Instagram Takipçi Arttırma Yolları, Programsız ve Ücretsiz (2017)

Ana Sayfa Haber Instagram Takipçi Arttırma Yolları, Programsız ve Ücretsiz (2017)
  Instagram, son 2 yılda oldukça popülerleşen bir mobil uygulamadır. Fotoğraf ve video paylaşım uygulamasından ileri giden instagram, özel mesaj, kaybolan fotoğraf ve videolar gibi son yaptığı güncellemeler ile kullanıcıların beğenisini daha da kazanmıştır.

Arkadaşlar arasında da oldukça yayılan Instagram, haliyle bazı durumlara da yol açabiliyor. Mesela fotoğraf attığınız zaman, o fotoğrafı kaç kişiye gösterebileceğiniz takipçi sayınıza bağlıdır. Atmış olduğunuz fotoğraflarda etiket kullanmak, yeni insanların sizi keşfetmesini sağlayacak ve takipçi sayınızı yükseltmiş olacaksınız.

Bu döngüyü devam ettirerek yüksek takipçili ve prestijli bir profile sahip olabilirsiniz. Ne kadar çok takipçiniz olur ise, sesinizi o kadar fazla insana duyurabilirsiniz.

Instagram takipçi arttırma yolları

Takipçi kazanmak için internet üzerinde instagram takipçi arttırma yolları için çok fazla siteler ve mobil aplikasyonlar bulunmaktadır. Ancak pek çok takipçi arttırma uygulaması sizden instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi istemektedir. İş şifre istemeye geldiği zaman, çoğu kullanıcı şifresini vermek istemeyecektir çünkü hesabınızın çalınma ihtimali vardır. Ayrıca takipçi sitelerine bir rakip olarak, takipçi satışları da sıkça karşımıza çıkmaktadır. Takipçi satın alırsanız, genelde birkaç dakika içerisinde profilinizin takipçi sayısı artacaktır. Bu sayede daha da hızlı şekilde sesinizi duyurabilirsiniz.

Takipçi satın alma konusunda bilmeniz gereken bazı detaylar var. İnstagram takipçileri genelde, Türk takipçi, Bayan Takipçi, Bot Takipçi ve Yabancı Takipçi olmak üzere genelde 4’e ayrılır. Ancak bazen bayan bot takipçi, yabancı bot takipçi gibi ek opsiyonları da görebilirsiniz. Takipçi satın almak, bize göre uygun ve etik değildir. Ancak bu opsiyon size kalmış. Genelde bu tarz işlemlerde önerimiz alacaksanız bile güvenli yollardan ve aracı siteler aracılığı ile almanızdır. En azından hesabınız ve paranız bir anlamda güvence altında olur. Ancak tabiki en iyi instagram takipçi arttırma yolları, doğal olanıdır.

Peki doğal olarak nasıl takipçi arttırabiliriz ?

Aslında en doğrusu bu olacaktır. Takipçi kitlenizi kendi emek ve uğraşlarınızla çekecek, kimseyi de zorla takip ettirmeyeceksiniz. Üstelik bu şekilde gelen hayranlar da hesabınızda daha kalıcı olacaktır. Çünkü satın alınan özellikle Türk ve Aktif takipçiler, genelde 1 hafta içerisinde yarısı silinecektir.

Bunun sebebi, bilmediğiniz insanlara kendinizi zorla takip ettirmenizden kaynaklanacaktır. Bu silinmeden sonra kalan takipçiler paylaşımlarınızı ve gönderilerinizi sevmiş olacaktır. Ancak yine de zaman içerisinde bunların da bir kısmı gidebiliyor. Bu nedenle en sağlıklısı olan “doğal takipçi arttırma” konusuna devam edelim.

Doğal olarak takipçi kazanmak için tabii ki eliniz boş beklemeyeceksiniz. Bunun için de yapmanız gereken bazı çalışmalar var.

Örneğin takipçilerin aktif kalması için en önemli kural, yapılan “düzenli” paylaşımlardır. Mesela 1 gün içinde 10 paylaşım, sonraki günler hiç paylaşım yapmıyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Her gün veya birkaç günde bir düzenli paylaşım yapmanız en iyisi olacaktır.

Ayrıca aşırı derecede paylaşım yapıyorsanız da, kullanıcılar anasayfalarının sadece sizin gönderilerle dolduğunu düşünerek takibi bırakabilir ve sıkabilirsiniz. Kısacası bu hataya düşmeyin ve düzenli paylaşımlar yapın. Hatta belirli saatlerde paylaşım yapmanız daha da iyi olacaktır.

Hashtag Nedir ve Hashtag Nasıl Kullanılır ?

İkinci bir adım olarak, fotoğraflarınızda “hashtag” kullanın. Hashtag nedir diye soracak olursanız örnek olarak şöyle diyelim : #tatil , #yaz, #2017 , #günaydın gibi “#” işareti ile bir kelimenin birleşimidir.

Aynı hashtagi kullanan insanların fotoğraflarını da bunların üzerine tıklayarak görebilirsiniz. Kısacası aynı hashtagi kullananlar ortak bir kapıda buluşuyor ve bu sizin takipçi kazanabilmeniz için harika bir fırsat!

Fotoğraflarınıza uygun hashtagleri ve gündemde olan hashtagleri koyarsanız, buralarda gezen birisi muhtemelen sizin fotoğrafınıza da denk gelecektir. Hashtag kullanımı harika bir özellik olmasına karşın abartmamanız gerekiyor.

Mesela bir fotoğrafın altına 20 tane hashtagi basmayın! Bir fotoğrafınızda 5-10 adet hashtag kullanımı iyidir. Paylaşımınızla alakalı hashtag kullanmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

Üçüncü bir adım olarak paylaştığınız fotoğraflara özel filtreleme, görsel efektler verebilirsiniz.

En can alıcı noktalardan birisi de, profilinize bakıldığı zaman fotoğrafların aynı tonlarda görülmesi olacaktır. Mesela sürekli siyah ve koyu renk içeren fotoğraflar paylaşıyorsanız; profil fotoğrafınıza da siyah fonlu bir efekt ayarlarsanız harika olacaktır. Profilinize bakıldığı zaman renklerin birbirine yakın ve düzenli durması da görsel açıdan size puan kazandıracaktır.

instagram takipçi arttırma yolları

Bu sayede bile takipçi kazanabilirsiniz. Aynı soruyu size soralım o zaman. Tanımadığınız birinin hesabına bakıyorsunuz ancak renkler harika duruyor. Paylaşılan fotoğraflar da ilginizi çektiyse muhtemelen “Takip Et” butonuna basacaksınız. Daha fazla söze gerek yok sanırım.

Dördüncü olarak da, fazla takipçiye sahip olan ünlü hesapları inceleyin. Paylaşım tarzları nasıl ? Az önce bahsettiğimiz üç ipucunu da kullanıyorlar mı ? Muhtemelen evet. Çünkü onlar da bu detayları biliyorlar. İyi çalışmalar!

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir