Telefonla oyun oynarken, internette gezinirken bir anda karşınıza çıkan sinir bozucu reklamlardan sıkıldınız mı, işte bu noktada reklam engelleme uygulamaları devreye girmektedir. İşletim sisteminiz iOS ise reklamların çıkmasını istemiyorsanız, iPhone reklam engelleme programı ile bu probleminiz çözülecek.

iPhone’da reklam engelleme uygulamaları kullanarak web taraması ve uygulama içi reklamları engellemek mümkündür. Ancak, iOS işletim sistemi, güvenlik ve gizlilik nedenleriyle reklam engelleme uygulamalarına bazı kısıtlamalar getirmiştir.

Bununla birlikte, App Store’da bulunan birçok reklam engelleme uygulaması, kullanıcıların istenmeyen reklamları engellemesine yardımcı olabilir. İşte iPhone için bazı popüler reklam engelleme uygulamaları:

iPhone Reklam Engelleme Programı Kullanımı

Günümüzde indirdiğimiz uygulamalarda yada Youtube gibi platformlarda çok fazla reklamlar ile karşılaşabiliyoruz.

iPhone Reklam Engelleme Programı

1- ilk olarak menü kısmından Ayarlar‘a girin ve Wifi‘ye tıklayın.

2- Bağlı olduğunuz Wifi bağlantısının i butonuna tıklayın.

3- Ardından DNS’i Ayarla’ya tıklayın.

4- Otomatik olan ayarı Elle yaptıktan sonra 176.103.130.130 ve 176.103.130.131 DNS adreslerini girin. Kaydet’e tıklayın.

iPhone Reklam Engelleme Programı

iPhone Reklam Engelleme Programi

iPhone reklam engelleme uygulaması ile artık can sıkıcı reklamları görmeyeceksiniz. Dikkatinizi dağıtan, odaklanmanız gereken yerde bir anda çıkan reklamlar artık tarih oldu.

1- EXPRESS VPN

ExpressVPN ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Buradan indirebilirsiniz.

2- ADGUARD PRO

iphone reklam engelleme programi 2022

AdGuard, ultra verimli bir reklam engelleyicidir.

 • Can sıkıcı afişlere, açılır pencerelere ve video reklamları artık göstermez.
 • 4 kata kadar daha hızlı çalışır.
 • Varsayılan listede olmasalar bile kendi filtrelerinizi URL’ye göre ekleyin.

AdGuard İNDİR iOS

3- ADBLOCK

Reklamları, gereksiz kaynak kullanımını engelleyin ve reklamları kaldırın.

 • Reklamlar ve bannerlar engeller.
 • Otomatik olarak oynatılan videoları bloke eder.
 • Ortalama olarak %50 daha düşük veri kullanımı sağlar.

ADBLOCK İNDİR iOS

iPhone reklam engelleme programları reklamları bir daha görmeyeceksiniz. En etkili uygulamalardan olan ADGUARD PRO ve ADBLOCK reklam engelleme uygulamaları ile gönül rahatlığı ile telefonunuzda rahat vakit geçirebilirsiniz.

4- 1Blocker:

1Blocker, reklamları, izleyicileri, gizlilik ihlallerini ve diğer istenmeyen içerikleri engellemek için tasarlanmış bir reklam engelleme uygulamasıdır. Kullanıcılar özelleştirilebilir filtre listeleri ve kurallar kullanarak reklam engelleme deneyimini şekillendirebilirler.

5- Wipr:

Wipr, Safari tarayıcısında reklamları ve izleyicileri engelleyen basit ve etkili bir reklam engelleme uygulamasıdır. Kullanıcılar, reklamları ve izleyicileri engellemek için etkinleştirme düğmesine basarak kolayca kullanabilirler.

iPhone da Reklam Engelleme Youtube

iPhone da reklam engelleme Youtube gibi platformda engellemek istiyorsanız, en etkili yolu ve kısa yolu uygulama indirerek yapmanız olacaktır. Peki, nasıl yapabiliriz.

1- İlk olarak NORDVPN uygulamasını indirin, açın ve NORD adresine tıklayın.

2- Siteye girdikten sonra Install Luna in 2 Steps kısmına gelin, ardından Download Extension kısmına tıklayın, sonra Blocking Certificate kısmına tıklayın. Allow kısmına tıklayın, install kısmına tıklayın internet sayfanıza gidecek.

3- Son olarak da Ayarlar kısmına gelin, Genel, Hakkında, Sertificate Trust Settings ve Adblock Extension yazısını etkinleştirin.

Buradaki işlemleri yaptıktan sonra Luna uygulamasını açıp kapatın, 2 kere ana ekran tuşuna basıp, reklamları engelleyeceğiniz uygulamaları seçin.

Eğer olmazsa buradan en hızlı VPN iOS https://webhakim.com/en-iyi-iphone-vpn.html uygulamalarına bakarak da yapabilirsiniz.

SONUÇ

Bu uygulamaların her biri, iPhone kullanıcılarının istenmeyen reklamları engellemelerine yardımcı olabilir. Ancak, reklam engelleme uygulamalarının iOS işletim sistemi üzerinde bazı sınırlamaları olduğunu unutmamak önemlidir.

Yorumlar (5)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Kamil 4 yıl önce

Uygulama artık çalışmıyor. Bilindiği üzere apple ve google reklam engelleyicilere karşı savaş açtı. Artık reklam engelleyicilerin uygulaları appstore üzerinde geliştiriciler güncelleme yayımlayamayacak. Bundan dolayı maalesef bu luna programı hiçbir şekilde karşımıza çıkmamakta. Yalnızca dns ayarları ile yapılmakta ancak youtube üzerinden denediğimde hiçbir şekilde engelleme yapmamakta aksine daha çok reklam çıkmakta.

  Mustafa İyitütüncü 4 yıl önce

  O uygulamalarda çünkü reklam ile para kazanıyor hocam :))

   Kamil 4 yıl önce

   Hiçbir şekilde kabul edilemeyecek reklamlar ancak. Bazen 1 saatlik video içinde 25 dakikalık reklam görüyoruz. Kimse youtube kullanmaz bu gidişle. İnsanların internetini hep reklamlara gidiyor üstüne video sahipleri boş videolardan bile para kazanıyor. Eskiden bu şeyler yoktu reklamlar sadece google search ile karşımıza çıkardı. Bu reklam değil spam oluyor.

Tanju 4 yıl önce

Bu uygulama hiçbir ülkede çıkmıyor. Her ülkeyi ios ile app store üzerinden denedim. Hangi ülkeden denediysem olmadı. Çözüm bekliyorum.

Ersin 4 yıl önce

Gerçekten işe yarıyor… ama ne kadar güvenilir bilmem…