Modeme bağlı cihazları görme işleminde modemin arayüzüne girmek için tarayıcı adres satırına 192.168.1.1 yazın ve Enter’a basın.

Kullanıcı adı ve şifresini doğru olarak girdiğinizde modemin arayüzüne ulaşacaksınız. Karşınıza gelen ekrandan modeminize bağlı cihazların MAC adreslerini göreceksiniz.

Modeme bağlı cihazları görmek için kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem ve program bulunmaktadır. Genellikle, modem arayüzlerinde bulunan özellikler veya üçüncü taraf yazılımlar ile bağlı cihazları görüntüleyebilirsiniz. Modem arayüzlerine genellikle tarayıcı aracılığıyla erişilir ve belirli bir IP adresine veya URL’ye bağlanarak yönetilebilirler. İşte bazı yaygın yöntemler:

Modeme Bağlı Cihazları Görme Programı (2024) Wifi’de Kimler Var!

Kısacası günümüzdeki hemen hemen bütün teknolojik aletler internete bağlanmadan bir işe yaramıyor.

Elbette internete bağlanmak için en çok da Wifi bağlantısı kullanılıyor. Hepimizin bildiği gibi modemlerin sahip olduğu Wifi bağlantısı en az 8 karakterli bir şifre ile korunuyor.

modeme bağlı cihazları görme programı

Modeme Bağlı Cihazları Görme TTNET

Birçoğumuz internet sağlayıcısı olarak TTNET’i tercih ediyoruz ve internete erişmek için de TTNET’den almış olduğumuz modemleri kullanıyoruz. TTNET etiketine sahip modemlerde kablosuz modeme giren cihazları görme işlemi için şu adımları takip edin;

  • Öncelikle modem ara yüzüne girebilmek için tarayıcıyı açın ve adres çubuğuna 168.1.1 yazarak enter tuşuna basın. Sizi kullanıcı giriş ekranı karşılayacaktır. Bu ekran üzerinde kullanıcı adı kısmına admin yazın. Şifre alanına ise turktelekom yazın. Şifre hatalı uyarısı alırsanız şifreyi ttnet olarak deneyin.
  • ZyXEL veya Asus marka modeme sahipseniz hemen giriş ekranına görsel bir şekilde modeminize bağlı cihazları göreceksiniz. Cihaz adları da listede görüntülenecektir.
  • TP-LINK marka modeminiz varsa bağlı cihazların listesi ana ekranda görünmez. Sol tarafta yer alan Wireless sekmesine tıklayın ve açılan menüden Statistic Info seçeneğini seçin. Bu işlem sonrasında modeme bağlı olan tüm cihazların listesi açılacaktır.

Modeme Bağlı Cihazları Görme

  • AirTies marka modemlerde ağa bağlı cihazları görmek için ara yüz ekranında, sol tarafta yer alan LAN (Yerel Alan Ağı) seçeneğine tıklayın. O an modeminize bağlı olan tüm cihazların listesini göreceksiniz.

Çoğu kullanıcı modem ara yüzüne girmekte sorun yaşıyor. Bağlı olduğunuz modem ara yüzüne girmekte sorun yaşıyorsanız Modem Arayüz Şifresini Unuttum başlıklı yazıma göz atmanızı öneririm.

Modeme Bağlı Cihazları Görme Programı

Bazı kullanıcılar için sürekli olarak modem arayüzüne girmek can sıkıcı olabilir. Çünkü her girişte kullanıcı adı ve şifre girilmesi gerekiyor.

Ancak Wireless Network Watcher adlı program birkaç saniye içerisinde modeme bağlı olan cihazların tam listesini MAC adresleri ve hatta cihazın kullandığı Network kart modeli ile birlikte bize sunuyor.

Modeme Bağlı Cihazları Görme

Bu linke tıklayarak programı indirin ve zip dosyasını masaüstüne çıkarın. Wireless Network Watcher adlı exe dosyasını açın.

Program tüm ağınızı tarayacak ve bağlı olan cihazların listesini, modeme bağlanma zamanları ile birlikte size sunacaktır. Son derece küçük ve etkili olan bu program her bilgisayarda bulunması gereken cinsten.

Modeme Bağlı Cihazları Görme CMD

CMD komut satırı Windows işletim sistemi üzerindeki birçok işlemi yapabilmeyi sağladığı gibi modemi kullanan cihazları görme işleminde de son derece etkili. Üstelik kullanmamız gereken komut da son derece basit ve akılda kalıcı.

Win + R tuşlarına basarak Çalıştır ekranını açın ve cmd yazarak enter’a basın. Komut satırı açılacaktır. Bu ekran üzerinde netstat yazarak enter tuşuna basın. Ağınızda bağlı olan tüm cihazlar görüntülenecektir.

Modeme Bağlı Cihazları Görme

Bu yazımızda modem arayüzü üzerinden, yardımcı bir program kullanarak ve Windows komut satırından modeme bağlı cihazları görüntüleme işlemlerinin nasıl yapılabileceğini anlattık. İşlemler esnasında sorun yaşarsanız aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak yardım alabilirsiniz.

SONUÇ

Bağlı cihazları görüntülemek için kullanacağınız yöntem, kullandığınız modem markası ve modeline bağlı olarak değişebilir. Her modemin arayüzü ve yetenekleri farklı olabilir, bu nedenle kullanım kılavuzunu veya modem arayüzüne erişmek için gereken bilgileri sağlayan kaynakları incelemek önemlidir. Ayrıca, üçüncü taraf uygulamaları kullanırken, güvenilir ve resmi kaynaklardan indirmeye dikkat etmek de önemlidir.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 1 yıl önce

ağımda 20.30 cıhaz var

Anonim 2 yıl önce

ben yaptım ama adlarını göstermedi