirsiniz.

Bu arada instagram hesabım çalındı telefon numaram değiştirildi diyorsanız, detaylarına bakalım.

  • İlk olarak instagram uygulamasının ana sayfasına yani oturum açtığınız ekrana gelin.
instagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirildi
  • Giriş Yap, altında bulunan Giriş yapmak için yardım al kısmına tıklayın.
  • Karşımıza çıkacak olan ekrana e-posta adresinizi giriniz, tabi e-postanızı bilmiyorsanız telefon numaranızı da girebilirsiniz. Kullanıcı adınızı da girebilirsiniz ama büyük ihtimalle değiştirilmiş olabilir.
instagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirildi
  • Yukarıdaki işlemi yapıp ileri dediğiniz takdirde karşınıza farklı seçenekler gelecektir. Whatsapp ile gönder, E posta gönder, Facebook ile giriş yap gibi bunlardan birini seçmeniz gerekmektedir.
  • Eğer bunlardan bir sonuç elde edemezseniz altta bulunan Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine tıklayın.
instagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirildi

Burada daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? seçeneğine tıkladıktan sonra, Instagram sizden kimlik bilgileriniz isteyecek, bu bilgileri doldurup göndermeniz gerekmektedir.

instagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirildi

Intagram’ın size göndermiş olduğu bilgileri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp tekrar Instagram’a göndermeniz gerekmektedir.

Email üzerinden size kod gönderecektir; kodu, adınızı ve kullanıcı adınızı boş kağıda el yazısı ile yazmanız gerecek, ardından kağıdı tutan 2 eliniz ve yüzünüz tamamı ile çıkmalıdır. Resim çok net olmalıdır. Son olarak da JPEG dosyası olarak tekrar email üzerinden Instagram’a gönderilmelidir. Instagram hesabım çalındı formu ile hesabınızı geri açabilirsiniz.

Ayrıca Instagram’a böyle resmi kodu, yüzü ve el gözükecek bir şekilde ayarladıktan sonra güzel bir açıklama yapıp email gönderirseniz en kısa zamandan size dönüş sağlayacaklardır.

# Arkadaşlar biz bizzat denedik ve hesabı geri aldık.

Örnek resim olarak (resimde yüzünüzün görünmesi gerekiyor ancak ben burada kırptım, normalde yüzümde görünüyor);

instagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirildi

Instagram’ a Direk Nasıl Ulaşırım? Instagram Hesabım Çalındı

instagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirildi

Yukarıdaki işlemlerden herhangi bir sonuç elde edemediyseniz direk olarak buraya tıklayıp https://help.instagram.com/contact/151081798582137 Instagram Yardım merkezi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Instagram destek merkezi selfie videosu açıklaması: https://help.instagram.com/1053588012132894

instagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirildi

Bu şekilde direk olarak ulaşabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız şekilde kendinize ait bilgileri gönderirseniz, instagram hesabınızı tekrar alabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Güvende Tutulur?

instagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirildi

İlk olarak yukarıda işlemler ile hesabınızı kurtardıysanız hayırlı olsun. Şimdi sizlere instagram hesabınızı nasıl daha fazla güvende tutabilirsiniz, onun adımlarını gösterelim.

1- İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

İki faktörlü kimlik doğrulaması yaptığınızda, instagram her giriş yaptığınızda bir defaya mahsus güvenlik kodu göndermektedir.

Hesabınıza bu kodu girdikten giriş yapabilmektesiniz. İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif etmek için ise, Profile giriş yapın, Ayarlar kısmına gelin, Güvenlik kısmına basın ve İki faktörlü kimlik doğrulama deyip Başlama kısmına gidin.

2- Güçlü ve Uzun Şifreler Koyma

En önemli ayrıntılardan biridir aslında, güçlü şifreler için en azından içinde bir harf bir rakam bir sembol ve en azından 9 karakter uzunluğunda olsun. Bu şekilde hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

BONUS

  1. Şifrenizi sıfırlayın: İlk adım olarak, “Şifremi unuttum” seçeneğini kullanarak Instagram hesabınızın şifresini sıfırlamaya çalışın. Bu, hesabınızı ele geçiren kişinin şifrenizi değiştirmiş olması durumunda bile size yeniden erişim sağlayabilir.
  2. E-posta bağlantısını kontrol edin: Şifrenizi sıfırlarken kullanılan e-posta adresinizi kontrol edin. Instagram size şifre sıfırlama bağlantısı veya talimatları içeren bir e-posta gönderir. Bu e-postayı bulup takip ederek hesabınızı geri alabilirsiniz.
  3. İki faktörlü kimlik doğrulama kullanın: Hesabınızı daha da güvenli hale getirmek için iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini etkinleştirmenizi öneririm. Bu, hesabınıza her giriş yaptığınızda bir doğrulama kodu girmenizi gerektirir ve hesabınızı çalınmalara karşı daha korumalı hale getirir.
  4. Instagram’a başvurun: Eğer yukarıdaki adımlar işe yaramazsa ve hala hesabınıza erişim sağlayamıyorsanız, Instagram destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekebilir. Instagram’ın “Hesabımı Kurtar” gibi bir geri alma süreci veya destek talebi formu olabilir. Instagram’ın resmi web sitesinden bu konuda daha fazla bilgi edinebilir ve iletişim kurabilirsiniz.
  5. Destek belgelerini hazırlayın: Instagram hesabınızı geri almak için destek ekibiyle iletişim kurduğunuzda, hesabınızın size ait olduğunu kanıtlayabileceğiniz belgeleri hazırlamak önemlidir. Örneğin, hesap açılış tarihleri, hesapla ilişkili e-posta adresleri veya profil resimleri gibi bilgileri sağlamak size yardımcı olabilir.

Instagram Beğeni Takipçi Arttırma Uygulamalarından ve Sitelerinden Uzak Durun

instagram hesabım çalındı telefon numaram ve e postam değiştirildi

Instagram beğeni ve takipçi arttırma uygulamalarından ve sitelerinden uzak durun, çünkü burada sizden kullanıcı adı ve şifrenizi istediği için resmen hesabı eliniz ile teslim etmiş oluyorsunuz artık hesap karşıdaki kişinin insiyatifine kalmış.

Genele baktığımızda bu işi yapan çoğu site kullanıcılarına gerekli hizmeti doğrudan sağlamaktadır, yalnız daha sonraları bilgileri toplayıp hesapları ele geçirebilmektedirler.

Siz siz olun şifrenizi verecekseniz bile yüz düşünün öyle verin ve çeşitli araştırmalar yapın. Ayrıca bilmediğiniz bağlantıları da tıklamayın.

Sık Sorulan Sorular

Instagram Hesabım Çalındığını Nasıl Anlarım?

Instagram hesabınıza giriş yaparken, ekranda şifre yanlıştır hatasını görüyorsanız, kullanıcı adınız ile giriş yapıyor hata alıyorsanız, hesabınızı çalınmış demektir.

Instagram hesabı çalınırsa nereye şikayet edilir?

Instagram hesabınızın birinin eline geçtiğinden şüpheleniyorsanız yada biri sizin hesabınızı taklit eden içerikler paylaşıyorsa; bu konuda Instagram’ın Yardım Merkezi‘nden destek alabilirsiniz.

Instagram hesabım başkasının eline geçti ne yapmalıyım?

Instagram hesabınıza kayıtlı e-posta veya cep numaranıza bir parola sıfırlama iletisi yollatabilirsiniz. Güvenlik kodu istemekte en mantıklı çözüm olacaktır. Böylece size gönderilen kod sayesinde direkt olarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Instagram hesabı çalındığında ne yapılmalı?

İlk önce Instagram giriş sayfasındaki Giriş yapmak için yardım al kısmına tıklayın. Kullanıcı adınız değiştiği için sizi takip eden bir arkadaşınızdan yardım alarak yeni kullanıcı adınızı öğrenin.

Daha sonra Hesabını bul kısmından kullanıcı adınızı arattıktan sonra, e-posta yada sms ile hesabınızı geri alabilirsiniz.

Not: Arkadaşlar lütfen bilmediğiniz bağlantılara tıklamayın. Şu sıralarda link gönderip çoğu kişinin hesabını bu yöntemle çalıyorlar.

DİKKAT!

Instagram uygulamasında kendisini resmi kişiler olarak tanıtıp yardım isteyip sizin duygularınızı sömürüyor ve sizi DM aracılığı ile attığı linklere tıklattırıyorlar. Daha sonra hesabınızı ele geçiriyorlar. Sakın DM den gelen linklere tıklamayın.

Hesabınızı geri almak için Instagram’un destek ekibiyle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçmeniz önemlidir. Ayrıca, hesabınızın güvenliğini artırmak için gerekli önlemleri aldığınızdan emin olun.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER