Instagramda engellendiğimi nasıl anlarım? herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. Engelleme ve takipten çıkarma gibi özellikleri ile dikkat çekiyor.

Bu durum kimi zaman profil sahiplerinin kafasının karışmasına neden olabiliyor. Biz de bu yazımızda, Instagram’da engellendiğinizi nasıl anlayacağınıza bir göz atmak istedik.

Herhangi bir Instagram kullanıcısını engellemek ve profilinize erişimini kısıtlamak istiyorsanız; bu durumda Instagram ana sayfasında yer alan arama çubuğuna kişinin adını girin ve çıkan profile tıklayın.

Instagramda engellendiğimi nasıl anlarım profilde, Android için bu sekmeye tıklayarak çıkan sayfada “Engelle” kısmına tıklamanız yeterli. Eğer sizi engelleyeni görmek isterseniz, instagram engelleyenleri görme makalemizde bu durumu anlattık.

Peki ya engelleyen bir başkası ise ve bu durumun sıradan bir takipten çıkarmamı yoksa kökten engelleme mi olduğunu nasıl anlarsınız? Eğer instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım diyorsanız, makalemiz size göredir.

Instagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

instagramda engellendiğimi nasıl anlarım

Instagram’da sizi birinin engelleyip engellemediğini görmek için herhangi bir program ya da uygulama yüklemenize kesinlikle gerek yoktur.

Facebook, Whatsapp ve Instagram’ın bu konuda sunduğu yardım merkezi kolaylıklarını hatırlatmakta fayda var.

#Instagram’da sizi birinin engelleyip engellemediğini anlamak için arama çubuğu kısmına o kişinin kullanıcı adını ya da ismini girin.

Burada eğer profili size kapanmış ise ve duvarında herhangi bir şeyi göremiyorsanız sizi engellemiş olabilir. Ama bu kesin sonuç değildir.

Zira, sizi engellediğini düşündüğünüz kişi Instagram hesabını dondurmuş ya da kapatmış olabilir. Bu durumda, sizin hesabınızın dışında fake bir hesap açmanız gerekecektir. Bu fake hesapta da yine aynı yolu denemeniz gerekecek.

#Arama çubuğuna kullanıcı adını girdikten sonra profil halen kapalı ise, kişi artık kesinlikle Instagram hesabını dondurmuş ya da kapatmıştır.

Ama profilinde resmi ve duvarında paylaşımları bu yeni açmış olduğunuz fake hesapta yer alıyorsa, bu durumda artık siz bu kişi tarafından tahmin ettiğiniz gibi engellenmişsinizdir. Ancak bu şekilde instagramda engellendiğinizi anlayabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER