Telefonla oyun oynarken, internette gezinirken bir anda karşınıza çıkan sinir bozucu reklamlardan sıkıldınız mı, işte bu noktada reklam engelleme uygulamaları devreye girmektedir. İşletim sisteminiz iOS ise reklamların çıkmasını istemiyorsanız, iPhone reklam engelleme programı ile bu probleminiz çözülecek.

iPhone Reklam Engelleme Programı

Günümüzde indirdiğimiz uygulamalarda yada Youtube gibi platformlarda çok fazla reklamlar ile karşılaşabiliyoruz. iPhone reklam engellemenin çözümüne baktığımızda, ilk olarak menü kısmından Ayarlar‘a girin ve Wifi‘ye tıklayın. Bağlı olduğunuz Wifi bağlantısının i butonuna tıklayın. Ardından DNS’i Ayarla’ya tıklayın. Otomatik olan ayarı Elle yaptıktan sonra 176.103.130.130 ve 176.103.130.131 DNS adreslerini girin ve Kaydet’e tıklayın.

iPhone Reklam Engelleme Programı

iPhone reklam engelleme uygulaması ile artık can sıkıcı reklamları görmeyeceksiniz. Dikkatinizi dağıtan, odaklanmanız gereken yerde bir anda çıkan reklamlar artık tarih oldu.

iPhone reklam engelleme programları reklamları bir daha görmeyeceksiniz. En etkili uygulamalardan olan ADGUARD PRO ve ADBLOCK reklam engelleme uygulamaları ile gönül rahatlığı ile telefonunuzda rahat vakit geçirebilirsiniz.

iPhone da Reklam Engelleme Youtube

iPhone da reklam engelleme Youtube gibi platformda engellemek istiyorsanız, en etkili yolu ve kısa yolu uygulama indirerek yapmanız olacaktır. Peki, nasıl yapabiliriz.

1- İlk olarak Luna:Best VPN for iPhone uygulamasını indirin, açın ve Luna Vpn adresine tıklayın.

2- Siteye girdikten sonra Install Luna in 2 Steps kısmına gelin, ardından Download Extension kısmına tıklayın, sonra Blocking Certificate kısmına tıklayın, Allow kısmına tıklayın, install kısmına tıklayın internet sayfanıza gidecek.

3- Son olarak da Ayarlar kısmına gelin, Genel, Hakkında, Sertificate Trust Settings ve Adblock Extension yazısını etkinleştirin.

Buradaki işlemleri yaptıktan sonra Luna uygulamasını açıp kapatın, 2 kere ana ekran tuşuna basıp, reklamları engelleyeceğiniz uygulamaları seçin.


Yorumlar (5)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Kamil 1 sene önce

Uygulama artık çalışmıyor. Bilindiği üzere apple ve google reklam engelleyicilere karşı savaş açtı. Artık reklam engelleyicilerin uygulaları appstore üzerinde geliştiriciler güncelleme yayımlayamayacak. Bundan dolayı maalesef bu luna programı hiçbir şekilde karşımıza çıkmamakta. Yalnızca dns ayarları ile yapılmakta ancak youtube üzerinden denediğimde hiçbir şekilde engelleme yapmamakta aksine daha çok reklam çıkmakta.

    Mustafa İyitütüncü 1 sene önce

    O uygulamalarda çünkü reklam ile para kazanıyor hocam :))

      Kamil 1 sene önce

      Hiçbir şekilde kabul edilemeyecek reklamlar ancak. Bazen 1 saatlik video içinde 25 dakikalık reklam görüyoruz. Kimse youtube kullanmaz bu gidişle. İnsanların internetini hep reklamlara gidiyor üstüne video sahipleri boş videolardan bile para kazanıyor. Eskiden bu şeyler yoktu reklamlar sadece google search ile karşımıza çıkardı. Bu reklam değil spam oluyor.

Tanju 1 sene önce

Bu uygulama hiçbir ülkede çıkmıyor. Her ülkeyi ios ile app store üzerinden denedim. Hangi ülkeden denediysem olmadı. Çözüm bekliyorum.

Ersin 2 sene önce

Gerçekten işe yarıyor… ama ne kadar güvenilir bilmem…