Hepimiz okul hayatımızda belirli konular üzerinde slaytlar hazırladık. Bu slaytları hazırlamak hem bizim bilgi birikimimizi artırdı hem de edindiğimiz bilgileri aktarmadaki en etkili yöntemlerden biri haline geldiler.

Okul hayatının dışında slaytlar iş hayatında da önemli bir yer kazandı. İş eğitimleri, proje sunumları gibi önemli konularda da slayt programları her geçen gün daha da önemli bir hale geliyor. Elbette hepimiz etkileyici bir görünüme sahip slaytlar hazırlamak için çeşitli programlar arıyoruz.

Bu da internette slayt yapma programı indir türkçe full hakkında araştırmalar yapmamıza neden oluyor. Günümüzde Windows ortamında Power Point, Mac ortamında ise Keynote programları kullanılıyor.

Peki, bu standart programlar için daha etkili alternatifler var mı? Bu yazımızda bilindik slayt hazırlama programlarına alternatif olabilecek bazı programlardan bahsedeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Online Slayt Yapma Programları

Google Slides

Alışkın olduğumuzun dışında Google, etkin bir şekilde slayt hazırlayabilmemiz için bize online bir web sitesi sunuyor. Google Documents projesinin sıkça kullanılan ayağı olan Google Slides, Power Point benzeri bir ara yüz ile bize herhangi bir programa gerek kalmadan hızlıca slayt hazırlayabilme imkânı sunuyor. Ayrıca hazırladığımız slayt otomatik olarak Drive hesabımızda yedekleniyor ve istenildiği zaman Paylaş seçeneği ile kolayca diğer kişilere gönderilebiliyor.

Visme

Bulut tabanlı olarak sunulan ve tarayıcı üzerinden sürükle – bırak seçeneği ile kullanımı çok daha basit ve keyifli bir hale getiren Visme, dünya çapında 40 milyondan fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Visme ile bilgi aktaran standart slayt sayfaları hazırlamanın dışında özel matematiksel hesaplamalar yapan, istatiksel veri hesabı ile grafik oluşturan birçok modül bulunuyor. Elbette çevrimiçi olmanın tüm avantajlarını kullanan Visme, hazırladığımız slaytı kimlerin görebileceğini de seçebilmemize olanak sağlıyor.

Prezi

Dünya çapında birçok kullanıcısı bulunan Prezi, Power Point programının bir diğer güçlü alternatifi. Standart slayt sayfalarının dışında focus özelliği ile sayfa içerisindeki belirli alanları ön plana çıkaran Prezi, bünyesinde barındırdığı birçok analitik hesaplama aracı ile de diğer programlardan sıyrılmayı başarıyor.

Canva

En bilindik online slayt hazırlama programlarından biri olan Canva, bazı grafik bölümlerinde ders olarak da gösteriliyor. Onlarca hazır temayı ücretsiz olarak sunan Canva, slayt hazırlamanın yanında afiş, broşür, bilet ve hatta reklam görüntülerinin hazırlanmasında da kullanılabiliyor. Birçok özelliği ücretsiz olarak sunan Canva’yı, profesyonel anlamda kullanabilmek için cüzi miktarda ödeme yapmak gerekiyor.

Microsoft Power Paint

Belki de slayt kavramını ortaya atan ve PPTX dosya formatına sahip slaytların günümüzde kullanılmasını sağlayan en önemli program Power Paint’dir. Herkes tarafından kullanılıyor olması her ne kadar özgünlüğünü kısıtlasa da Power Point’e değinmeden elbette olmaz. Microsoft Office bünyesi altında bulunan Power Paint ücretsiz olması ve fonksiyonel yapısı ile birçok kişinin vazgeçilmezidir.

Movavi Video Suite

Elbette hazırladığımız slaytlar PPTX dosya formatına sahip olmak zorunda değil. Günümüzde birçok kişi slayt dosyasını bir video şeklinde hazırlıyor ve sunum esnasında da bu video dosyasını kullanıyor. Bu konuda kullanılabilecek birçok uygulama olsa da Movavi Video Suite, sahip olduğu hazır şablonlar ve geçiş efektleri ile hemen hemen herkesin beğenisini kazanıyor. Windows ile tam uyumlu olan bu programın kullanımı da son derece basit.

Slayt Yapma Programı İndir Türkçe Full

Bu yazımızda günümüzde geçerliliği son derece olan slayt yapma programlarından ve web sitelerinden bahsettik. Elbette bu konuda alışkanlıklar ön plana çıkıyor ancak teknolojik gelişmeler slayt hazırlama, video düzenleme, resim editleme gibi işlemlerin her geçen gün biraz daha web tarafında kaymasının önünü açıyor. Bu bağlamda biz de özgün ve kaliteli slaytlar hazırlayabilmeniz için online araçları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!