İnternet üzerinden nasıl para kazanırım ?

Ana Sayfa Genel İnternet üzerinden nasıl para kazanırım ?
  Eskinin çocuklarına sorduğunuz zaman baban ne iş yapar? diye bir çoğu serbest meslek diye cevap verirdi. Şimdinin bazı çocukları ise freelance çalışıyor diye cevap veriyor.

Peki nedir freelance çalışmak?

Kendi işini kuran veya kurmak isteyen, bir yere veya mesaiye bağlı kalmadan evinde veya bir kafeden çalışmak isteyen veya proje bazlı çalışanların çoğunlukla tercih ettiği freelance artık bir çalışma stili haline geldi.

Öncelikle freelance çalışansanız günlük mesai saatinizi siz belirlersiniz. Sabah mesaiye geç kaldığınız için size kızacak bir patronunuz yoktur. Aynı anda birden fazla işi takip edebilirsiniz. 

Önemli olan sadece aldığınız projeleri doğru şekilde ve zamanında teslim etmenizdir. 

Freelance olarak nasıl iş bulabilirim ?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte freelance olarak iş bulmak artık bir tuşa basmak kadar kolay. Bu yazımızda sizler için freelance iş imkanı sunan websitelerini derledik.

  1. upwork.com  

Ücretsiz kayıt, çok yönlü ödeme sistemi,dolandırıcılık önleyici profil doğrulama sistemine sahiptir. UpWork günümüzde profesyoneller için harika bir tercih haline gelmiştir.

2. fiverr.com

Günümüzde piyasadaki en ucuz ve en fazla çeşitliliğe sahip freelancer sitesi. Ücretsiz kayıt avantajına sahiptir. En düşük proje ücreti 5$ dan başlamaktadır.

3. freelancer.com

Freelancer.com büyük bir serbest çalışma websitesidir. Bu platform çok sayıda hırslı profesyonele sahiptir. Ancak iş kalite düzeyi genel olarak risklidir.

4. guru.com

Başlangıç olarak bu servisi kullanmak ücretsizdir. Fakat bununla birlikte sizi yüksek masraf ve komisyonlar takip eder.

5. ifreelance.com

ifreelance websitesinde gerçekleştirdiğiniz her adımı izler. Site kullanım üyelik ücreti 4.95$ dan başlar. Sahtecilik ve sahtekarlık içermeyen bir servistir. Diğer websiteleri kadar popüler değildir.

 

 

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Aydın CanSevdanur Recent comment authors
  Takip et  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sevdanur
Ziyaretçi
Sevdanur

Faydalı bilgiler paylaşılmış websitelerinin tamamını inceledim fakat genellikle yurtdışından iş ilanları mevcut. Maddi anlamda düşünürsek malum dolar ve euronun yüksekliğinden çok yüksek kazançlar sağlanabilir. Benim buradaki asıl sorum benim gibi yabancı dil bilmeyen kişilere önerebileceğiniz türk freelancer siteleri var mıdır ?