Joshua Weier imzası taşıyan ve yapımcılığını Valve Corporation’ın üstlendiği Portal 2 bu yazımızda ele alacağımız oyunlardan biri. Genellikle bu oyun için sorulan sistem gereksinimlerini sizler için araştırdık ve minimum sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşmak istedik. Ama öncesinde dilerseniz Portal 2 Sistem Gereksinimleri ile ilgili tanıtım yazımıza bir göz atalım. Portal 1 sistem gereksinimleri ve portal 3 sistem gereksinimlerini de bulabilirsiniz.

portal 2 sistem gereksinimleri

Portal 2 Oyunu Hakkında

Valve Corporation tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen ve mühendislik koltuğunda Joshua Weier ile Gabe Newell’in oturduğu bilim kurgu oyunu olan Portal 2 Sistem Gereksinimleri, yeni nesil Puzzle platform oyun türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aralık 2011 yılında piyasaya sürülen Portal 2 Sistem Gereksinimleri sadece 7 ay içerisinde en çok oynanan oyunlar listesine girmeyi başarmış ve günümüze kadar yaklaşık 8 milyon kopya satarak bu alanda iddialı olduğunu göstermiştir. Oyunun son 3 yılda 1’i alfa 2’si beta olmak üzere 4 sürümü ortaya çıksa da oyun severlerin en fazla rağbet gördüğü sürümü Alfa 2.0 sürümü idi.

Oyun Stream’a düşmeden önce kendi web sitesi üzerinden Potato Sack olarak indirilmeye başlandı ve birçok kopyası da bu sayede oyun severler ile buluştu. Oyunun hali hazırda 89 ülkede oynanıyor olması bu alanda ne kadar mükemmel bir yapıt olduğunu da ortaya koymaktadır.

Oyun Güncellemeleri

Portal 2’de amaç bulmacaları çözerek görevi yerine getirmektir ve bu yolculukta sizleri büyük maceralar karşılayacaktır. Tabii ki her bulmacayı çözebilmeniz için ipuçlarını doğru takip etmeniz gerekecektir. Ve kimi zaman puzzle’ın parçalarını birleştirerek yolunuza devam etmeniz gerekecektir. Yanlış yola girmeniz kimi zaman oyunu en baştan oynamanız anlamına gelebilir bu yüzden yavaş ve dengeli hareket etmeniz gerekecektir.

Portal 2 oyun güncellemesi ile daha mükemmel bir oyun keyfi sizleri bekliyor olacaktır. Oyun içerisinde bazı yenilikler son güncellemeler ile birlikte sizlere sunuldu. Bu yeniliklerin başında ise oyun hızlandırmasını yapabilmeniz için jelleri kullanacak olmanız. Ayrıca yeni traktörler ile yolculuğunuzu keyfe dönüştürebilir, ışıktan köprüler ile devasa bir yolculuğa merhaba diyebileceksiniz.

Ayrıca son güncellemeler ile birlikte yeni kahramanlar ve yeni efektler de sizleri bekliyor olacaktır. Dilerseniz şimdi de bu harika oyunu oynayabilmeniz için gerekli olan sistem gereksinimlerine bir göz atalım

Portal 2 Sistem Gereksinimleri

İşlemci (CPU) için 3.0 GHz Pentium 4, Dual Core 2.0 (veya daha üstü) veya da Athlon 64 X2 (veya daha üstü) işlemci ihtiyacınız olacaktır.

İşletim Sistemi: Windows 7 / Vista / XP / 2000 ve diğer işletim sistemleri için uyumluluk modu

Ekran Kartı: 1GB veya daha fazlası olmalıdır ve DirectX 9-uyumlu ATI Radeon X800 veya daha üstü / NVIDIA GeForce 7600 veya daha üstü / Intel HD Graphics 2000 veya daha üstü ekran kartlarını seçmelisiniz.

Disk Alanı: Disk alanı için boş alan en az 7.6 GB olmalıdır.

Üstteki video sisteminin özellikleri şunlardır:

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


  • GeForce GTX 970
  • Intel(R) Core(TM) i7 CPU 930 @ 2.80GHz
  • 16 GB RAM
  • 1920 x 1080, 60Hz
  • Windows 10 Pro
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!