Instagram takip edilenleri silme işlemine özellikle de takipçi sayısını artırmak için gt (geri takip) yöntemine başvuran kullanıcıları silmek için ihtiyaç duyuluyor. Bazen takip edilen kullanıcı sayısı binleri bulabilir.

Tahmin edeceğiniz üzere bu kişileri teker teker silmek hem çok fazla zaman alır hem de oldukça sıkıcı bir durumdur. Biz de bu yazımızda instagram takip edilenleri silme işlemi için tercih edebileceğiniz pratik yolları aktarıyor olacağız.

instagram takip edilenleri silme

İnstagram Takip Edilenleri Silme Toplu

İnstagram hesabınızdan birçok kişiyi takip ettiniz ve takipçi listenizi azaltmak istiyor olabilirsiniz. Ayrıca zaman zaman hepimiz sosyal medya hesabımızda ekli olan ve yakından tanımadığımız kişileri silmek isteyebiliyoruz.

Elbette çoğumuzun takip ettiği kişi sayısı binleri bulmuyor ancak bazı kullanıcılarda bu durum tam tersi olabiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere instagram üzerinde takip edilenleri silme işlemi o kadar da kolay bir işlem değil.

Yüzlerce kullanıcıyı teker teker silmek hem zamanınızı ciddi oranda boşa harcamanıza sebep olacaktır hem de bu işlemi yaparsanız hemen sıkılacağınızı fark edeceksiniz. Peki, topluca silme işlemi için daha pratik bir yöntem var mı?

Instagram’ın verileri diğer geliştiricilere açması ile birlikte söz konusu Instagram olduğunda hayatımızı kolaylaştıran birçok instagram takip edilenleri silme programı, yöntem ve web sitesi de kullanımımıza sunuldu. Aşağıda anlatacağımız program da toplu instagram takip edilenleri silme işlemi için son derece etkilidir;

  • Öncelikle Google Play Store üzerinden Unfollow Pro for Instagram adlı uygulamayı indirin ve telefonunuza kurun.
  • Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak uygulamaya giriş yapın.

Instagram Takip Edilenleri Silme

  • Uygulama ana ekranında yer alan Unfollowers yazısına dokunun. Bu işlem sonrasında Instagram hesabınızda yer alan kullanıcılar her bir defada 10 kişi olmak kaydıyla silinecektir. Bu işlemi tekrarlayarak takip edilenler listenizi temizleyebilirsiniz.
  • instagram Takip Edilenleri Silme

Unfollow Pro for Instagram ile birlikte FollowMeter ve Clean for IG gibi uygulamaları da tercih edebilirsiniz. Temel olarak bu uygulamaların tamamı aynı işleve sahiptir.

İnstagram Takip Edilenleri Silme Kodu

Yukarıda belirttiğimiz yöntem öncelikle bir Android işletim sistemine sahip cep telefonu gerektiriyor. Ayrıca birçok kullanıcı bu tür uygulamalar üzerinden kullanıcı adı ve şifre girmeyi güvensiz bulduğu için pek tercih etmiyor.

İnstagram takip edilenleri silme PC üzerinden de birtakım komut içerek kod bloğu ile de yapılabiliyor.

Kullanıcı adı – şifre girmeyi gerektirmeyen bu işlem sayesinde instagram takip edilenleri silme işlemi çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabiliyor ancak bu işlem biraz uzmanlık gerektiriyor. Aşağıdaki işlemleri takip ederek kod yardımı ile instagram üzerinde takip ettiklerinizi silebilirsiniz.

  • Öncelikle bilgisayarınızda yüklü değilse Google Chrome tarayıcısını yükleyin ve açın. Ardından Chrome üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol üst köşede yer alan profil resminizin yer aldığı alana tıklayın.

instagram Takip Edilenleri Silme

  • Profil ekranı açıldıktan sonra CTRL + Shift + i tuşlarına basarak geliştirici sekmesini açın ve bu sekme üzerine Console alanına geçiş yapın. Konsol alanına sağ tıklayın ve Clear Console seçeneğini seçin.
  • Şu linkte yer alan kodu kopyalayarak konsol alanına yapıştırın ve ardından Enter tuşuna basın. Komut dosyası çalışacak ve takip ettiğiniz kişilerin tamamı silinecektir. 

instagram Takip Edilenleri Silme

İnstagram Takip Edilenleri Silme Hilesi

Zaman zaman “hile” olarak anılan ancak aslında arka kapılardan dolanma diye tabir edilebilecek bazı yöntemler hayatımızı kolaylaştırabiliyor. Ancak Instagram, sosyal medya uygulamaları arasında güvenliğe en fazla önem veren mecralardan biri.

WebApi’lerin birçoğu geliştiricilerin kullanımına açılsa da hile kullanımı Instagram için geçerli bir durum değildir.

İnternette özellikle instagram için oluşturulmuş hileler olduğu birçok kaynakta geçer ancak bu kaynakların asıl amacı kullanıcı adınızı ve şifrenizi alarak hesabınız üzerinde kullanım hakkı elde etmektir.

Hatta takipçi kazandıran siteler de bu yöntem ile çalışırlar. Bu nedenle instagram takipçi silme hilesi ile sunulan yöntemlere itibar etmeyin. Aksi halde hesabınız çalınabilir.

instagram Takip Edilenleri Silme

Bu yazımızda Instagram takip edilenler listesini en kolay yoldan nasıl silebileceğinizi gösterdik. Bu konuda dikkat etmeniz gereken asıl nokta, bu işlem için kullanacağınız uygulamaların güvenilirliğidir.

Hem Google Play Store üzerinde hem de App Store üzerinde instagram hesabı temizleme için sunulan birçok uygulama yer alıyor. Bu uygulamaları kullanmadan önce mutlaka diğer kullanıcıların yorumlarına göz atmanızı öneririz.

Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

ali 10 ay önce

teşekkürler çok işime yaradı

Anonim 1 yıl önce

CTRL + Shift + i bastım bir şey olmadı!

Anonim 2 yıl önce

error veriyor ne yapmam lazım

Anonim 2 yıl önce

Şu linkte ACILMIYOR ?