Varsayılan yöntemi kullanarak müziğinizi yalnızca iPhone’unuzla senkronize ettiyseniz, iTunes arşivinizdeki tüm şarkıların aktarılmasını muhtemelen biliyorsunuzdur. Bu kapsamda iPhone müzik atma işlemini göstereceğiz.

IPhone’unuzun saklama kapasitesinden yalnızca, gerçekten oynamak istediğiniz şarkıları senkronize ederek daha iyi kullanabilirsiniz. Kitaplığınızdan sadece belirli şarkıları ve çalma listelerini aktarmanın ne kadar kolay olduğunu görmek için bu iTunes öğreticisini izleyin.

iPhone’a müzik aktarmak için birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz. İşte bunlardan bazıları:

iPhone’u Bağlamadan Önce

Dosyaları iPhone ile senkronize etmeyi bilen biri değilseniz, önce aşağıdaki kontrol listesinde çalışmak iyi bir fikirdir.

 • ITunes yazılımınız güncel mi? Apple düzenli olarak yazılımlarındaki hataları giderir ve bu nedenle önce iPhone’unuzu bağlamadan önce en yeni iTunes sürümüne sahip olduğunuzu kontrol etmek mantıklı olur. iTunes yazılımı normalde bunu otomatik olarak denetler, ancak istediğiniz zaman manuel olarak kontrol edebilirsiniz.
 • Bunu Yardım menüsü sekmesini tıklayıp ardından Güncellemeleri Kontrol Et’i seçerek yapabilirsiniz  (Mac için: iTunes menü sekmesini ve ardından Güncellemeleri Kontrol Et’i tıklayın ). ITunes’un güncel olduğundan memnunsanız, güncellemelerin uygulandığından emin olmak için programı kapatın ve tekrar çalıştırın.

iphone müzik atma

 • ITunes yazılımını tekrar indirmeniz mi gerekiyor? Bazen iTunes yazılımını tekrar indirmeniz ve bilgisayarınıza kurmanız gerekebilir.
 • Bu, iTunes’u güncelleyemiyorsanız veya daha fazla çalışmıyorsa olabilir. Bunu yapmanız gerekiyorsa, iTunes web sitesinden en son sürümünü indirebilirsiniz. Bu adımdan sonra iTunes arşivinizi önceki bir yedeklemeden geri yüklemeniz gerektiğini görebilirsiniz .
 • ITunes’un yansı yedeğini gerçekleştirdiğini unutmayın . İki yönlü senkronizasyon yerine, iTunes yazılımının yalnızca iPhone’unuza tek yönlü bir senkronizasyon gerçekleştirdiğini unutmayın.
 • Basitçe söylemek gerekirse, bu, iTunes kütüphanesinde olmayan, iPhone’unuzda bulunan tüm şarkıların silinmesi anlamına gelir (iPhone’da).

iPhone Müzik Atma

IPhone’unuzu iTunes’da Görüntüleme

ITunes’un iPhone’unuzla nasıl eşleştirileceğini yapılandırmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekir:

iphone müzik atma

 • IPhone’unuzla birlikte gelen kabloyu kullanarak, bilgisayarınıza takın – bu genellikle bir USB bağlantısıdır.
 • ITunes yazılımını çalıştırın.
 • Sol bölmede, Aygıtlar bölümünü bulun. Bunun altında iPhone adınızı tıklayın.
 • Burdan sonra, direk olarak müziği sürükleyip, yükleyebilirsiniz ve eş zamanla deyip iphone müzik atma işini bitirebilirsiniz.

Bu arada iphone zil sesi yapma bu konu ile ilgili ve birbiri ile bağlantılı konular olduğundan işinize yarayabilir. Eğer iphone’a müzik zil sesi veya sevdiğiniz bir şarkıyı zil sesi yapmak istiyorsanız, iphone zil sesi yapma makalemiz tam size göre.

Manuel Aktarım Modunu Ayarlama

Varsayılan olarak iTunes yazılımı otomatik senkronizasyonu kullanacak şekilde ayarlanmıştır. Bununla birlikte, bu bölümde çalışma manuel aktarma moduna nasıl geçileceğini gösterecektir.

 • Ana iTunes ekranının üst kısmındaki Özet menüsü sekmesini tıklayın.
 • Bu modu etkinleştirmek için Müzik ve videoları manuel olarak yönetseçeneğinin yanındaki onay kutusunu tıklayın .
 • Sonunda ayarları kaydetmek için Uygula’yı tıklayın .

Yalnızca Bazı Şarkıları ve Çalma Listelerini Manuel Olarak Senkronize Etme

ITunes’un manuel senkronizasyon modunda olduğu durumda, iPhone’a aktarmak için şarkıları ve çalma listelerini seçebilirsiniz. Bunun nasıl gerçekleştiğini görmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 • ITunes’un sol bölmesinde Müzik seçeneğini tıklayın – Bu Kitaplık bölümünde bulunabilir.
 • ITunes kitaplığınızdan iPhone’a tek bir şarkı aktarmak için ana iTunes penceresinden iPhone simgesine sürükleyip bırakmanız yeterlidir (ayrıca Aygıtların altındaki sol bölmede bulunur).
 • Birden fazla şarkı aktarmak istiyorsanız, klavye kısayollarını kullanabilirsiniz. [CTRL] tuşunu basılı tutun (Mac için [Komut Tuşu] kullanın ) ve şarkılarınızı seçin – bu, seçilen şarkı grubunu tek seferde iPhone’unuza sürüklemenizi sağlayacaktır.
 • Çalma listelerini aktarmak için onları sürükleyip bırakın (şarkı gibi) iPhone simgesine sürükleyin.

SONUÇ

Bu yöntemlerden herhangi biri, müzik dosyalarınızı iPhone’unuza aktarmanıza yardımcı olacaktır. İhtiyaçlarınıza ve tercihlerinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER