Instagram hikayelerini gizleme işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Instagram’da hikayelerinizi istediğiniz şekilde gizleyebilir yada sadece belirli kişilere gösterebilirsiniz.

Belirtilen adımlar Instagram’ın güncel arayüzüne ve kullanıcı deneyimine bağlı olarak zaman içinde değişiklik gösterebilir. Bu durumda, Instagram uygulamasındaki güncel ayarlar ve seçenekler menüsünü kontrol etmek faydalı olacaktır.

Instagram’da hikayeleri gizlemek oldukça basit bir işlemdir. Hikayeleri gizlemek istediğinizde şu adımları takip edebilirsiniz:

Instagram Hikaye Gizleme

Instagram Hikaye Gizleme

Bu kısımda ise gönderilerinizi görmesini istemediğiniz kişilerden gizleyebilirsiniz. Yani sizi takip ediyor olsa dahi sizin paylaştığınız hikayeyi görmeyecektir. Aşağıdaki instagram hikaye gizleme adımlarını takip edin.

  • İlk olarak Instagram‘a giriş yapın ve profili açın.Instagram Hikaye Gizleme
  • Sağ üstte bulunan üç çizgiye dokunun.
  • Alt kısımda bulunan yuvarlak Ayarlar kısmına dokunun.Instagram Hikaye Gizleme
  • Ardından Hikayeyi Gizle kısmına dokunun.
  • “Hikayeyi Gizle” kısmındaki “Y kişi” seçeneğine dokunun.
  • Son olarak tik işaretine basın ve kişi seçini kaldırın.
  • “Bitti” yazısına dokunun. Hikayeyi paylaşın.

Böylece artık hikayenizi görmek istemediğinizi kişiler paylaştığınız hikayeyi göremeyecektir. Gönül rahatlığı ile paylaşım yapabilirsiniz. Bu arada instagram fotoğraf gizleme de hemen hemen aynı şekilde olmaktadır, o yazımızı da bakabilirsiniz.

Bu arada instagram gizli hikaye izleme yöntemlerine https://webhakim.com/instagram-gizli-hikaye-izleme.html bakabilirsiniz.

Instagram Hikaye Gizlendiğini Nasıl Anlarım

Yukarıda anlattığımız şekilde eğer ayarlama yaptı ise, hikayeyi gizledikten sonra isminizi seçerek hikayeyi size karşı gizlemiştir.

İsimleri tek tek seçerek de engellemeler yapılmaktadır, instagram hikayenin gizlendiğini nasıl anlarım diyorsanız bunun tek yoluysa, ortak arkadaşlarınızdır.

Siz baktığınızda eğer hikaye görünmüyor ortak arkadaşınız baktığında görünüyorsa hikaye gizlenmiştir.

Karşıdaki kişi hikayeyi size karşı ve ortak arkadaşınıza karşıda gizlemiş olabilir, o zaman en garantisi bir tane sahte hesap açıp oradan ekleyip görmek en mantıklısı olacaktır.

SONUÇ

Bu adımları takip ettikten sonra, seçtiğiniz hikaye hemen gizlenecek ve takipçileriniz tarafından görüntülenemeyecektir.

Hikayeleri gizledikten sonra dilediğiniz zaman tekrar göstermek için “Profil” bölümünden “Arşiv”e giderek gizlenmiş hikayelerinizi bulabilir ve yeniden paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

kerimov Azim 3 yıl önce

lütfen yardimci olun instagram şifremi unuttum bi türlü giremiyorum